🤗ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА

НАШИХ ДІТЕЙ💝


    Ми зіткнулися з неймовірними викликами війни. І наша місія - бути стійкими, бути у єдності та бути сильними духом.

  Дослідження кажуть, що діти, стикаючись з випробуваннями, не обов'язково мають мати психологічні проблеми, а можуть демонструвати «посттравматичне зростання» - і це великою мірою залежатиме від підтримки дорослих. Вони можуть зростати у резилієнтності (психологічній стійкості), мудрості, вдячності, здатності будувати глибокі стосунки, знати, що у житті найголовніше... Тож нехай вони виростуть саме такими - наші діти!

Ознайомтеся з порадами, як підтримати дітей у цей непростий час. 

1. БУТИ ПОРУЧ.💞
 Пам'ятайте, ми є головним джерелом підтримки для наших дітей. Тому відчуття нашої люблячої присутності - це найголовніший «термостат безпеки» для їхньої душі. Бути поруч - це про дотик і обійми, про співдіяльність і про казку разом - де б ми не були - у ліжку чи в бомбосховищі... Це про добрий погляд, це про уважність і любов... І теж про чутливість до того, коли дитина цього потребує, а коли вона хоче побути наодинці.
     2. БУТИ ПРИКЛАДОМ.👩‍🦰
    Більшість способів давати собі раду з викликами передаються дітям через те, що вони дивляться і наслідують, як впораємося ми. Тож нам важливо бути свідомими цього. І ділитися, говорити з ними про те, що нам допомагає... І звісно це не означає, що ми маємо бути «ідеальним» прикладом - бо стійкість, це не про те, щоби ніколи не падати, а про те, щоби вставати знову і знову...
     3. СПІЛКУВАТИСЯ.🤗
   Це так важливо для дітей, щоб ми допомагали їм розуміти, що відбувається і як нам вистояти у цій війні - на макро-рівні як народу, і на мікро-рівні як сім'ї. Це означає говорити з дітьми з повагою до їх внутрішньої мудрості, бажання і потреби розуміти. Це означає теж слухати, що говорять вони, і слухати те, про що вони мовчать...
     4. ЗАДІЮВАТИ.❤️
  Ми не знаємо, наскільки довгими будуть ці випробування війни - але час життя безцінний - і ми маємо жити, що б не було - ми маємо Жити. І звісно, ми не можемо не слідкувати за новинами, але ми не потребуємо бути безперервно в новинах - треба зосередитися на корисній дії. Для дітей, звісно, ці дії дуже різні і залежать від того, де ви зараз: вдома, у бомбосховищі і т.д. - це і вчитися, і малювати, читати/слухати казки, гратися (у різні способи, і не лише в телефоні - є стільки стосункових ігор), допомагати по дому, молитися, робити добрі справи, займатися спортом і т.д. Корисна діяльність приносить добрий плід, вона зосереджує увагу і допомагає інтегрувати енергію стресу. І вона важлива не лише дітям, але й нам дорослим...
    5. ВІДНОВЛЮВАТИСЯ.💞Це випробування може бути тривале, а відтак брати чимало нашої енергії - а тому ми потребуватимемо часу на регулярне відновлення сил. І ми, і діти. А тому так важливо мати в режимі дня ті активності, які поповнюють сили - як заряджання телефону - коли стрес є більшим, заряджати треба частіше і мати додатковий «павербанк». Тож подбаймо, щоби у режимі дня дітей обов'язково були і сон, і добра їжа, і час на гру, на домашніх улюбленців, на рухову активність, і обов'язково щоденний дотик до чогось, що є СВІТЛОМ(казки, історії, краса, сповнені світла люди і т.д.), і ще нагадує їм у ці темні часи - що є Світло - правди, любові, мужності - і це Світло неминуче переможе...🇺🇦❤️🇺🇦❤️🇺🇦❤️🇺🇦

    Дбаємо про психологічний спокій наших дітей🤗👪

    Шановні батьки!
- Коли ви говорите - зберігайте спокій;
- Якщо дитина трясеться(або ви бачите страх) можна попросити дитину, щоб дуже сильно стиснула вашу руку, щосили, нехай сильно вас обійме.
- Якщо відчуваєте, що холодні ручки і трусить, розтирайте ручки, пийте солодкий, теплий чай, розмовляйте, встановлюйте зоровий контакт;
- Якщо дитина маленька - тримайте животик до живота, як кенгуру, та простукуйте долонею спинку;
Як ніколи доречні:
🤗Обійми;
😊Гумор;
👪Сумісні рутинні справи;
☝️Квадратне дихання(вдихаємо-затримка дихання-видихаємо-затримка дихання);
😺Розповідайте казки, історії, читайте вголос;
🦸Включайте мультики;
🌮Готуйте разом їжу, годуйте смачненьким;
🥰Зберігайте спокій;
МИРНОГО НЕБА ВСІМ НАМ❤️🇺🇦

