ЗВІТ директора ЗДО № 6 "Казка" Павленок Л.В. перед батьками, колективом та громадськістю з питань статутної діяльності закладу у 2022-2023 навчальному році

Даний звіт складено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178, відповідно до якого директор закладу освіти має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

МЕТА ЗВІТУВАННЯ:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності керівника.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

У звіті розкриті такі питання:

  • Заходи щодо охоплення суспільним дошкільним навчанням дітей п'ятирічного віку
  • Забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами 
  • Створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес;
  • Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та працівників.
  • Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи:
  • залучення додаткових джерел фінансування садочка, їх раціональне використання;
  • залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями.

Заклад дошкільної освіти (ясла – садок) № 6 «Казка» Сарненської міської ради розташований:

м. Сарни, вул. Березнева, 3.

Електронна пошта:dnz6-kazka@ukr.net

Телефон: 03655 – 7-34-85

Засновником закладу освіти є Сарненська міська територіальна громада в особі Сарненської міської ради. Уповноваженим органом засновника з питань освіти є управління освіти Сарненської міської ради, який здійснює загальне управління та забезпечення освітньої діяльності.

ЗДО № 6 «Казка» є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами (далі ООП), оздоровлення дітей віком від двох до шести (7) років.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей,
  • формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів,
  • забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Освітня діяльність Закладу дошкільної освіти (ясла – садок) № 6 «Казка» Сарненської міської ради регламентується нормативно-правовими та нормативно-організаційними документами:

  • - Конституція України, Конвенція ООН «Про права дитини»
  • - Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону
  • дитинства»
  • - Концепція Нової української школи
  • - Базовий компонент дошкільної освіти
  • - Положення про ЗДО
  • - Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді
  • - Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів
  • - лист МОН України від 27.07.2022 № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності освіти у 2022-2023н.р.»,
  • - інструктивно - методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України від 19.04.2018 № 1/9-249 «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»
  • - Статут ЗДО № 6 «Казка», правила внутрішнього розпорядку та річний план роботи закладу.

З метою забезпечення надання якісної освіти, забезпечення прозорості та інформаційної відкритості в закладі були розроблені: Програма розвитку на 2021-2023 р. р., Освітня програма, Положення про академічну доброчесність, Положення про систему внутрішнього забезпечення якості освіти, в яких визначені основні тенденції розвитку закладу дошкільної освіти, розкриті організаційно-змістові характеристики оновлення дошкільної освіти на сучасному етапі, наявні проблеми та шляхи їх розв'язання.

Зміст освітнього процесу в Закладі дошкільної освіти № 6 «Казка» визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», «Розвиваємо, навчаємо, виховуємо дитину 3 р. життя» за ред. Т.І. Паніманської, парціальними програмами.

Зараховування дітей до закладу дошкільної освіти «Казка» здійснюється на підставі заяв батьків, упродовж календарного року. До заяви додаються: копія свідоцтва про народження дитини, медичні довідки про стан здоров'я дитини, про епідеміологічне оточення, копії документів, що підтверджують статус пільгової категорії сім'ї, копії висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років або копія посвідчення особи, яка одержує соціальну допомогу, висновку Інклюзивно - ресурсного центру про комплексну психолого – педагогічну оцінку розвитку дитини, копії індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

Мережа груп ЗДО № 6 «Казка» станом на 30.06.2023 р. становить: 

  • Проектна потужність - 210 дітей
  • Кількість груп всього - 11, з них - 3  інклюзивні
  • Кількість вихованців - 177
  • кількість працівників - 63, з них педагогічних - 30, фахівців - 5, обслуговуючий персонал - 28 

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти № 6 «Казка» розпочався з 01 вересня 2022 р. і закінчився 31 травня 2023 року.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу створено сайт ЗДО № 6 «Казка» https://doshkilnij-navchalnij-zaklad-yasla-sadok-6-kazka-m-sarni5.webnode.com.ua/, де висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.

Упродовж навчального року інформація про роботу закладу та життя вихованців, цікаві моменти життя садочка опубліковувались в соціальній мережі «Фейсбук», за допомогою сторінки ЗДО № 6 «Казка» https://www.facebook.com/%D0%97%D0%94%D0%9E-N6-%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-108194020863742

Плановий контингент за 2022-2023 навчальний рік складає: 21879 днів, відвідування 8359 днів – 38,2 %, відсутність 13520 днів – 61,8 % ( по хворобі 850 день, що складає 3,9 %, з інших причин становить 12670 дні, складає – 57,9 % в середньому).

Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров'я дітей. Причинами тривалих пропусків є: неплатоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ЗДО, безробіття, введення воєнного стану в Україні.

І. Заходи щодо охоплення суспільним дошкільним навчанням дітей п'ятирічного віку.

На виконання Закону України "Про дошкільну освіту", листа МОН України від 27.07.2022 р. «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022 - 2023 н. р.» в закладі на протязі 2022 - 2023 навчального року функціонувало 3 старші групи для дітей 6-го року життя, одна з яких інклюзивна група для дітей з особливими освітніми потребами, всього 57 дітей. Відповідно до наказів по ЗДО № 6 «Казка» від 02.09.2022 р. № 40-о/д, наказу № 27 - о/д від 01.05.2023 р. «Про організацію та проведення моніторингового дослідження за кваліметричною моделлю» у період з 26.09.2022 р. по 30.09.2022 р. та у період з 15.05.2023 р. по 19.05.2023р. було проведено моніторинг дослідження дітей старшого дошкільного віку за кваліметричною моделлю. Результати опитування дітей, заняття, співбесіди з малюками, перегляд поточних і контрольних занять, режимних моментів свідчать, що в колективі працюють творчі, ініціативні педагоги, які використовують в своїй роботі найефективніші методи та прийоми для розвитку і виховання розумних, всебічно розвинутих дітей. Вихователі в своїй роботі використовують диференційований і індивідуальний підходи, показують вміння керувати колективом, володіють інноваційними технологіями навчання дошкільників.

Педагоги створили сприятливі умови для гармонійного поєднання інтелектуального розвитку дитини з її фізичним, соціальним, емоційно-вольовим, морально-духовним, креативним, естетичним розвитком і в практичній роботі з дітьми використовували різноманітні шляхи розвитку пізнавальних здібностей.

На виконання статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. № 684 (зі змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 806 від 19.09.2018р., № 681 від 17.07.2019 р.) «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», з метою забезпечення організації та проведення обліку дітей дошкільного віку, дотримання конституційних вимог щодо охоплення їх навчанням в закладах дошкільної освіти, створення належних умов для здобуття громадянами дошкільної освіти у ЗДО № 6 «Казка», створено робочу групу для організації обліку дітей від народження до шести років, які проживають на території, яка закріплена за ЗДО № 6 «Казка». Педагогічним колективом закладу було проведено моніторинг результативності охоплення дошкільної освітою дітей цієї категорії, який показав, що майже 100% дітей, яким виповнилося 5 років, відвідують заклад.

З метою залучення дітей до дошкільної освіти, які не відвідували заклад очно або не охоплені дошкільною освітою, виконання вимог державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти), підтримки батьків з питань розвитку дітей, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти реалізує Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні». Наш заклад ввійшов до переліку закладів дошкільної освіти, які організовують роботу з дітьми у рамках проєкту та з 24 квітня розпочали реалізацію ініціативи – ДоШкіллЯ: старт у майбутнє. Очні зустрічі проводяться з дітьми, які не охоплені дошкільною освітою; які є в списковому складі вихованців, але з різних причин тривалий час не відвідували заклад дошкільної освіти; які отримували дошкільну освіту лише дистанційно в інших закладах дошкільної освіти. Заклад в рамках Проєкту отримав ігрове та спортивне обладнання, канцтовари.На даний час в закладі створені дві групи. Вихователі Тетяна Гриневич та Тетяна Мельник освітні активності з малятами присвячують формуванню у дітей навичок здоров'язбережувальної поведінки відповідно до наявних життєвих ситуацій! Мова піде і про те як дбати про власну охайність, і про корисний вплив повітря, сонця і води на зміцнення здоров'я влітку, і про дотримання порад песика Патрона, і цілющий вплив рослин, овочів та фруктів на зміцнення здоров'я, і обов'язково про правила, яких потрібно чітко дотримуватися, щоб бути здоровим. Зустрічі з дошкільнятами спрямовані на розвиток кожної дитини з урахуванням її індивідуальних особливостей. Під час зустрічей педагоги організовують різні види діяльності з формування у малят здоров'язбережувальної компетентності. Щиро дякуємо батькам вихованців за партнерську взаємодію та тісну співпрацю!

ІІ. Забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.

Формування сприятливого психологічного мікроклімату у педагогічному колективі є одним із головних завдань закладу. Це пояснюється його впливом як на професійну діяльність педагогів, так і на ефективність освітнього процесу в цілому.

Важливим для колективу є рівень його інтегрованості, згуртованості членів колективу, задоволення їхніх потреб та інтересів у трудовій діяльності, фізичному, психічному і моральному розвитку. Психологічний клімат відображає рівень комфортності особистості в спільній діяльності.

Комплектування закладу дошкільної освіти № 6 «Казка» педагогічними кадрами регламентується законодавчими та нормативно-правовими актами.

Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти забезпечено повністю.

Колектив закладу складається з 63 працівників. З них: педагогів — 30; помічників вихователя — 13; старша сестра медична - 1, сестра медична з дієтичного харчування – 1, комірник – 1, завгосп – 1, головний бухгалтер - 1, провідний бухгалтер – 1, обслуговуючого персоналу - 14.

ЗДО № 6 «Казка» повністю укомплектований педагогічними кадрами:

1 директор, 1 вихователь-методист, 20 вихователів, 3 асистента вихователя інклюзивних груп, 3 музичних керівника, 1 практичний психолог, 1 фізінструктор. Повну вищу освіту мають 21 педагог, базову вищу - 3 педагога (з них 3 педагога здобувають повну вищу освіту), неповну вищу освіту - 6 педагогів.

Педагогічне звання "вихователь – методист" мають 3 педагога ( вихователі Чорнобай Н.Р., Павлюк Л.К., фізінструктор Добринська Н.Ю.); «практичний психолог – методист» - 1 (практичний психолог Павлюк А.В.)., «старший вихователь» - 1 педагог (вихователь – методист Мельник Т.І.)

Вищу категорію мають 6 педагогів; спеціаліст І категорії – 5 педагогів; спеціаліст ІІ категорії – 5 педагога; спеціаліст – 9 педагога, 16 т/р – 1 директор, 10 т/р – 4 педагога.

З метою активізації та розвитку професійної діяльності, цілеспрямованого неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників, визначення відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації, встановлення кваліфікаційних категорій в закладі проводиться атестація педагогічних працівників та медичного персоналу.

За вагомий внесок у справу виховання та навчання підростаючого покоління працівники закладу отримують моральні - офіційне та прилюдне визнання досягнень, нагородження подяками та грамотами різного рівня, присвоєння почесних звань, різні заохочення. Стабільність колективу та високий освітній рівень педагогів надає можливість у досягненні високих показників у освітній роботі.

Заклад дошкільної освіти впроваджує політику академічної доброчесності. Положення про академічну доброчесність у ЗДО ( ясла – садок) № 6 «Казка» схвалено педагогічною радо (Протокол № 3 від 25.02.2021 р.) та затверджено наказом по закладу № 21-о/д від 26.02.2021 р. Педагогічні працівники дотримуються академічної доброчесності, загальновизнаних норм етики, моралі, поважають гідність осіб, які працюють в ЗДО, підтримують систему демократичних відносин між працівниками, сприяють підвищенню морально-психологічного клімату в колективі, спрямовують свої дії на зміцнення іміджу ЗДО.

Протягом 2022– 2023 н. р. підвищили свій професійний рівень:

  • Вихователь Шолота Н.М.. - підтверджено «вища категорія»
  • Вихователь Мех Т.В. - підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії».
  • Вихователь Федорчук Т.В. - підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст».

З метою забезпечення систематичного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, вихователем-методистом велась постійна робота щодо проходження курсової перепідготовки. Усі педагоги проходять КПК один раз на 5 років.

Удосконалення рівня професійної компетентності – один з основних напрямків реформування системи освіти. Педагогічні працівники зобов'язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. (Закон України «Про освіту»). Виходячи з цього, головними завданнями методичної служби є стимулювання самоосвіти і саморозвитку педагогічних кадрів та надання своєчасної методичної допомоги у даному напрямку.

Педагоги закладу впродовж року удосконалювали рівень своєї професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності, та відвідування тренінгових занять, інтенсивів, спрямованих на вдосконалення своєї фахової компетенції.

Кваліфікаційний рівень педагогів підтверджується участю їх у міських, обласних, всеукраїнських тренінгових навчаннях, практичних семінарах, вебінарах.

Педагоги постійно підвищували свій професійний рівень, що засвідчує набутий практичний досвід та отримані свідоцтва та сертифікати у період 2022 – 2023 н. р.

Директор Лариса Павленок:

  • Свідоцтво про підвищення кваліфікації при Рівненському ОІППО за напрямом: Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти (19.05.2022 р.);
  • сертифікат ГО «Платформа ОСВІТИ», який засвідчує участь у Всеукраїнський практичній онлайн – конференції «Педагогічні інновації та техніки для професійного розвитку»» (26.06 – 27.06.2022 р.);
  • сертифікат Вищої школи освітнього менеджменту виданий ТОВ «Експертус ТЕК», який засвідчує підвищення професійних компетентностей (кваліфікації) за програмою «Кадровий документообіг у закладі освіти» (01.12.2022 р.- 31.01.2023 р.);
  • свідоцтво підвищення кваліфікації при Рівненському ОІППО за напрямом: розвиток управлінської компетентності; психолого-фізіологічні особливості здобувачів освіти певного віку, основи андрагогіки; використання інформаційно – комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі; створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища (16.03.2023 р.)
  • сертифікат ТОВ Всеосвіти, який засвідчує участь у вебінарі на тему «Військовий облік працівників освіти» (27.04.2023 р.)
  • сертифікат учасника онлайн – тренінгу при Рівненському ОІППО з теми «Самооцінювання: на шляху до якісної освіти» (03-05 травня 2023 р.)

Вихователь – методист Тетяна Мельник:

  • сертифікат МОН України за участь у роботі круглого столу "STEAM-освіти: від теорії до практики" (24 березня 2023 року; № УКС-2403/1941).
  • сертифікат ТОВ Видавництва "Ранок" за участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі» (20.04. 2023).
  • сертифікат ТОВ "Видавництво "Світич" за участь у навчальному вебінарі "Підтримка дітей і педагогів дошкілля в умовах війни" (22.02.2023 № 1833183); "Прогулянки з дошкільниками в галереї літньої природи" (09.06.2023 № 63983206).
  • сертифікат Фонду Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій коштом Європейського Союзу та DanChurchAid "Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!" (9 березня 2023).
  • Сертифікат Всеукраїнської ГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» , що підтверджує підвищення кваліфікації за програмою «Психологічна підтримка дітей України: можливості і перспективи» (19.06.2023)
  • сертифікати МОН України спільно з державною установою "Український інститут розвитку освіти" у партнерстві з видавництвом "Ранок", які засвідчують участь у Всеукраїнському онлайн марафоні "Реалізація змісту Державного стандарту дошкільної освіти в парціальних програмах з тем: "Лідер живе в кожному. Парціальна програма для закладів дошкільної освіти по формуванню лідерського потенціалу дітей дошкільного віку" (02.06.2022 року); "Презентація парціальних програм з основ здоров'я та безпеки життєдіяльності" (09.06.2022 року); "Презентація парціальної програми "Дитяча хореографія. Програма хореографічної діяльності дітей від 3 - х до 7- ми років" (16.06.2022 року); "Презентація трьох програм з фізичного розвитку дітей" (23.06.2022 року); "Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку" (30.06.2022 року); "Дошкільнятам-освіта для сталого розвитку" (07.07.2022 року); "Музично-казкові намистина. Оздоровча освітня робота з дітьми 4-го року життя" (04.08.2022 року); "Інтелектуальна мозаїка. Презентація програми для дошкільної освіти" (14.07.2022 року); "Презентація парціальної програми "Комп'ютерна грамота для малят" (21.07.2022 року); "Скарбниця моралі. Парціальна програма з морального виховання дітей дошкільного віку" (28.07.2022 року); "Психологічна підтримка дітей в умовах військових дій" (03.08.2022 року).
  • сертифікат МОН України, який засвідчує участь у вебінарі «Використання хмарних сервісів Microsoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти» (30.06.2022р.);
  • сертифікат Рівненського ОІППО за участь 03-05 серпня 2022 року в IV Літній школі менеджменту "Сучасний заклад дошкільної освіти: теорія, практика, інновації" (05.08.2022 СПК № 02139765/32-22).
  • сертифікат МОН України, який засвідчує онлайн-навчання тренерів з підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо впровадження професійного стандарту "Керівник (директор) закладу дошкільної освіти" (07 лютого-16 березня 2023)
  • сертифікат професійного зростання Рівненського ОІППО за участь в практичному семінарі для керівників закладів дошкільної освіти за освітньою програмою "Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі дошкільної освіти" (м. Рівне, 25.05.2023 УС 02139765/99-23).
  • сертифікат Рівненського ОІППО за участь у тренінгу з теми "Розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі дошкільної освіти" (23.08.2022 СПК № 02139765/1-22).
  • сертифікат Рівненського ОІППО за участь 03-05 травня та 10-11 травня 2023 року в онлайн -тренінгу з теми "Самооцінювання: на шляху до якості освіти" ( 05.08.2022 СПК № 02139765/32 -22).
  • Сертифікати КУ "Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Сарненської міської ради:
  • за участь у семінарі "Психологічна підтримка дітей в умовах воєнного стану" (№2511-22 від 20 вересня 2022 року);
  • "Психологічна стійкість як умова збереження психологічного здоров'я дорослих та дітей" (№490-23 від 02 червня 2023 року);
  • за участь у методичному івенті "Забезпечення всебічного розвитку дитини, її соціалізації шляхом якісної організації освітнього процесу через принципи перспективності і наступності між дошкільною освітою та Новою українською школою" (№3174-22 від 10 листопада 2022 року);
  • за участь у форумі "Національні цінності та інтереси в системі сучасної української освіти" (№1-22 від 30 листопада 2022 року;
  • за участь у семінарі-тренінгу "Створення безпечного освітнього середовища та попередження проявів агресії і закладах дошкільної освіти" (№ 98-22 від 02 грудня 2022 року);
  • за участь у засіданні дискусійному клубі "Підвищення психологічної компетентності у системі співпраці "Психолог-вихователь" (№123-22 від 14 грудня 2022 року);
  • "Формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору" (№ 364-23 від 21 квітня 2023 року);
  • за участь у панельній дискусії "STREAM-освіта: практичний кейс та методичні рекомендації" (№79-23 від 07 лютого 2023 року);
  • за участь у шоурумі "Методична робота на власному сайті" (№113-23 від 24 березня 2023 року);
  • за участь у брейн лайнінгу "Інноваційна система освіти і піклування дітей раннього та дошкільного віку. "Освіта і піклування/ Education & Care" Mr. Leader." (№138-23 від 28 березня 2023 року);
  • за участь у семінарі-практикумі "Впровадження кейс-методу в освітній процес закладу дошкільної освіти" (№288-23 від 11 квітня 2023 року);
  • за участь у педагогічній лабораторії "Інноваційні освітні технології в роботі зі старшими дошкільниками" (№ 380-23 від 04 травня 2023 року).

Фізінструктор Наталія Добринська:

- участь у Всеукраїнському олімпійському уроці 09.09.2022р, що підтверджує Національний олімпійський комітет України, президент НОК України Сергій Бубка;

- сертифікати КУ «Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Сарненської міської ради:

  • за участь у семінарі «STREAM – освіта: практичний кейс та методичні рекомендації» (07.02.2023)
  • за участь у семінарі «Інноваційна система освіти і піклування дітей раннього та дошкільного віку» (28.03. 2023)
  • за участь у семінарі «Впровадження кейс – методу в освітній процес закладу дошкільної освіти» (11. 04 2023).
  • за участь у семінарі «Психологічна стійкість як умова збереження психологічного здоров'я дорослих та дітей» ( 02.06.2023)

Практичний психолог Алла Павлюк:

  • Сертифікат БФ «RIDNI» за проходження навчального курсу «Методика для роботи дитячого психолога при подоланні деструктивних проявів війни «РаДіти знову» (липень-серпень 2022).
  • Сертифікат ГО «Платформа освіти», який засвідчує участь у тренінгу: «Методи запобігання професійного вигорання педагога під час воєнних дій в Україні» (липень-серпень 2022р).
  • Сертифікат ГО «ІППО», який засвідчує участь у тренінгу: «Турбота про психологічне здоров'я та емоційний стан під час воєнного стану» (17 серпня 2022р).
  • сертифікат ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, який засвідчує участь у програмі підтримки «Поруч»: «Навчання технік зцілення для батьків, осіб, що їх замінюють, та спеціалістів, які працюють з дітьми» (жовтень 2022);
  • сертифікат КЗО «Дніпропетровський обласний методичний ресурсний центр», який засвідчує участь в обласній онлайн-конференції з обміну досвідом для практичних психологів ЗДО: «Психологічний супровід розвитку особистості дошкільника» (23.02.2023)
  • сертифікати ГО «Носителі Миру», «Психотерапевтичні методи роботи з посттравматичними розладами».(Лютий 2023р).

Сертифікати видавництва «Ранок» про підвищення кваліфікації за видом «Вебінар» на тему «Пленарне засідання та серія науково-практичних семінарів «Завтра в школу: навігатор для дорослих»(6 квітня 2023р.), (20 квітня 2023р).

  • сертифікати КУ «Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Сарненської міської ради:
  • за участь у заході «Психологічна підтримка в умовах воєнного стану»(20.09.2022р).
  • за участь у заході «Створення безпечного освітнього середовища та попередження проявів агресії в закладах дошкільної освіти» (2 грудня 2022р).
  • за участь у заході «Підвищення психологічної компетентності у системі співпраці «Психолог-Вихователь» (14 грудня 2022р).
  • за участь у заході «Створення безпечного освітнього середовища та затишного родинного кола» (17.02.2023р).
  • за участь у заході «Впровадження кейс-методу в освітній процес закладу дошкільної освіти»(11.04.2023р).

Вихователь Ольга Шапірко:

  • сертифікат НПУ ім. Драгоманова, що засвідчує участь у підвищення кваліфікації «Формування мовленнєвого спілкування дитини дошкільного віку в умовах війни як складника української національної ідентичності» (06.10.2022);
  • сертифікат Рівненського ОІППО за участь у Школі наставництва для молодих педагогічних працівників ЗДО (21.10 – 16.12.2022);
  • сертифікат НПУ ім. Драгоманова, що засвідчує участь у підвищення кваліфікації «Комплементарність як основа розширення можливостей педагогічних ідей» » (26.01.2023)
  • сертифікат Фонду Східна Європа спільно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій коштом Європейського Союзу та DanChurchAid "Дивись під ноги! Дивись, куди ідеш!" (9 березня 2023)
  • сертифікат ТОВ Видавництво «Ранок», що засвідчує участь у підвищення кваліфікації за видом вебінар на тему «Пленарне засідання та серія науково – практичних семінарів «Завтра в школу: навігатор для дорослих» Зустріч 3 – 20.04.2023.

Вихователь Олена Теремок:

  • сертифікати ТОВ Видавництво «Ранок», що засвідчує участь у підвищення кваліфікації за видом вебінар на тему «Пленарне засідання та серія науково – практичних семінарів «Завтра в школу: навігатор для дорослих» Зустріч 1 – 06.04.2023; Зустріч 2 - 13.04.2023; Зустріч 3 – 20.04.2023.
  • Сертифікат РОІППО, який засвідчує участь у «Школі наставництва для молодих педагогічних працівників ЗДО» (21.10-16.12.2022 р.).
  • Сертифікат БФ «Щаслива лапа» за підтримки: Міністерства і науки України, який засвідчує участь учасника у 11 Міжнародному занятті доброти (2023р.)

Вихователь Надія Шолота.

  • - сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує підвищення кваліфікації за видом «вебінар» «Плекаємо українську ідентичність» (10.12.2022);
  • - сертифікат Рух освіта, який засвідчує підвищення кваліфікації за видом «вебінар» «Дошкілля в умовах воєнного часу. Форми взаємодії з дітьми та батьками» (20.12.2022);
  • - сертифікат з підвищення кваліфікацію у Рівненському обласному інституті післядипломної освіти ( 10.03.2023)

Вихователь Тетяна Гриневич

  • Сертифікат «Всеосвіта», який засвідчує підвищення кваліфікації за видом «вебінар» на тему: «Розвиток навичок майбутнього у дітей дошкільного віку: творча гра і творчість» (30.11.2022)
  • Сертифікат «МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ», «Microsoft», який засвідчує, що успішно прослухала вебінар «Використання хмарних сервісів Microsoft Teams для організації освітнього процесу в закладах освіти» (1.07. 2022)
  • Сертифікат «Видавництво РАНОК», який засвідчує, що успішно прослухала вебінар:
  • «Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку» (07.07.2022);
  • «Інтелектуальна мозаїка. Презентація програми для дошкільної освіти» (14.07.2022)
  • Сертифікат «Видавництво РАНОК», який засвідчує, що успішно взяла участь у Міжнародній педагогічній онлайн-конференції «Навчання під час війни. Як не допустити освітньої катастрофи» (30.08.2022)
  • Сертифікат «Освітня онлайн - платформа Зрозуміло!» який засвідчує, що успішно прослухала вебінар «Дивись під ноги! Дивись, куди їдеш!» (9.03.2023)
  • Сертифікат «Освітній портал Znanij.net» успішно закінчила дистанційний курс «Логіко-математичний розвиток дошкільника» (02.08.2022)
  • Сертифікат «UNICEF»Certificate of Completion«Prevention of sexual exploitation and abuse (PSEA)» by UNICEF. (23.05.2023)
  • Всеукраїнська ГО «Асоціація працівників дошкільної освіти»:
  • Сертифікат підвищення кваліфікації за програмою «Підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів освіти щодо забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні» (03.05.2023)
  • Сертифікат підвищення кваліфікації за програмою «Психологічна підтримка дітей України: можливості та перспективи» (19.06.2023)

Вихователь Юлія Митлош:

  • сертифікат Рівненського ОІППО за участь у школі наставництва для молодих педагогічних працівників ЗДО (21.10 - 16.12.2022)
  • сертифікат ГО "Платформа ОСВІТИ" за участь у Всеукраїнській онлайн конференції з підвищенням кваліфікації "Як вчити ефективно. Нові методики та професійні навички. Організація якісного освітнього процесу за допомогою додатків Google" (23 - 24 вересня 2022).

Вихователь Тетяна Стельмах:

  • -сертифікат Благодійного фонду «Щаслива лапа», який засвідчує участь у ІІ міжнародному занятті Доброти ( квітень 2023)

Вихователь Мех Тетяна Василівна

  • - сертифікати ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у
  • Всеукраїнській науково- практичній онлайн-конференції на тему «Особливості організації статевого виховання в українських закладах освіти в умовах сьогодення» (27 листопада 2022);
  • Вебінарі на тему «Дислалія як одне з порушень мовлення. Практичні кейси дистанційної роботи» (25 листопада 2022)
  • Вебінарі на тему «Організація індивідуальних занять для дітей з використанням арттерапії, пісочної терапії, аплікації, сенсорної методики» (01 грудня 2022)
  • Вебінарі на тему «Використання Microsoft Powerpoint в НУШ: від простого до складного» (07 грудня 2022)
  • Вебінарі на тему «Формування здоров'язбережувальної компетентності педагога: від депресивного стану до психічного здоров'я» (14 грудня 2022)
  • Вебінарі на тему «Умови успішної адаптації до садочка» (30 грудня 2022)
  • Вебінарі на тему «Онлайн заняття для дітей дошкільного віку у воєнний час» (30 грудня 2022)
  • Вебінарі на тему «Сучасний вихователь ЗДО. Який він?» (30 грудня 2022)

Вихователь Катерина Смолева:

  • сертифікати ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участ у:
  • "вебінарі" (дистанційно) на тему "Професійне самовдосконалення педагога: кайдзен підхід" (01.07.2022)
  • Всеукраїнській науково-практичній онлайн конференції на тему "Плекаймо українську ідентичність" (07.07.2023)
  • "вебінарі" (дистанційно) на тему "Тьюторський супровід дитини за комплексними порушеннями розвитку" Тривалість дві години (18.07.2022)
  • "вебінарі" (дистанційно) на тему: Створення лепбуку: етапи, способи, інструменти" (04.10.2022)
  • "вебінарі" (дистанційно) на тему: Формування цінностей у дітей дошкільного віку під час ігрової активності на свіжому повітрі" (06.10.2022)
  • "вебінарі" (дистанційно) на тему: "Організація індивідуальних занять для дітей з використанням арттерапії, пісочної терапії, аплікації, сенсорної методики" (01.12.2022)
  • сертифікат Рівненського ОІППО, який засвідчує участь «У школі наставництва для молодих педагогічних працівників ЗДО» (21.10.-16.12. 2022)

Вихователь Іванна Радчук

  • Сертифікат ТОВ «Видавництво «Світич», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Підтримка дітей і педагогів дошкілля в умовах війни» (22.02.2023р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Тематичний день: від ідеї до втілення» (30.09.2022р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Створення лепбуку: етапи, способи, інструменти» (04.10.2022р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Формування цінностей в дітей дошкільного віку під час ігрової активності на свіжому повітрі» (06.10.2022р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Казкотерапія, як інноваційна здоров'язбережувальна технологія у просторі сучасного ЗДО» (25.11.2022р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Інклюзивний вектор ЗДО: Особливості успішної реалізації» (13.12.2022р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Розвиток навичок майбутнього у дітей дошкільного віку: Творча гра і творчість» (30.11.2022р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Формування базового почуття безпеки у дошкільників засобами арт-терапії» (23.02.2023р).
  • Сертифікат ТОВ «Всеосвіта», який засвідчує участь у навчальному вебінарі «Інтерактивні вправи для розвитку логічного мислення у дітей дошкільного віку» (23.02.2023р).

Вихователь Євгенія Теремок

  • Сертифікат видавництва «Ранок» про підвищення кваліфікації за видом «Вебінар» на тему «Пленарне засідання та серія науково-практичних семінарів «Завтра в школу: навігатор для дорослих» (13 квітня 2023р.).
  • Сертифікат видавництва «Ранок» про підвищення кваліфікації за видом «Вебінар» на тему «Пленарне засідання та серія науково-практичних семінарів «Завтра в школу: навігатор для дорослих» (20 квітня 2023р.).
  • Сертифікат РОІППО, який засвідчує участь у «Школі наставництва для молодих педагогічних працівників ЗДО» (21.10-16.12.2022 р.).

Вихователь Ольга Вакуліна:

  • сертифікат ТОВ Видавництво «Ранок», що засвідчує участь у підвищення кваліфікації за видом вебінар на тему «Пленарне засідання та серія науково – практичних семінарів «Завтра в школу: навігатор для дорослих» Зустріч 1 – 06.04.2023

Вихователь Наталія Лук'яновець

  • Сертифікат РОІППО, який засвідчує участь у «Школі наставництва для молодих педагогічних працівників ЗДО» (21.10-16.12.2022 р.).

Сертифікати КУ «Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників» Сарненської міської ради:

За участь у семінарі «Психологічна підтримка дітей в умовах воєнного стану» (тривалість 2 години) 20 вересня 2022

  • вихователь Прит Анна Олексіївна
  • вихователь Шолота Надія Миколаївна
  • асистент вихователя Грицюк Марія Василівна 
  • За участь у панельній дискусії «STREAM-освіта: практичний кейс та методичні рекомендації» (тривалість 2 години) 18 жовтня 2022
  • вихователь Радчук Іванна Володимирівна
  • вихователь Мех Тетяна Василівна
  • вихователь Митлош Юлія Петрівна
  • вихователь Шолота надія Миколаївна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна

За участь у форумі «Національні цінності та інтереси в системі сучасної української освіти» (тривалість 2 години) 30 листопада 202

  • вихователь Радчук Іванна Володимирівна
  • вихователь Прит Анна Олексіївна
  • вихователь Мех Тетяна Василівна
  • вихователь Митлош Юлія Петрівна
  • вихователь Шолота надія Миколаївна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна
  • асистент вихователя Кулик Руслана Петрівна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна

За участь у семінарі-тренінгу «Створення безпечного освітнього середовища та попередження проявів агресії в закладах дошкільної освіти» 02 грудня 2022

  • вихователь Радчук Іванна Володимирівна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна
  • асистент вихователя Грицюк Марія Василівна
  • асистент вихователя Кулик Руслана Петрівна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна

За участь у педагогічному батлі «Інновації в роботі педагогів закладів дошкільної освіти» (тривалість 2 годин 24 січня 2023

  • вихователь Лук'яновець Наталія Павлівна
  • вихователь Шолота надія Миколаївна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна

За участь у брейн лайнінгу «Інноваційна система освіти і піклування дітей раннього та дошкільного віку. "Освіта і піклування/Education & Care" Mr. Leader» (тривалість 2 години) 28 березня 2023

  • вихователь Стельмах Тетяна Степанівна
  • вихователь Теремок Олена Григорівна
  • вихователь Павлюк Любов Костянтинівна
  • вихователь Радчук Іванна Володимирівна
  • вихователь Шолота надія Миколаївна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна

За участь у семінарі-практикумі «Впровадження кейс-методу в освітній процес закладу дошкільної освіти» (тривалість 2 години) 11 квітня 2023

  • вихователь Стельмах Тетяна Степанівна
  • вихователь Теремок Олена Григорівна
  • вихователь Павлюк Любов Костянтинівна
  • вихователь Радчук Іванна Володимирівна
  • вихователь Митлош Юлія Петрівна
  • вихователь Шолота надія Миколаївна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна
  • асистент вихователя Грицюк Марія Василівна
  • асистент вихователя Кулик Руслана Петрівна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна

За участь у дискусійному клубі «Формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору» ( 21 квітня 2023)

  • асистент вихователя Грицюк Марія Василівна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна

За участь у семінарі «Ознайомлення з проєктом авторського навчально-методичного посібника «Педагогічна діяльність працівників ЗДО в контексті реалізації: теорія та практика інклюзивної освіти» (26 квітня 2023)

  • асистент вихователя Грицюк Марія Василівна
  • За участь у педагогічній лабораторії «Інноваційні освітні технології в роботі зі старшими дошкільниками» 04 травня 2023
  • асистент вихователя Грицюк Марія Василівна
  • асистент вихователя Кулик Руслана Петрівна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна
  • вихователь Прит Анна Олексіївна
  • вихователь Теремок Олена Григорівна
  • вихователь Шапірко Ольга Василівна
  • вихователь Митлош Юлія Петрівна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна

За участь у семінарі «Психологічна стійкість як умова збереження психологічного здоров'я дорослих і дітей» ( 2 години) 02 червня 2023

  • асистент вихователя Кулик Руслана Петрівна
  • асистент вихователя Шашук Віталіна Юріївна
  • вихователь Мех Тетяна Василівна
  • вихователь Тишкова Тетяна Олександрівна
  • вихователь Шапірко Ольга Василівна
  • вихователь Шолота Надія Миколаївна
  • вихователь Чорнобай Ніна Романівна
  • вихователь Карповець Людмила Миколаївна
  • вихователь Стельмах Тетяна Степанівна
  • вихователь Теремок Євгенія Олександрівна
  • вихователь Радчук Іванна Володимирівна
  • вихователь Гриневич Тетяна Миколаївна
  • вихователь Теремок Олена Григорівна
  • вихователь Кошмак Наталія Анатоліївна
  • вихователь Круглик Наталія Володимирівна
  • вихователь Вакуліна Ольга Володимирівна
  • керівник музичний Огризкова Олена Миколаївна

Видавнича діяльність педагогічних працівників у період 2022 – 2023 навчального року.

Вихователь-методист Тетяна Мельник на освітньому порталі vsimosvita.com опублікувала власні авторські публікації на теми:

  • семінар з елементами тренінгу «Як налаштувати педагогів на роботу після відпустки» (22.06.2022);
  • конспект заняття для дітей середнього дошкільного віку "І живу я в Україні, і з неї я родом" (22.06.2022);
  • конспект семінару — практикуму "Впровадження сучасних інноваційних технологій в організацію освітньо — виховного процесу ЗДО" (22.06.2022); "Квести для патріотичного виховання старших дошкільників" (17.06.2022р.); "Булінг. Хто справді потерпає? Заняття для підлітків у форматі World cafe" (17.06.2022р.);
  • майстер — клас "Використання LEGO – технологій в освітньому процесі закладу дошкільної освіти" (17.06.2022р.);
  • "Мистецтво взаємодії з батьками " семінар з елементами тренінгу (17.06.2022р.);
  • тендер педагогічних ідей "Рецепти від майстер шефа" (17.06.2022р.); конспект тематичного заняття "Гарбузовий вечір" (17.06.2022р.); заняття з конструювання для дітей молодшої групи "Кольорові будинки для LEGO – цеглинок" 20.06.2022р.).
  • На сайті Урок.ОСВІТА.UA та в каталозі "Відкритий урок: розробки, технології, досвід" вихователь – методист Тетяна Мельник опублікувала матеріали: розробка заняття "Бути дизайнером — це чудово" (використання технологій сторітеллінг) (22.06.2022); розробка заняття з використанням LEGO конструктора в молодшій групі "Мандрівка із хмаринкою" (22.06.2022); методична розробка "STREAM – освіта дошкільниця: виховуємо культуру інженерного мислення" (22.06.2022); "Використання новітніх технологій у процесі запровадження альтернативної програми STREAM –освіта або Стежинка у всесвіт" (22.06.2022).

Вихователь Ольга Шапірко  отримала сертифікат освітнього порталу vsimosvita.com за публікацію власного авторського матеріалу «Заняття для дітей старшого дошкільного віку на тему «Подорож цеглинки з країни Лего» (04.03.2023)

Вихователь Надія Шолота на освітній платформі Всеосвіта опублікувала:

  • заняття «У мандри за скринькою знань» для старшого дошкільного віку (11.02.2023); сценарій вистави «Гарбузова каша» (11.02.2023)

Вихователь Іванна Радчук на освітній платформі Всеосвіта опублікувала:

  • методичну розробку: конспект заняття з англійської мови для дітей старшого дошкільного віку «My family» (11.08.2022);

Спираючись на вищезазначене, можемо зробити висновок що адміністрацією закладу та методичною службою постійно та систематично вживаються заходи щодо підвищення професійної компетентності педагогів, мотивація до підвищення кваліфікаційного рівня шляхом проходження атестації, курсів, самоосвіти.

ІІІ. Створення умов для варіативності дошкільної освіти та заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес.

Головною метою роботи ЗДО (ясла-садок) № 6 «Казка» Сарненської міської ради є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи, практичному здійсненню педагогічних заходів допомогло чітке планування та визначення пріоритетних напрямків роботи на 2022 – 2023 навчальному році, а саме:

І. Удосконалювати методичну майстерність педагогів, підвищувати якість навчально — виховного процесу та упроваджувати в практичну діяльність інноваційні технології.

ІІ. Проводити просвітницьку роботу серед батьків щодо нового змісту Державного стандарту дошкільної освіти та завдань батьків, як учасників освітнього процесу, по формуванню ключових компетенцій, важливих для подальшого навчання дитини на наступних рівнях освіти.

ІІІ. Сприяти удосконаленню культури українського мовлення між учасниками освітнього процесу як основи формування національно — патріотичних почуттів.

ІV. Формувати здоров`язбережувальну компетентність дитини: знайомити з умовами збереження власного здоров'я, значення рухової активності та безпечного харчування в зміцненні здоров'я, впливом природних чинників на стан здоров'я. Виховувати у дітей ціннісне ставлення до чистоти довкілля як важливої умови безпечного проживання людини у природному середовищі.

При визначенні завдань на поточний рік були враховані їх сучасність, актуальність, результати діагностування педагогів, наслідки роботи в минулому навчальному році, реальні можливості колективу.

Новий навчальний рік в умовах дії правового режиму воєнного стану потребує великих змін щодо організації освітнього процесу. І, насамперед, це стосується саме роботи під час повітряної тривоги чи небезпечних ситуацій.

20 вересня 2022 року відбувся семінар з елементами тренінгу для педагогічних працівників закладу дошкільної освіти з теми «Психологічна підтримка дітей в умовах воєнного стану» з метою зорієнтувати педагогів на практичні методи і прийоми психологічної підтримки учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану. На заході були висвітлені наступні питання: "Організація роботи з дітьми в захисних спорудах чи бомбосховищах" (Шолота Н.М., вихователь); "Терапія читанням: як говорити з дітьми про війну; використання пальчикового театру в роботі з дітьми в умовах воєнного стану" (Мельник Т.І., вихователь-методист); "Техніки та практики стабілізації емоційного стану для психологічної підтримки дітей та дорослих", "Впровадження методики "РаДіти знову" в роботі з дітьми в умовах воєнного стану" (Павлюк А.В., практичний психолог).Учасники заходу отримали методичні рекомендації щодо психологічної підтримки дітей в умовах воєнного стану.

Стресостійкість - одна з найважливіших особистісних якостей педагога та усіх працівників закладу дошкільної освіти. Для продуктивної роботи з дітьми, батьками та колегами, педагогу важливо вміти долати стрес та відновлювати свій психологічний ресурс. Для того, щоб допомогти колегам сформувати такі вміння та ознайомити їх з основними правилами керування стресом, техніками психологічної стійкості, практичним психологом Аллою Павлюк 20 жовтня 2022 року був організований та проведений тренінг "Психологічна стійкість, як умова збереження психологічного здоров'я дорослих та дітей". У інформаційному теоретичному блоці зустрічі вихователь Надія ШОЛОТА ознайомила присутніх з інформаційним повідомленням: "Психологічні опори та особисті кордони - це важливо".

Будь-який вид жорстокого поводження з дитиною є порушенням прав людини, позначається на фізичному та психологічному здоров'ї, становить небезпеку для життя. З метою протидії булінгу та профілактиці домашнього насилля, 7 грудня 2022 року для педагогічних працівників закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради відбулося тренінгове заняття "Попередження насильства та булінгу в освітньому середовищі." Педагоги ознайомилися з структурою, формами та причинами булінгу, розвивали вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації, формували навики відповідальної та безпечної поведінки.

8 лютого 2023 року практичним психологом Аллою Павлюк проведено тренінгове заняття: «Формуємо стресостійкість та ресурсність». З метою: розкрити поняття психічне здоров'я; визначити фактори, які впливають на формування здоров'я; розширити діапазон навичок здорового способу життя; сформувати рефлексивне бачення власної карти здоров'я. В ході зустрічі педагоги отримали ряд методичних рекомендацій, як важливо зберігати свої особисті ресурси, як наповнюватись життєвою силою, енергією, натхненням та готовністю діяти, "бути у ресурсі", пропрацьовували практики та техніки психологічної підтримки, які є важливими та такими необхідними.

Новий професійний стандарт вимагає від вихователів вибудовувати роботу з дітьми на засадах компетентнісного підходу. Зокрема, педагоги мають формувати в дітей уміння використовувати набуті знання в повсякденному житті. Один із методів, який допоможе їм це зробити – кейс-метод. За допомогою нього вихователі зможуть моделювати ситуації, в яких кожна дитина матиме змогу виявити свої здібності, емоції та інтереси.

02 березня 2023 року вихователь Надія ШОЛОТА провела з педагогами ЗДО №6 "Казка" семінар-практикум "Упроваджуємо кейс-метод в освітній процес дитячого садка". Розглянули такі питання: що потрібно знати про кейс-метод; які переваги кейс-методу в роботі з дітьми; як скласти кейс для дітей; як використовувати кейс-метод. Отже, кейс-технологія — дієвий інструмент формування компетентностей дитини. Робота над кожним кейсом потребує часу та вдумливої взаємодії з дітьми. Але результати виправдовують ці зусилля. Систематичне спілкування з дітьми під час роботи з кейсами дасть змогу вихователю розв'язати низку педагогічних завдань і підвищити власний рівень професійної майстерності. На основі кейсу він зможе самостійно проєктувати як окремі освітні ситуації, так і весь процес роботи з дошкільниками.

З кожним роком STREAM-освіта стає все популярнішою серед педагогів дошкілля. Причин кілька: тісна інтеграція різних освітніх напрямів, практична спрямованість знань, акцент на дослідницькій діяльності, конструюванні, моделюванні, а також сюжетній грі як способі перевірки зробленого на практиці.

Як побудувати різнобічну діяльність з дошкільниками, яка б охоплювала усі напрями STREAM-освіти? Чи взагалі це можливо, якщо обрана тема (наприклад, "Олівці") на перший погляд видається занадто простою, "вузькою". Авжеж! У цьому переконалися учасниці педагогічної майстерні "Моделювання освітньої діяльності за напрямами STREAM", яку організувала та провела вихователь Олена ТЕРЕМОК. На початку пошуково-творчої роботи поміркували над тим, як більше влучно й обрано визначити тему освітньої діяльності, яку вправу на залучення та мотивацію дітей краще обрати . У ході роботи учасники педагогічної майстерні дійшли висновку, що навіть на прикладі, здавалося б "вузької" теми можна розгорнути змістовну і цікаву освітню ситуацію для дітей будь-якого віку, що триватиме не один день.

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно – динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання, самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження.

Вихователі мали можливість обмінятися досвідом роботи, відвідуючи колективні перегляди.

Умовами цілісного розвитку дитини є використання в закладі дошкільної освіти нових педагогічних технологій, інноваційних підходів, здоров'язабезпечуючих та здоров'яформуючих технологій, які реалізуються комплексно через створення безпечного розвиваючого середовища, екологічно сприятливий життєвий простір, оптимізацію рухового режиму, системний підхід до формування у дітей ціннісного відношення до власного здоров'я і мотивації відносно здорового способу життя, дотримання гармонійних взаємин між дітьми і педагогом.

Проведено 01 березня 2023 року фізінструктором Наталією ДОБРИНСЬКОЮ заняття з освітньої лінії "Особистість дитини" для дітей старшого дошкільного віку "Рухливі листочки STREAM".

Упровадження будь-якої нової освітньої технології чи системи потребує ініціативності, сміливості, клопіткої підготовчої роботи та підтримки колег. Своїм досвідом мотивувати педагогів і занурення у STREAM-освіту ділиться вихователь Ніна ЧОРНОБАЙ. 02 березня 2023 року провела інтегроване заняття для дітей старшої групи "Подорож до королеви Математики". Мета: закріплювати вміння дітей розрізняти і називати площинні та об'ємні геометричні фігури; знання про їх основні елементи; учити помічати геометричні форми в природному довкіллі; будувати нескладні конструкції з природного матеріалу, працювати в колективі, узгоджувати свої дії з діями інших дітей; розвивати конструкторські здібності, творчі навички, естетичний смак; виховувати наполегливість, здатність доводити справу до кінця.

Звісно, упровадження альтернативної програми "STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт" на цьому не закінчується. Це лише початок цікавої роботи з дошкільниками, яка спонукає педагогів до роздумів, пошуку власних шляхів, до підвищення своєї компетентності в різних галузях і насамперед-до творчості й дослідництва.

Одне з головних завдань педагогів закладу дошкільної освіти - виховувати дошкільника, який здатен нестандартно мислити, аналізувати ситуацію, самостійно приймати рішення, працювати в команді. Щоб реалізувати такі завдання, вихователь Ольга ШАПІРКО використовує LEGO-технології. 28 лютого 2023 року провела заняття для дітей старшого дошкільного віку "Подорож цегликами з країни LEGO" з метою: закріпити уявлення про число 7, його склад; вправляти в кількісній та порядковій лічбі; розвивати навички будувати стійкі конструкції, порівнювати їх зі схемою; закріплювати вміння орієнтуватися на площині; спонукати виконувати роботу якісно, знаходити та виправляти помилки. Отже, LEGO допомагає нам організувати захопливий освітній процес для дошкільників. Конструктивна діяльність містить елементи гри, технічної творчості, праці та навіть мистецтва. Тож діти навчаються у грі, під час якої креативно мислять і втілюють свої фантазії.

В ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" вихователь Наталія КРУГЛИК впроваджує в навчально виховний процес парціальну програму з національного патріотичного виховання "Моя країна-Україна" з дітьми старшого дошкільного віку. Провела 17 лютого 2023 року заняття "Барвінкова, калинова, найдорожча наша рідна мова". Мета: навчати дітей розуміти і збагачувати рідну мову, формувати розуміння того, що українська мова – наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава. Розширювати знання про красу і багатство української мови. Пробудити почуття національної гідності. Розвивати логічне і творче мислення. Виховувати любов до рідної мови, рідного краю, його традиції, почуття поваги до всього свого, українського, бажання розмовляти рідною мовою.

Вихователь Тетяна МЕХ 30 листопада 2022 року провела кулінарне заняття "З Україною в серці" з дітьми середньої групи "Яблучко". Мета: Закріплювати уявлення дітей про Державний Прапор Укпаїни; сприяти розумінню символічного значення його кольорів. Підтримувати інтерес до кулінарної творчості. Закріплювати емоцію задоволення за процесом приготування їжі. Ознайомлювати з особливостями декорування печива за допомогою мастики і форм-вирубок для неї. Виховувати патріотизм, почуття національної гордості.

Сьогодні тема виховання патріотизму набуває цілком реальних обрисів. Тож кулінарне заняття, на якому дошкільнята оздоблювали печиво кольорами державного прапора, буде актуальним, як ніколи.

Вихователь Тамара ФЕДОРЧУК 08 листопада 2022 року провела заняття для дітей середньої групи "Мандрівка до Країни іграшок" . Педагог запросила своїх малят у захопливу подорож до чарівної країни "Іграшок". А провідником-екскурсоводом став улюбленець дітвори-м'яч. На занятті дошкільнята отримали пізнавальну інформацію про традиції та сучасні іграшки, а ще прості та наочні експерименти з іграшками, дотепні римівки для руханок і навіть цікаве завдання з образотворчості.

23 березня 2023 року вихователь Ольга Вакуліна провела заняття з дітьми старшого дошкільного віку "Пізнаємо рідний край" з метою: сформувати у дітей уявлення про те, що у кожної людини є найдорожче місце на землі-це місце де вона народилася. Продовжувати знайомити дітей з Україною, а саме з географічним розташуванням нашого краю; усвідомлення своєї належності до українського народу. Розширити та поглиблювати знання дітей про рідне місто та його символи, багатства рідного краю, їх значення в житті людей. Сприяти розвитку розповідного мовлення, пам'яті, слухової та зорової уваги. Під час наклеювання готових деталей виховувати акуратність, патріотичні почуття, гордість за свій народ, за свою Батьківщину.

04 травня 2023 року вихователь Любов ПАВЛЮК провела з дітьми молодшого віку заняття з валеології з використанням здоров'язбережувальних технологій на тему: "Щоб здоров'я добре мати, про здоров'я треба дбати". З метою: формування уявлень про те, що здоров'я — головна цінність людського життя; про те, як зберегти й підтримати здоров'я, про основні аспекти особистої гігієни. Уточнення і розширення знань про корисні й шкідливі продукти харчування; розвиток у дітей мислення, уяви; уточнення уявлення про предмети особистої гігієни. Навчання розуміння, що означає бути здоровим; виховання свідомого ставлення до свого здоров'я.

31 березня 2023 року в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" вихователь Людмила КАРПОВЕЦЬ провела з дітьми молодшого дошкільного віку інтегроване заняття "Ось цибулька для салату, вітамінами багата". Мета: розширити знання про цибулю, її користь для здоров'я. Навчати висаджувати цибулю в індивідуальні стаканчики з поживним ґрунтом. Дати малятам уявлення, що для росту рослинам потрібні тепло, світло, волога. Формувати посильні трудові навички догляду за рослинами в природничому осередку. Розвивати мовлення дітей у спілкуванні з теми. Виховувати любов до природи. Усі малята залюбки долучилися до "дорослих" справ. Тож ідея власноруч посадити цибулю для салату вихованцям дуже сподобалася.

Патріотичне виховання у закладі дошкільної освіти-це багатогранний і різноплановий процес. Щоб реалізувати його, потрібно дотримуватись основних принципів та напрямів. Вихователь Юлія МИТЛОШ, готуючись до заняття з патріотичного виховання для дітей середнього дошкільного віку ,, Моя країна-Україна,, підібрала цікаві та ефективні форми роботи, аби формування громадянської свідомості відбувалося природно та невимушено. Вихователь розповіла вихованцям, що таке символи, навіщо вони потрібні та що в собі несуть. Використання символів на занятті, поглиблюють та розширюють знання про них.

Сприяти розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у сфері національно-патріотичного виховання, проведено ряд заходів для педагогічних працівників закладу дошкільної освіти та вчителів Нової української школи.

30 травня 2023 року у ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" відбулося засідання психолого-педагогічного практикуму для батьків дітей старшої групи і вчителів початкової школи "Формуємо психологічну готовність дитини до школи". Мета: обговорити з батьками проблему психологічної готовності дитини до навчання в школі; надати практичні рекомендації щодо підготовки дитини до школи.

Тетяна Мельник, вихователь-методист ознайомила учасників зустрічі "Готовність дитини до Нової української школи: важливі аспекти"; Алла Павлюк, практичний психолог "Психологічні особливості готовності дітей до навчання у школі"; Наталія Добринська, фізичний інструктор провела майстер — клас "Навіщо дошкільникам спортивні ігри". Оксана Кабанець, вчитель початкових класів Сарненської гімназії №6, Наталія Клесовець, вчитель початкових класів Сарненського ліцею №4 розширили досвід батьків та вихователів з підготовки дітей до Нової української школи.

Тож головне завдання батьків-підтримувати інтерес дитини до знань, допомагати їй самостійно пізнавати нове.

Наскрізною лінією через освітній процес в закладі проходитьформування основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально-духовними якостями, навичками культури спілкування, знаннями про українську культуру та звичаї, як важливими чинниками національно - патріотичного виховання.

8 листопада 2022 року вихователь Наталія КРУГЛИК до Дня української писемності та мови провела з педагогами закладу дошкільної освіти №6 "Казка" інтерактивний семінар "Культура мовлення педагога: чому це важливо". Мета заходу: обговорити питання підвищення культури мовлення вихователів, визначити компоненти їхнього професійного мовлення та вимоги до нього; проаналізувати зразки мовленнєвої поведінки вихователів; удосконалити знання педагогів про методи та прийоми організації мовленнєвої роботи з дітьми.

Виховання патріотичних почуттів є базою для формування світогляду та розвитку загальнолюдських цінностей дитини. І вплітати його в життєдіяльність дітей слід не одноразово, а систематично, послідовно й постійно. Щоб наші вихованці могли гордо сказати, що вони-українці, і пишалися цим. 15 листопада 2022 року вихователь-наставник Любов ПАВЛЮК провела з педагогами закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради інтерактивний семінар "Як навчити дітей любити Батьківщину". Мета заходу: ознайомити педагогів з особливостями патріотичного виховання дошкільників; аналізувати знання педагогів про нормативно-правові документи, що регламентують громадянсько-патріотичне виховання дошкільників; охарактеризувати основні напрями освітньої роботи з дітьми в різних вікових групах. З педагогами заходу проведені творчі вправи: "Знайомство", "Наші очікування", "Реклама", "Передай далі", "Заморочки з скриньки", "Зроби листівку" та надана консультація "Народні ігри в житті дитини". Тетяна МЕЛЬНИК на завершення зустрічі надала педагогам рекомендації, які методи та прийоми використовувати для формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни та як залучити до цього батьків.

22 листопада 2022 року вихователь Ольга ШАПІРКО провела з педагогами ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" майстер-клас "Народна іграшка в роботі з дітьми дошкільного віку". Мета заходу: активізувати знання педагогів про різновиди українських народних іграшок; удосконалювати вміння обирати тематику та зміст освітньої діяльності з дітьми; продемонструвати приклади використання українських народних іграшок під час різних форм освітньої діяльності. На майстер-класі вихователі власноруч виготовили ляльку-мотанку "Перемоги та Свободи".

18 травня 2023 року вихователі Ольга ШАПІРКО, Євгенія ТЕРЕМОК організували та провели з педагогами ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" майстер-клас "Саморобка-вишиванка". Учасники заходу виготовили сорочки в техніці оригамі з паперу, оздобили її орнаментами. Учасники заходу приймали активну участь у "Вікторині" та дізналися багато цікавого про історію виникнення вишиванки.

До Дня народження Шевченка було проведено тематичний день в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" та оформлено виставку дитячих малюнків за мотивами творів Тараса Григоровича "Шевченко очима дітей". Разом з дітлахами ми ознайомилися хто такий Шевченко, намагалися знайти серед усіх малюнків саме ті про сюжет яких написано в віршах Т.Г. Шевченко – "Садок вишневий коло хати", "Зоре моя вечірня", "Тече вода з-під явора" та інші.

Для того щоб підтримувати професійний розвиток педагогів, наш педагогічний колектив постійно відкриває для себе різні форми методичної роботи. Особливо нам подобаються ті, що дають педагогам змогу продемонструвати креативність, свої вміння й навички та підвищити педагогічну майстерність.

02 лютого 2023 року в ЗДО (ясла-садок) №6 «Казка» Сарненської міської ради вихователь Тетяна ГРИНЕВИЧ організувала педагогічний батл «Еко-модний чи необхідний тренд життя?» з метою: розширити й систематизувати знання педагогів про екологічне виховання дошкільників; удосконалювати роботу з формування основ екологічної культури дітей та дорослих; стимулювати творчий потенціал, розумову й емоційну сфери педагогів; формувати професійну компетентність педагогів. В заході приймали участь дві команди «Друзі природи», «Природа довкола нас». Педагоги долали раунди, а саме: «Промова»; «Методи й прийоми екологічного виховання»; «Ековісник»; «Екоруханка»; «Екоказка»; «Екореклама».

Під час батлу педагоги демонстрували свою професійну майстерність, а судді Тетяна МЕЛЬНИК, Алла ПАВЛЮК визначали переможців кожного раунду й заходу в цілому. Однак важливо пам`ятати, що батл-це не завжди про перемогу. Головне в ньому-гарний настрій, позитивні емоції та віра у свою команду.

02 травня 2023 року вихователь Наталія КРУГЛИК провела з педагогами закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" інтелектуальну гру "Що? Де? Коли?". З Метою: організувати змістовне дозвілля; розвивати навички та вміння самостійного й групового пошуку відповідей на запитання, творчу активність, кмітливість, зорову, слухову пам'ять, інтелект; виховувати почуття взаємодопомоги, культуру спілкування, повагу до думки кожного, скромність, упевненість у своїх знаннях, прагнення до перемоги.

У змаганнях брали участь дві команди "Ерудити", "Знавці". Гра складалася з 12 раундів.

Відбувся "Гарбузовий FEST" у ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка".

Педагоги провели з дітьми цікаві заняття з художньо-продуктивної діяльності (аплікація), аби поширити та закріпити знання про овочі, їх користь та роль для здоров'я людини; створили виставку композицію з гарбузів від батьків вихованців; керівник тетральної студії Надія ШОЛОТА підготувала та провела виставу "Гарбузова каша". Вихователі ЗДО №6 "Казка" розповіли дошкільникам як використовують гарбуз зараз та колись, а також його роль у звичаях України та закордоном.

Відбувся в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради Всеукраїнський тиждень грошей 2023, та проведені ряд заходів Національно банку України з фінансової грамотності, з дітьми дошкільного віку: вихователь Людмила КАРПОВЕЦЬ провела з дітьми молодшого віку сюженно -рольову гру "Продуктовий магазин"; вихователь Катерина СМОЛЕВА з дітьми молодшого дошкільного віку сюженно -рольову гру "Магазин"; вихователь Юлія МИТЛОШ з дітьми середнього дошкільного віку творчу гру "Кіоск"; вихователь Ніна ЧОРНОБАЙ з дітьми старшого дошкільного віку творчу гру "Магазин іграшок"; вихователь інклюзивної групи Ольга ВАКУЛІНА провела з дітьми старшого дошкільного віку творчу гру "Продавець"; вихователь Олена ТЕРЕМОК з дітьми старшої групи провела художньо-продуктивну діяльність "Гроші".

ЗДО №6 "Казка" увійшов у "10 найкращих закладів освіти-учасників Global Money Week" -2023 та нагороджені Сертифікатом.

Командна взаємодія з іншими членами команди психолого-педагогічного супроводу - це вагома умова ефективності інклюзивного навчання та пофесійної діяльності вихователя.

Дитячі книжки сучасних вітчизняних авторів виховують не тільки малят, а й дорослих. Тільки коли ми самі усвідомимо важливість порушених у них проблем, ми зможемо навчити дітей-толерантності, поваги до індивідуальності, до людини як найвищої цінності. В ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради вихователь Іванна РАДЧУК 21 лютого 2023 року провела семінар-практикум для педагогів "Розом до безбар'єрного суспільства"- це вдалий перший крок до формування толерантного суспільства, починаючи з дошкілля. Мета заходу: опрацювати книжки О. Драчковської "Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама", Надьожної "Який Такий" як дієвий інструмент формування в дітей та дорослих розуміння понять "інклюзія", "толерантність", "безбар'єрність" тощо. Ознайомити педагогів із "Довідником безбар'єрності". Сформувати розуміння важливості впровадження інклюзії та створення безбар'єрного середовища. Педагоги закладу щодня взаємодіють з дітьми, їхніми батьками, іншими дорослими, і наша з вами роль у цьому вкрай важлива, тому повинні бути прикладом толерантного ставлення до всіх та кожного.

Відповідно до Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, 22 вересня 2022 року; 01 лютого 2023 року; 28 квітня 2023року; 20 червня 2023 року у ЗДО (ясла - садок) №6 "Казка" відбулися засідання команд супроводу за участі фахівців ІРЦ для визначення динаміки та ефективності реалізації ІПР.

Одна з форм методичної роботиз педагогічними кадрами — це педагогічні ради. Педрада визначає основні стратегічні напрями діяльності дитячого садка, розвязує проблеми, що виникають, керує всім педагогічним процесом у закладі дошкільної освіти. Кожне засідання педагогічної ради у 2022-2023 навчальному році було ефективним, до них педагоги закладу ґрунтовно готувалися.

Цикл роботи педради формуються з чотирьох засідань:

установче: консиліум "На порозі навчального року 2022-2023" (02.09.2022р.);

тематичні: круглий стіл "Українські традиції як засіб формування в дітей відчуття приналежності до своєї країни" (24.11.2022 р.); консиліум "Сучасні підходи до розвитку творчих здібностей дошкільників" (24.02.2023р.);

підсумкове: "Формування в дітей ставлення до здоров'я засобами здоров'язбережувальних технологій" (25.05.2023 р.).

ЗДО спрямував роботу педради так, що дало змогу поповнити методичний багаж педагогів новими освітніми технологіями, поширити авторськи розробки. Систематизували результати освітньої діяльності педагогів, зокрема: рівень розвитку компетентностей вихованців; психологічний комфорт і стан здоров'я дітей; ступінь ефективності взаємодії педагогів і батьків.

До кожного засідання педагогічної ради були організовані виставки новинок науково — методичної літератури, узагальнені матеріали передового педагогічного досвіту працівників закладу.

ЗДО (ясла-садок) №6 «Казка» відбувся творчий звіт педагогів, які атестуються 2022/2023 н.р. Заключним акордом атестації 17 березня 2023 року став творчий звіт вихователів, який пройшов нетрадиційно - у формі засідання «круглого столу». Атестуючі педагоги прозвітували про свою роботу, поділились власним досвідом, продемонстрували свої педагогічні знахідки: дидактичні посібники та ігри, цікаві розробки конспектів занять, матеріали з участі на педагогічних радах та методичних об'єднаннях.

Свої творчі здобутки за останні 5 років презентували:

-Театралізована діяльність як засіб формування мовленнєвої компетентності (Надія Шолота, вихователь молодшої групи №1 "Казка");

- Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях (Тетяна Мех, вихователь середньої групи №1 "Яблучко").

Отже, в такій невимушеній обстановці, відбулася атестація професійної діяльності педагогів. Педагоги нашого закладу не тільки гідно представили свою роботу, а й продемонстрували творчий підхід та компетентність у підготовці.

З метою вивчення стану життєдіяльності дітей та рівня педагогічної підготовленості педагогічних працівників на протязі навчального року були проведені оперативні перевірки:

"Готовність педагогів до роботи. Планування освітньої роботи" (жовтень 2022р.);

"Виконання педагогами рекомендацій щодо атестації, самоосвіта педагогів" (грудень 2022р.);

тематичні перевірки "Стан роботи з національно-патріотичного виховання ЗДО" (листопад 2022р.); "Про стан роботи з розвитку творчих здібностей дошкільників" (лютий 2023р.); "Стан роботи з фізичного розвитку дітей дошкільного віку" (травень 2023р.)

фронтальна перевірка "Вивчення стану життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку" (березень 2023р.), які показали, що навчально — виховний процес з даних напрямів ведеться на належному рівня.

З метою підвищення фахового рівня педагогів в закладі дошкільної освіти проводились змістовні колективні та індивідуальні консультації:

- "Психоедулація для дорослих, як запобігти стресу" (20.09.2022р., практичний психолог Алла Павлюк);

- Методичні рекомендації "Що враховувати в організації освітнього — процесу в дитячих садочках під час воєнного стану" (17.10.2022р., директор Лриса Павленок);

- "Як організувати безстресовий освітній процес: консультація для вихователів" (21.11.2022р., вихователь-методист Тетяна Мельник);

- "Формуємо психологічну стійкість" (20.12.2022р., практичний психолог Алла Павлюк);

- "Створюємо позитивний імідж педагога: основні компоненти та способи розвитку" (17.01.2023р., вихователь Надія Шолота);

- "Як стати приємним співрозмовником, або Спілкуйтеся професійно" (21.02.2023р.,вихователь Ольга Шапірко);

- "Як зробити діалог з дошкільниками пізнавальним" (21.03.2023р., вихователь Олена Теремок);

- "Види спортивних ігор у дитячому садку" (18.04.2023р., фізінструктор Наталія Добринська);

- "Виховуємо приязні взаємини в дитячому колективі: сім дієвих прийомів" (16.05.2023р., вихователь Тетяна Мех);

- "Організація освітнього процесу в дитячому садку влітку" (20.06.2023р., вихователь Любов Павлюк);

- "Навчаємо дітей безпеки в побуті" (18.07.2023р., вихователь Наталія Кошмак);

- Навіщо "контейнерувати" емоції дитини та як це робити (15.08.2023., вихователь Іванна Радчук).

Освітній процес, як і вся діяльність педагога - це щоденна творчість. Педагоги постійно підвищують свою професійну компетентність, опановуючи нові педагогічні технології. Працівники закладу постійно приймають участь у заходах та вебінарах організованих КУ «Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників», у конкурсах педагогічної майстерності.

Павлюк Алла Вікторівна, практичний психолог ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Семінар з елементами тренінгу для педагогічних працівників ЗДО "Психологічна підтримка дітей в умовах воєнного стану");

- Шолота Надія Миколаївна, вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка"(Семінар з елементами тренінгу для педагогічних працівників ЗДО "Психологічна підтримка дітей в умовах воєнного стану"); (Форум для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та вчителів Нової української школи "Національні цінності та інтереси в системі сучасної української освіти"); (Педагогічний батл "Інновації в роботі педагогів закладів дошкільної освіти"); (Семінар-практикум для педагогічних працівників ЗДО «Впровадження кейс-методу в освітній процес закладу дошкільної освіти»).

- Теремок Олена Григорівна, вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" (Панельна дискусія для педагогічних працівників ЗДО Сарненської громади, Клесівської громади "STREAM-освіта: практичний кейс та методичні рекомендації")

- Гриневич Тетяна Миколаївна, вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" (Панельна дискусія для педагогічних працівників ЗДО Сарненської громади, Клесівської громади "STREAM-освіта: практичний кейс та методичні рекомендації"); (Педагогічна лабораторія для педагогічних працівників ЗДО "Інноваційні освітні технології в роботі зі старшими дошкільниками")

- Добринська Наталія Юріївна, фізінструкторЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" (Панельна дискусія для педагогічних працівників ЗДО Сарненської громади, Клесівської громади "STREAM-освіта: практичний кейс та методичні рекомендації")

- Прит Анна Олексіївна, вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" (Форум для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та вчителів Нової української школи "Національні цінності та інтереси в системі сучасної української освіти")

- Смолева Катерина Олександрівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Шоурум для вихователів — методистів ЗДО "Методична робота на власному сайті")

- Шапірко Ольга Василівна, вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" (Педагогічна лабораторія для педагогічних працівників ЗДО "Інноваційні освітні технології в роботі зі старшими дошкільниками").

- Кулик Руслана Петрівна, асистент вихователя ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" (Засідання Школи професійного зростання молодого асистента вихователя

"Практичний підхід до якісної інклюзивної освіти на практиці: навчання через дію та гру")

Педагоги ЗДО №6 "Казка" нагороджені Грамотами КУ "Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників" Сарненської міської ради (Наказ №28/к/тр від 31.05.2023р.)

21 квітня 2023 року відбулося засідання дискусійного клубу для педагогів закладів дошкільної освіти "Формування інклюзивного, безпечного, розвивального, мотивуючого освітнього простору закладу дошкільної освіти". Спікер заходу Мельник Тетяна Іванівна, вихователь-методист ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка", з теми: "Організовуємо освітній процес та відкриваємо інклюзивні групи в закладах дошкільної освіти".

Всеукраїнський день дошкілля на відділенні дошкільної освіти в коледжі пройшов під гаслом «Вивчаємо прогресивний педагогічний досвід». Матеріали використання інноваційних технологій в освітньому процесі закладів дошкільної освіти Сарненщини були представлені на виставці, де студенти змогли познайомитись з «Освітньою кінезіологією ЗДО», «Нетрадиційними засобами фізичного виховання», «Впровадження ідей STREAM-освіти в освітню діяльність з дошкільниками" тощо.

Найбільше вражень студенти випускного курсу отримали від майстер-класу за участю педагогів ЗДО №6 «Казка». Виконання практичних завдань з використанням танграму студенти апробовували під керівництвом вихователя РАДЧУК Іванни Володимирівни, а цікавим досвідом по використанню LEGO-технологій поділилась ШАПІРКО Ольга Василівна. Підібрані педагогами ігри та вправи з врахуванням віку дітей та диференційованого підходу викликали у студентів неабиякий інтерес до організації освітнього процесу у ЗДО.

Педагоги ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Олена Теремок, Ольга Шапірко, Юлія Митлош, Тетяна Стельмах провели з дітьми дошкільного віку заняття доброти. За участь нагороджені Сертифікатами "Учасника ІІ міжнародного заняття доброти. Організатор: Благодійна організація "Благодійний фонд "Щаслива лапа".

Наталія ДОБРИНСЬКА, фізінструктор ЗДО (ясла - садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради взяла участь у Всеукраїнському олімпійському уроці, який був проведений Національним олімпійським комітетом України під головуванням Президентом НОК України, Олімпійським чемпіоном Сергієм БУКОЮ .

Плануючи та організовуючи освітній процес в закладі дошкільної освіти, педагоги закладу дошкільної освіти активно залучають батьківський колектив до участі в навчально — виховній роботі.

Для вирішення питання адаптації дітей раннього віку, на протязі перших двох тижнів січня місяця 2023 року вихователь Надія Шолота ефективно організували дистанційну взаємодію з батьками. Вихователь провела вечір відпочинку з батьками дітей третього року життя в онлайн - режимі "Родинне сонце коло". На меті було познайомити батьків із дітьми групи, познайомити між собою сім'ї вихованців групи, сприяти створенню дружної групової родини, спонукати батьків змістовно і всебічно займатись вихованням власних дітей, співпрацювати із закладом дошкільної освіти.

Педагоги ЗДО застосовують інтернет — технології, мобільні додатки та сервіси є засобами комунікації сучасного закладу дошкільної освіти з родинами вихованців.

Вихователь - методист Т. Мельник організовує ділове спілкування батьків із вихователями, практичним психологом, асистентами вихователів, медсестрою, адміністрацією ЗДО.

Майданчиками для такого спілкування слугують різні інтернет — платформи й соціальні мережі. Організовано проведення планових батьківських зборів на теми "Завдання та зміст навчально — виховного процесу в 2022 — 2023 н.р." - (вересень 2022р., вихователі груп); "Сімейні традиції — важливий засіб виховання дитини" (лютий 2023 р., вихователі груп); "Рухова активність — основа здорового способу життя дитини" (травень 2023 р., вихователі груп).

Систематично працював консультативний пункт для батьків "Батьківський всеобуч". Консультування включало таку тематику:

- "Пам'ятка для батьків у час воєнної небезпеки" (06.09.2022р., вихователь Катерина Смолева);

- "Дитина та війна: підтримуємо та заспокоюємо" (04.10.2022р., практичний психолог Алла Павлюк);

- "Спілкуємося з батьками вихованців онлайн: шість корисних сервісів" (01.11.2022р., вихователь Анна Прит);

- "Які вміння допоможуть дитині адаптуватися до нового колективу" (06.12.2022р., вихователь Іванна Радчук);

- "Як реагувати на агресію та бійки дитини під час війни" (03.01.2023р., практичний психолог Алла Павлюк);

- "Щоб дитина не загубилася в школі: поради турботливим батькам" (07.02.2023р., вихователь Надія Шолота);

- "Фломастери-то прецікаві речі, що не дадуть занудьгувати малечі" (07.03.2023р., вихователь Євгенія Теремок);

- "Плекаємо в дитині почуття власної гідності" (04.04.2023р., вихователь Наталія Лук'яновець);

- "Безпека дитини в інформаційному просторі" (02.05.2023р., вихователь Тетяна Гриневич);

- "Безпечне літо: як дитині надати домедичну допомогу" (06.06.2023р., старша медична сестра Ніна Глевчак);

- "Як уникнути танців під дитячу дудку, або 7 технік протидії дитячим маніпуляціям" (04.07.2023р., вихователь Наталія Кошмак);

- "Навчаємо обирати. Поради для батьків" (08.08.2023р., вихователь Юлія Митлош).

Завдяки соцмережам працівники ЗДО індивідуально спілкуються з батьками, консультують їх, оперативно повідомляють важливу інформацію, залучають до активної участі в житті дитячого садка.

Також через офіційну сторінку у Фейсбуці Сайт ЗДО № 6 «Казка» https://www.facebook.com/%D0%97%D0%94%D0%9E-N6

%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-108194020863742 педагоги поширюють свій досвід роботи.

Окрім соціальних мереж, педагоги ЗДО №6 "Казка" у роботі з батьками активно використовують сайти та блоги. Вихователі створили власні сторінки у Фейсбуці з метою співпраці з батьками, педагогами, а саме:

- «Казкові яблучка» - молодша група № 1 «Яблучко» - вихователі

https://www.facebook.com/groups/312046831003961/about;

- «Соняшник» - середня група № 2 «Соняшник»

https://www.facebook.com/groups/407801270841017/about

- «Веселка» - І молодша група № 2 «Веселка»

https://www.facebook.com/groups/1149328089178353/about

- Психологічна служба ЗДО № 6 «Казка» - практичний психолог Алла

Павлюк https://www.facebook.com/groups/545938986902970/about

- «Зазирни у казку» - старша група № 2 «Казочка»

https://www.facebook.com/groups/1563057803889377/about

- «Теремок» - І молодша група № 1 «Теремок»

https://www.facebook.com/groups/689913415664324/about

- «Колобок» - старша група № 3 «Колобок»

https://www.facebook.com/Kolobok6/

- Сайт ЗДО № 6 «Казка» https://www.facebook.com/%D0%97%D0%94%D0%9E-N6

%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-108194020863742

На виконання варіативної частини Базового компоненту дошкільної освіти в ЗДО № 6 «Казка» впродовж 2022-2023 н. р. працювали гуртки, де діти мали змогу розвинути свій творчий потенціал, акторські та театральні здібності, отримати навички роботи з тістом, нетрадиційними матеріалами зображувальної діяльності тощо. Гуртки є додатковою організаційною формою освітнього процесу у закладі. На базі закладу дошкільної освіти діяли гуртки за інтересами вихованців: освітня лінія «Дитина у світі культури» - «Скарбниця моралі» (керівник Карповець Л.М.); «У доброму світі дідуся Василя» (керівник Кошмак Н.А.); «Вивчаємо вірші за мнемотехнікою» (керівник Стельмах Т.С.); " освітня лінія «Дитина в соціумі» - «Я – маленький громадянин» (керівник Круглик Н.В.); освітня лінія «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі» - «The LEGO Foundation» (керівник Шапірко О.В.); «Розвиваємо інженерне мислення» (керівник Чорнобай Н.Р.); дидактичні ігри серії "Танграм" (керівник Радчук І.В.); «STREAM – освіта, або Стежинки у Всесвіт», освітній напрям «Інжиніринг» (керівник Теремок О.Г.); освітня лінія «Мовлення дитини» - «Веселий язичок» (керівник Смолева К.О.) Надія Шолота та Олена Теремок активно залучали вихованців до участі в роботі «Театральної» та «Літературної» студій.

20 квітня 2023 року керівник літературної студії Олена ТЕРЕМОК, музичний керівник Олена ОГРИЗКОВА, фізінструктор Наталія ДОБРИНСЬКА провели з дітьми старшого дошкільного віку тематичний захід "Великодня гра з елементами квесту". Захід проведено у вигляді подорожі, під час якої діти в ігровій формі дізналися про традиції, повязані з Великоднем, дізналися історію свята. Мета: продовжувати відроджувати звичаї та обряди нашого народу, примножувати його традиції; розширити знання вихованців про святкування Великодня; формувати національну свідомість; розширити естетичні смаки; виховувати почуття прекрасного та почуття любові до свого народу.

В ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради проведено керівником літературної студії Оленою ТЕРЕМОК, музичним керівником Оленою ОГРИЗКОВОЮ з дітьми старшого дошкільного віку розвагу "Різдвяні свята зустрічаємо, добра і щастя всім бажаємо", з метою: дати дошкільникам уявлення про значення різвяно-новорічних свят, вчити емоційно відгукуватися на музику; дати навички виразного читання колядок, щедрівок, посівалок; залучати до сприймання творів національної культури (пісні, колядки, щедрівки); розвивати уявлення про звичаї, обряди, традиції різдвяних свят; виховувати позитивне емоційно-ціннісне ставлення до народних звичаїв, обрядів, традицій, естетичний смак, вміння поводитися в колективі.

Керівник літературної студії Олена ТЕРЕМОК, музкерівник Олена ОГРИЗКОВА, фізінструктор Наталія ДОБРИНСЬКА організували тематичний захід "Козацькому роду нема переводу", який проведений з дітьми старшого дошкільного віку. Вихованці приймали активну участь у змаганнях, читали вірші та співали пісні. Так, дошкільники проявляли свою мужність, кмітливість, витримку. Море усмішок, позитивних емоцій залишилось у дітвори від проведеного заходу. А найважливіше - відродження українських звичаїв, традицій; любов до рідної землі, пісні, народу; виховання сильної, незламної, української нації. Саме в такому напрямку треба виховувати молоде покоління. І тоді Україна буде ще кращою.

16 лютого 2023 року ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради було проведено фізінструктором Наталією ДОБРИНСЬКОЮ, музкерівниками Лідією ДЕХТЯРЧУК, Оленою ОГРИЗКОВОЮ з дітьми старшого дошкільного віку музично-спортивне свято "Стрітення". Мета: закріпити знання дітей про пори року: зима, весна. Спонукати дітей передавати характери пісень та таночків, дотримуватись правил гри. Розвивати спритність, увагу, під час виконання фізкультурних завдань, розвивати у дітей здатність виконувати завдання злагоджено, усією командою, дотримуватись правил. Виховувати бажання змагатись, повагу до українських народних звичаїв та традицій.

На переході від зими до весни український народ святкує Стрітення. Слово це означає зустріч. У народі з прадавна Стрітення вважають святом зустрічі зими з весною. Цього дня, за переказами, зима з весною змагаються. Хто з них переможе, той і буде до кінця місяць господарювати.

Керівник театральної студії Надія ШОЛОТА організувала та провела тематичний захід на тему "Ніч Святого Миколая". Мета заходу: поглибити знання дітей про зимові свята нашої місцевості. Розвивати образне мислення. Прищеплювати любов і повагу до нашого народу, його традицій та обрядів. Розвивати пам'ять, увагу, творче мислення. Розкрити поняття любові до ближнього, добродійства. Відтворити обряди проведення свята Миколая, показати їх красу, виховувати бажання впроваджувати і оберігати народні звичаї, розвивати усне мовлення, викликати у дітей бажання робити добро, виховувати почуття любові до традицій рідного краю.

В ЗДО №6 "Казка" проведені заходи до ТБД з (14.11.2022-18.11.2022р.; 01.05.2023р.-05.05.2023р.):

- 17 листопада 2022 року; 04 травня 2023 року Інспектори відділу зв'язків із громадськістю Марія ІВАШИНА, Оксана РАБОШ завітали до ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" провели урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому".

- Проведено в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради з дітьми дошкільного віку "Єдиний урок безпеки". Присутні Сергій РАДЧУК, заступник начальника 8 ДПРЧ 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Рівненській області, капітан служби ЦЗ, Дмитро ДЕМЯНЧУК, лейтенант, провідний фахівець відділу організації пожежно – профілактичних заходів та ЦЗ Сарненського районного управління ГУ ДСНС України в Рівненській області, Валентина НАЙДЕНКО, майстер виробничого навчання Сарненських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії навчально – методичного центру ЦЗ та БЖД Рівненської області.

- Сьогодні пес Патрон- улюбленець усіх україніців, як дорослих, так і дітей. Тож йому цілком до снаги надихати малят і на виконання фізичних вправ, і на засвоєння правил безпечної поведінки в побуті. Фізінструктор Наталія ДОБРИНСЬКА, вихователь Тетяна СТЕЛЬМАХ запросили цього популярного персонажа в гості і провели незабутню фізкультурну розвагу для дітей середньої групи "Із Патрончиком малята про безпеку вчаться дбати".

- В рамках реалізації проєкту "Активні парки - локації здорової України" в ЗДО N6 "Казка" відбувся спортивно - оздоровчий захід з нагоди Дня руху заради здоров'я. 46 учасників (4 ВПО).

- Щороку, другої суботи вересня, відзначають Всесвітній День надання першої медичної допомоги (World First Aid Day). Основне завдання – проведення необхідних найпростіших медичних заходів щодо порятунку життя потерпілим та попередження розвитку можливих ускладнень.

Сергій РАДЧУК, заступник начальника ДПРЧ - 8 ГУ ДСНС України в Рівненській області, для обізнаності працівників ЗДО (ясла - садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради опрацювали декілька елементарних прийомів домедичної допомог

Цікаво завершився навчальний рік у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради. Під час тривожного часу в країні, наші дітки мають відчувати підтримку дорослих та безпечні умови, в яких вони перебувають. Саме свята в садочку, особливо випускні і додають нашим дошкільнятам впевненості в майбутньому і відчуття відповідальності за наступні кроки в дорослому шкільному житті. Які ж вони чудові, наші дітки! А кожен вихователь був креативним, і особливим у дні випускних свят, де отримали задоволення і діти, і батьки, і колектив.

ІУ. Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та педагогічних працівників.

Мета роботи психологічної служби ЗДО №6 «Казка» полягає у забезпеченні оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров'я дитини, сприянні повноцінному розвитку її особистості у сім'ї та закладі дошкільної освіти. Основні завдання психологічної служби полягають:

  • У створенні та забезпеченні умов для полегшення перебігу процесу адаптації дитини до умов перебування у ЗДО;
  • забезпечення сприятливого психологічного клімату у дитячому колективі та колективі педагогів;
  • сприяння створенню оптимальних умов виховання і розвитку дітей;
  • допомога вихователям у забезпеченні здійснення особистісно-орієнтованого підходу до кожної дитини з урахуванням індивідуально-психологічних особливостей;
  • формування психологічної готовності до школи старших дошкільників;
  • проведення корекційної та профілактичної роботи з метою попередження та корекції негативних проявів поведінки та розвитку усіх сфер особистості дошкільника;
  • психологічний супровід дітей з ООП;
  • - психологічний супровід дітей зі статусом ВПО;
  • - здійснення психологічної просвіти педагогів закладу та батьків;
  • - систематичне підвищення фахового рівня практичного психолога.

Одним з пріоритетних завдань психологічної служби закладу дошкільної освіти №6 "Казка" є створення психологічно-безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії, забезпечення оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров'я дитини, сприяння повноцінному розвитку особистості дитини у сім'ї та закладі дошкільної освіти, надання психологічної допомоги за запитом або до виявленої потреби у такій допомозі.

Практичний психолог Алла Павлюк на початку навчального року провела ретельну діагностичну роботу, щодо виявлення дітей з сімей пільгових категорій, було складено соціальний паспорт сімей та створено списки вихованців, які потребують соціальної допомоги. У 2022-2023 навчальному році кількість дітей які, мали соціальний правовий захист становить 60:

  • діти інваліди - 4
  • діти з багатодітних сімей - 30
  • діти з малозабезпечених сімей - 4
  • діти учасників АТО - 6
  • діти-сироти - 1
  • діти переселенці (ВПО) - 8
  • діти з ООП - 7

Практичний психолог планує роботу у закладі дошкільної освіти у декількох напрямках: організаційно-методичний, діагностичний, корекційно - розвивальний, консультативний та психологічно-просвітницький. Консультативно - просвітницька, організаційно - методична робота мала на меті підвищення психологічної культури педагогів та батьків, забезпечення інформацією та формуванням індивідуальних запитів. Систематично протягом навчального року в тісній співпраці з адміністрацією та вихователями практичний психолог залучався до методичних заходів, батьківських зборів, педагогічних рад.

З метою налагодження тісної співпраці з батьками та педагогами та отримання зворотнього зв'язку практичний психолог у Фейсбуці створила власну сторінку «Психологічна служба ЗДО №6 «Казка» - https://www.facebook.com/groups/545938986902970/about.

Де можна ознайомитися з різними рубриками: «Консультативний пункт «Пізнай себе та дитину»», «Освітня кінезіологія у ЗДО», «Як ми працюємо», «Розвиваюча ігротека», «Компетентні батьки - успішні діти», «Терапевтичні казочки», «Практики самодопомоги та підтримки». Матеріали та відео-контент у групі «Психологічна служба ЗДО №6 «Казка» поповнювався на протязі навчального року постійно та систематично.

Психологічна підтримка надзвичайно важлива у наш час, з педагогічним колективом ЗДО №6 «Казка» 02.09.2023 року було організовано та проведено тренінгове заняття: «Психологічна підтримка в умовах воєнного часу». У сьогоднішні неспокійній реальності кожен педагог має володіти техніками та практиками, які буде використовувати у роботі з дітками, які допоможуть заспокоїти, вивільнити сильні емоції та тривогу, адже знаючи правила психологічної допомоги ми вчимося надавати допомогу і собі , і тим, хто поруч з нами. Для підвищення психологічної компетентності педагогів та батьків були заплановані та висвітленні матеріали консультаційного характеру (у Viber групах для батьків, інформаційних куточках на групах) «Психоедукація для дорослих, як запобігти стресу», « Профілактика та протидія булінгу у ЗДО», «Дитина та війна: підтримуємо та заспокоюємо», «Як реагувати на агресію та бійки дитини під час війни», «Безпека дитини в інтернеті», «Профілактика та подолання синдрому професійного вигорання» та інші. На протязі року з педагогічним колективом проводились консультації, щодо реалізації індивідуального підходу до виховання, розвитку та навчання дітей дошкільного віку та надавались консультації батькам за індивідуальними запитами, щодо розвитку особистості дошкільника на кожному віковому етапі, а також консультації батькам, щодо психологічного супроводу дітей з ООП.

Напередодні Всесвітнього дня психічного здоров'я, що відзначається щорічно 10 жовтня, в ЗДО №6 "Казка" практичним психологом було проведено ряд заходів:

  • тренінгові заняття з педагогами та помічниками вихователів "Психологічна стійкість, як умова збереження психологічного здоров'я дорослих та дітей»;
  • Проведення психологічних ігор на молодших, середніх та старших групах, вправ на створення психологічного комфорту дитини у групі однолітків: "У гості до сонечка", "Чарівні слова", "Комплімент сусіду поруч»", "Незвичний привіт"; Розвиваючи заняття з вихованцями старших груп: "Подорож до чарівної країни дружби".

Практичним психологом на протязі навчального року були організовані та проведенні різноманітні заходи до тематичних днів, а саме:

  • «Заходи до Всесвітнього дня психічного здоров'я»;
  • «Заходи до Всесвітнього дня доброти»;
  • «Заходи до Міжнародного дня толерантності»;
  • «Заходи до Всесвітнього дня дитини»;
  • «Заходи у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»;
  • «Заходи до Міжнародного дня захисту дітей».

Відповідно до Наказу МОН від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» у ЗДО було розроблено план заходів щодо запобігання та протидії булінгу. У рамках проведення заходів з профілактики булінгу та з метою формування толерантного ставлення, згуртування дитячого колективу, розвитку вміння керувати своїми емоціями та почуттями, практичним психологом Аллою Павлюк, організовані та проведені ряд заходів: ранкові зустрічі з метою формування навичок дружніх стосунків, бесіди з дітками: "Дружба починається з усмішки»", "Хто твій друг", "Дружні вчинки", проведення занять: "Школа дружби", "Кого можна назвати другом?", " Подорож у країну дружби", " Подаруй тепло свого сердечка", перегляд мультиплікаційних фільмів: "Просто так", "Капітошка", "Веселі дітлахи", а також система ігор та вправ на згуртування дитячого колективу.

7 грудня 2022 року на базі ЗДО №6 "Казка" практичним психологом Аллою Павлюк було проведене тренінгове заняття з теми: "Попереджнення булінгу та насильства в освітньому середовищі" з метою ознайомлення педагогів з поняттям, формами та структурою булінгу; виховання почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвиток вміння пошуку шляхів виходу зі складної ситуації; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки. На даному заході учасники зустрічі розглянули важливі питання щодо профілактики булінгу серед дітей, яке нажаль на даний час є досить поширеним явищем. Під час заходу учасники ознайомилися не лише з теоретичним блоком, а й змогли опрацювати практичні вправи та усвідомити важливу роль педагога у попередженні булінгу серед дітей дошкільного віку.

З педагогічним колективом 8 лютого 2023 року практичним психологом було організоване та проведене тренінгове заняття: «Формуємо стресостійкість та ресурсність», на тренінговому занятті педагоги отримали ряд методичних рекомендацій, як важливо та необхідно зберігати свої власні ресурси, як наповнюватись життєвою силою, енергією, натхненням та готовністю діяти, «бути у ресурсі», що у наших реаліях сьогодення є важливо та необхідно.

Практичний психолог Алла Павлюк на протязі навчального року приймала активну участь у заходах організованими КУ «Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників», а саме:

  • 23 серпня 2022р відбулося засідання Серпневої платформа практичних психологів та соціальних педагогів, де практичний психолог Алла Павлюк ознайомила присутніх з «Методологічними принципами застосування методики «РаДіти знову»» та поділилася досвідом роботи з використання даної методики у груповій та індивідуальній роботі з дітьми.
  • 20 вересня спільно з Сарненським ЦПРПП на семінарі для педагогічних працівників ЗДО, практичний психолог організувала проведення практикуму «Техніки та практики стабілізації емоційного стану для психологічної підтримки дітей та дорослих».
  • 24 жовтня організувала проведення майстер-класу на Воркшопі для вчителів мистецької освітньої галузі «Арт-техніки у роботі з педагогами та дітьми».
  • 14 грудня на засіданні Дискусійного клубу практичних психологів та вихователів ЗДО «Підвищення психологічної компетентності у системі співпраці «Психолог-Вихователь» поділилася кейсом досвіду «Алгоритм психологічної підтримки в умовах воєнного стану».
  • 17 березня на засіданні Школи професійного зростання молодого асистента вчителя та асистента вихователя «Практичний підхід до якісної інклюзивної освіти на практиці: навчання через гру та дію поділилася досвідом з використання розвиваючих ігор та вправ у корекційній розвивальній роботі».
  • 21 квітня на засіданні Дискусійного клубу практичних психологів та педагогів ЗДО «Формування інклюзивного, безпечного, розвиваючого, освітнього простору» презентувала практикум «Використання дієвих інструментів у роботі педагогів ЗДО з формування безбар'єрного освітнього середовища».
  • 17 травня практичний психолог взяла участь у онлайн-марафоні у співпраці з РІППО «Партнерство заради дитини», де презентувала досвід роботи «Особливості партнерської взаємодії практичного психолога з учасниками освітнього процесу у ЗДО».

Психодіагностичний напрямок роботи здійснювався у формі планової діагностики, діагностики за запитами педагогів, батьків, адміністрації. Практичним психологом найчастіше використовувались наступні психодіагностичні методи: спостереження, анкетування, бесіди. Психодіагностичне обстеження дітей проводилось відповідно до річного плану роботи практичного психолога.

У зв'язку з умовами воєнного стану, діти 1 молодшої групи №2 «Казочка» розпочали відвідувати ЗДО №6 «Казка» з січня місяця 2023 р. Практичним психологом проводилась індивідуальна та групова розвивальна робота з метою полегшення перебігу адаптаційного періоду та швидшого входження дитини до дитячого колективу за програмою розвивальних занять «На допомогу адаптації» та «Крокуємо з малечею дорогою адаптації», з метою полегшення процесу адаптації дітей раннього віку в початковий період їхнього перебування у закладі дошкільної освіти. Під час роботи з дітьми зверталася увага на емоційний стан, сон, розвиток комунікативних, ігрових навичок та навичок самообслуговування. Аналізуючи спостереження в період адаптаційного процесу та підсумовуючи проведену роботу можна зробити певні висновки: процес адаптації проходить значно легше в тих дітей, котрі мають добре сформовані певні навички предметно-ігрової діяльності, навички самообслуговування, комунікативні навички, а також отримують від батьків позитивне настановлення на відвідування дитячого садка. І, безумовно, до­помагає сталий позитивний виховний вплив сім'ї.

Діти, в яких не сформовані відповідно до віку комунікативні, ігрові навички, навички самообслуговування, які мають проблеми з частими захворюваннями, адаптуються значно важче. Після перерви у відвідуванні дитячого садка у дітей починається повторна негативна реакція на нові умови, що вимагає значного напруження всіх сил організму. Ці діти відчувають емоційний дискомфорт, безпорадність, тривогу. Глибокий сон і хороший апетит також показники благополучного перебігу адаптаційного періоду. Хочеться відмітити, що адаптація в групі пройшла майже без ускладнень, про що свідчить налагоджена взаємодія вихователів, батьків, дітей. Позитивна психологічна атмосфера в групі сприяє повноцінному розвитку дітей. Згідно спостережень на віковій групі та співпраці з вихователями новоприбулих дітей адаптація слідуюча:

Вікова група І мол. гр. №2 «Казочка»

  • К -сть дітей - 14
  • Ступінь адаптації
  • Легка - 10
  • Середня - 4
  • Важка - 0

Отже, протягом адаптаційного періоду: 71,4 % дітей групи мають легкий ступінь адаптації; 28,6 % дітей групи мають середній ступінь адаптації

Діагностика готовності до школи проводилась згідно річного плану. У закладі дошкільної освіти №6 «Казка» у січні-лютому 2023 року було обстежено 50 дітей старшого дошкільного віку за методикою (Стадненко Н.М., Ілляшенко Т.Д., Обухівська А.Г.,), яка включала у себе 12 тестових завдань різних рівнів складності.

Результати діагностики:

Вихованці старшої групи №1 «Дзвіночок» Вихователі: Теремок О.Г., Шапірко О.В.Кількість дітей: 20

  • високий рівень розвитку у 25 % обстежених (5 дітей);
  • достатній рівень розвитку у 40 % обстежених (8 дітей);
  • середній рівень розвитку у 35 % обстежених (7 дітей);
  • низький рівень розвитку не діагностований.

Вихованці інклюзивної старшої групи №2 «Соняшник» Кількість дітей: 12 Вихователі: Вакуліна О.В., Круглик Н.В.

  • високий рівень розвитку у 25 % обстежених (3 дітей);
  • достатній рівень розвитку 41,7 % обстежених (5 дітей)
  • середній рівень розвитку у 33,3 % обстежених (4 дітей);
  • низький рівень розвитку не діагностований.

Вихованці старшої групи №3 «Сонечко» Кількість дітей: 18Вихователі: Чорнобай Н.Р., Теремок Є.О.

  • високий рівень розвитку у 22,2 % обстежених (4 дітей);
  • достатній рівень розвитку у 38,9 % обстежених (7 дітей);
  • середній рівень розвитку у 38,9 % обстежених ( 7 дітей);
  • низький рівень розвитку не діагностований.

Практичний психолог систематично ознайомлювала батьків та педагогів старших груп з матеріалами консультативного характеру, а саме з аспектами психологічної готовності та складовими готовності до школи, а також матеріалами інформаційного характеру: «Домашня діагностика готовності до школи» (у viber групах для батьків та на сторінці психологічної служби у Facebook, яка створена для налагодження співпраці з батьками та педагогічним колективом ЗДО).

30 травня 2023 року було проведено засідання психолого-педагогічного практикуму для батьків старших груп та вчителів початкової школи «Формуємо психологічну готовність дитини до школи» з метою обговорити з батьками проблему психологічної готовності до навчання у школі, надати практичні рекомендації щодо підготовки дитини до навчання у школі.

Корекційно - розвивальний напрямок включав у себе розвивальну та індивідуальну роботу за корекційно - розвивальними програмами, розвитковими завданнями, іграми, вправами.

З молодшими групами проводилась система адаптаційних занять за програмою «Крокуємо з малечею дорогою адаптації», «На допомогу адаптації», які включали усі етапи процесу звикання дитини до нових умов, сприяння формуванню емоційного контакту між дітьми, дитиною і дорослим, довіри дитини до психолога, вихователя, забезпечувала індивідуалізацію виховання та розвитку дитини.

З дітьми середніх груп по завершенню діагностичного обстеження пізнавальних процесів (згідно річного плану) проводилась корекційної-розвивальна робота за К.Р.П. «Розвиток пізнавальних процесів 4-5 року життя» та розвиткові заняття зі збереження та зміцнення психічного здоров'я «Зернятко доброти». Корекційна індивідуальна робота планувалась згідно діагностичного обстеження та відповідно до запитів батьків.

З дітьми старших груп один раз на тиждень (по завершенню діагностичного обстеження) проводились заняття за корекційно-розвивальною програмою «До школи залюбки»». Мета занять - розвиток пізнавальних процесів, підготовка дітей до навчання в школі.

З дітьми, що мають порушення когнітивної сфери проводилась індивідуальна робота на основі корекційно - розвивальних вправ, ігрових технік, кінезіологічних вправ, які сприяли вдосконаленню процесів сприймання та зорово-моторної координації, формуванню мисленнєвих операцій аналізу, порівняння, узагальнення, розширенню кола знань дитини про навколишній світ.

Інклюзивна освіта.   Робота команди супроводу.

Якісна дошкільна освіта є синонімом інклюзивної освіти — освіти, яка передбачає участь в освітньому процесі усіх дітей і створює для цього відповідні можливості. Наш заклад дошкільної освіти базується на демократичних цінностях та повазі до основних прав людини і створює умови для максимальної участі в освітньому процесі усіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.

Саме тому метою закладу є включення дітей з ООП в освітній процес, розуміння особливостей розвитку дітей та врахування їхніх особливих потреб та потенційних можливостей розвитку в освітньо - виховній роботі. Особливості дітей із порушеннями психофізичного розвитку неможливо нівелювати, тому потрібно змінювати організацію освітнього процесу в групі, адаптувати та модифікувати освітній простір задля вирішення завдань соціалізації та інтеграції дітей з ООП в суспільство в умовах закладу.

Впродовж 2022 – 2023 н. р. на інклюзивній освіті виховувалось 7 дітей з особливими освітніми потребами в ІІ молодшій групі № 2 «Веселка», середній групі № 3 «Ягідка», старшій групі № 2 «Соняшник».

Відповідно положення про команду психолого-педагогічного супроводу на початок 2022- 2023 року було створено команду супроводу з залученням відповідних фахівців, а саме: директор, вихователь-методист, практичний психолог, вчитель-логопед, реабілітолог, асистенти вихователів, педагоги інклюзивних груп. Створена команда психолог-педагогічного супроводу відіграє провідну роль у повноцінному й усебічному включенні, оскільки саме вона виступає монолітним механізмом із синхронним використанням методичного інструментарію інноваційної технології інклюзивної освіти.

Професіоналізм та ентузіазм працівників, уміння працювати в команді, втілювати перспективні педагогічні ідеї та досвід, опановувати інноваційні технології – це сформовані компетентності нашої команди.

Системність роботи фахівців команди супроводу забезпечували обов'язкову корекційну складову освітньо - виховного процесу шляхом виділення необхідних корекційних годин за освітніми потребами кожної дітей. Під час роботи КС було визначено напрямки психолого- педагогічних та корекційно – розвиткових послуг. Розроблення індивідуальної програми розвитку; моніторинг виконання індивідуальної програми розвитку для кожної дитини з (ООП) з метою коригування та визначення динаміки розвитку.

У закладі дошкільної освіти забезпечується проведення корекційно -розвиткових занять здобувачам дошкільної освіти з особливими освітніми потребами, що визначені індивідуальною програмою розвитку. Практичним психологом, реабілітологом та вчителем-логопедом було розроблено плани корекційно - розвиткових занять для дітей з особливими освітніми потребами згідно нозологій дитини та відповідно висновку ІРЦ.

За запитом ЗДО №6 "Казка" 1 лютого 2023 року фахівці ІРЦ спільно працювали у засіданнях психолого-педагогічних команд супроводу, де на порядок денний виносилися основні питання:

  • - ознайомлення з нормативно-правовою базою;
  • -результати моніторингу досягнень дитини з ООП;
  • -визначення рівня підтримки;
  • -перегляд індивідуальної програми розвитку дітей з ООП.

Для покращення взаємодії учасників інклюзивного навчання, змінами МОН передбачено ведення електронної документації (а саме ІПР) в автоматизованій системі https://ircenter.gov.ua/. З 01.02.2022 року індивідуальні програми розвитку в ЗДО формувались в АС "ІРЦ".

Відповідно до Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, 22 вересня 2022 року; 01 лютого 2023 року; 28 квітня 2023року; 20 червня 2023 року у ЗДО (ясла - садок) №6 "Казка" відбулися засідання команд супроводу за участі фахівців ІРЦ для визначення динаміки та ефективності реалізації ІПР.

Організація та виділення субвенційних коштів сприяла проведенню корекційно-розвиткової роботи наступних вузьких фахівців:

  • - реабілітолог;
  • - вчитель- логопед;
  • - практичний психолог.

Відповідні послуги надавались безпосередньо педагогами ЗДО, які мають додаткову корекційну освіту.

Надзвичайно цінною є активна участь батьків, які є постійними членами команди психолого-педагогічного супроводу та їх позиція стосовно соціалізації