🤗ОБІЙМАЙТЕ ОДНЕ ОДНОГО ЧАСТІШЕ. МІЦНІШЕ. ТЕПЛІШЕ І ВІД ДУШІ.🤗💝

    Важливо! Тілесні ранкові ігри для дітей (важливі в будь-який час, але вранці саме зараз вони просто необхідні)

  Від нашої "тілесності" зараз буде залежати, як ми впораємося із емоційним навантаженням, травмуванням наших найдорожчих малюків🤗🥰
☀️ Доброго ранку, носик, доброго ранку щічки, доброго ранку вушка, доброго ранку шийка, доброго ранку плечики і т.д. - торкаємося різних частин тіла, промовляючи слова (можливо, цілуючи).
☀️ Ліпка - розминати тіло, як тісто, чи пластилін.
☀️Колобок - спочатку "засипати" муки - пройтись легкими рухами по всьому тілу, потім,"налити" води - рухи, що гладять. Ліпимо тісто, а потім робимо колобок - дитина сидить, обійнявши себе руками. А ми її обіймаємо за спинку. Розкриваємо руки - колобок "випікся".
☀️ Поцілунки - квадратный, трикутний, овальний - цілувати лобик чи щічку багатьма поцілунками так, щоб їх послідовність утворила форму.
☀️ Якого кольору поцілунок (є прекрасна книга "якого кольору поцілунок) - наприклад, я тебе зараз цілую жовтим поцілунком, малиновим, райдужним в т.д.
☀️ Люлечка. Сісти за дитиною, обіймаючи її за спинку, можна погойдатися.
☀️ Обійманці - обійми мене, сильніше, ніж я.
☀️ Кенгуру - дитина сідає животиком до вашого животику і міцно обіймає.
☀️ Призначити дитину головною по рахунку обіймів.
☀️ Діду - діду, де ти там, не морозь (щічки, носик, попу,животик, ніжки..)...... нам - дорослий каже слова,торкається до якоїсь своєї частини тіла. Діти - називають її і також торкаються. Потрібно пройтись по всьому тілу.
☀️ Коврик - простукати себе, все тіло, мов коврик.
☀️ Орангутан - стукати із криком Яяяя себе по грудній клітині, мов мавпочка.
☀️ Торкатися один одного "різними доторками" - як зайчик, як змія, як лисиця хвостиком.
☀️ Сніговик - "ліпимо" із тіла дитини сніговика. Просимо напружити всі м'язи, наче він змерз. А потім "гріємо сонечком" - - а зараз вийшло сонечко в сніговик тане. І дитина розслабляється.
☀️ Очищення. Сонечко чи вода проходить (із нашими торканнями) по тілу зверху донизу - і змиває, освітлює все, що напружує, лякає, заважає.
☀️ Малювати на животику, спині різні букви чи прості форми, а дитина має вгадати, що це...
☀️Будиночок - це у тебе підлога, (ніжки) стіни (проходимо по всьому тілу доторками),криша - голівка. Ти в будиночку (Можна покласти руку на серце).
☀️ Квітка чи дерево. Запитати у дитини, ким вона хоче бути, якою квіткою, чи деревом. Торкнутися стоп - (в тебе дуже міцне коріння, воно із землі бере все, що потрібно для життя і міцно тримає тебе.) . Торкнутися боків (У тебе такий стрункий сильний міцний гнучкий стовбур. Він може зігнутися, може схилитися, але він ніколи не зломається. Він витримає всі вітри та урагани). Торкнутися голівки - (а це твої крона - красиві, ніжні, соковиті, сильні). Ти - дерево Життя.
☀️ Робимо масаж
Рейки, рейки, шпали, шпали...
Їхав поїзд із Полтави.
Ось віконце відчинилось -
Горошинки покотились.
Йшли курчата, ціпу-ціпу,
Дзьобали собі на втіху.
А за ними гусенята
Теж пощипують завзято.
Далі йшла сім'я слонів,
Тупали, аж гай шумів.
От директор-молодець
Стіл поставив і стілець
Та друкує на машинці
Лист малесенькій дитинці:
«Люба доню! Рідна пташко!
Висилаю жовту чашку,
В неї сонячні бочки
І на денці - крапочки».
Якщо дитина в стресі, торкаємося тільки частин тіла, закритих одягом
Наші доторки - не поверхневі, не лоскочуть, а трохи "проминають" (ніби легенько масажують...)

  Дитина може якусь гру просити повторювати багато разів - ця гра для неї найтерапевтична, саме та, чого на даний час потребує❤️🤗

ТЕХНІКИ САМОДОПОМОГИ ПІД ЧАС ПАНІЧНИХ АТАК

   Панічна атака - незрозумілий, нестерпний для людини приступ тяжкої тривоги, яка супроводжується страхом, у поєднанні з різноманітними вегетативними (соматичними) проявами. Такими як - раптове підвищення серцебиття, задухи, болі в грудях, запаморочення, сильної слабкості, відчуття нереальності того, що відбувається. При цьому майже завжди з'являється страх раптової смерті, втрати контролю над собою або страх збожеволіти.
  Панічний напад розвивається швидко, його симптоми досягають максимальної інтенсивності зазвичай протягом 5-10 хвилин і потім також швидко зникають. Таким чином, панічний напад виникає і проходить сам по собі, не представляючи реальної фізичної загрози для життя.
Але для людини, що страждає від нападів панічних атак, цей невеликий проміжок часу - здається вічністю.
    Способи самодопомоги.
   Ефективним способом самодопомоги під час панічної атаки є дихальні вправи. Основне для чого це робити - це збільшення вуглекислого газу в крові та зменшення рівню адреналіну. Прискорене дихання, яке викликане панікою, змінює газовий баланс в крові та викликає ще більше неприємних відчуттів. Цьому ефекту можна запобігти шляхом уповільнення дихання. 
   Для початку максимально вирівняйте дихання, подовжуючи видих. Потім починайте. Вдихайте 3 секунди, потім утримуйте дихання 7 секунд і видихайте протягом 8 секунд. Намагайтеся дихати не тільки грудьми, але і животом. Зробіть вдих носом, а видих через рот. Ця техніка працює завжди, якщо Ви налаштували себе на її виконання, то швидко відчуєте результат.
   Під час контрольованої напруги в тілі, процеси в нашому організмі вибудовуються таким чином, що вегетативна нервова система «заспокоюється». Тому, в момент панічної атаки Ви можете зайняти максимально не зручну для себе позу. Таку, щоб Ви відчули напругу в м'язах. Перебувайте у такій позі максимально довго.
    Якщо під час панічної атаки Вам просто необхідно рухатись, то виконайте наступні дії: Стоячи на ногах, необхідно напружувати всі м'язи тіла, притиснути плечі до голови, стиснути кулаки. Не згинаючи ніг, залишаючи їх напруженими, починайте ходити. Дихайте рівно, подовжуючи видих і Ви будете відчувати, як напад поступово відступає.
   Не слід концентрувати увагу на симптомах, бо це лише посилює та загострює напад. Щоб змінити центр уваги слід спробувати робити нескладні математичні вправи в голові, як от від ста відняти три, потім від отриманого числа віднімати три, і так далі. Це гарно допомагає відволікти увагу від панічних відчуттів.
  В психологічному відношенні панічний розлад залишається одним з найбільш обтяжливих хворобливих станів. Незважаючи на те, що вегетативні прояви не є небезпечними для життя і здоров'я, подальше повторення нападів веде до зростання рівня тривожності, погіршуючи якість життя людини, зменшуючи її здатність до соціальної адаптації.

ЯКЩО ТОБІ ТРИВОЖНО!

Страх-це нормально, але коли він зашкалює, то паралізує нас.

Паніка - це ніби тінь, дивлячись на яку наш мозок домальовує страшну, часто не реальну картину.

Паніка - паралізує, від неї зжимає в грудях, стає важко дихати, людина може навіть втрачати свідомість.

❗Якщо тобі тривожно:

✅вмий лице холодною водою.

✅дихай! Глибоко вдихай через ніс і видихай через рот. Дихай по "квадрату" - вдих на 1,2,3,4 і видих на 1,2,3,4, вдих на 1,2,3,4, і видих на 1,2,3,4, і так 5-7 раз - по квадрату.

✅говори про те, що тобі страшно, сумно, що ти відчуваєш безсилля, розкажи про свої почуття.

✅час від часу "переключайся" - займися хатніми справами, це знімає напругу, роби рутинну роботу, зараз- це нам на користь.

✅пий теплий чай, можна з цукром, якщо нема протипоказань.

✅закутайся в теплий плед, обійми себе - поклади одну руку на груди, іншу на живіт - це додає відчуття безпеки.

✅поспи, якщо важко заснути, згадай найприємніші моменти свого життя, "повернися" в своїй уяві в ці моменти і насолодися ними, а тепер поспи.

© 2016
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати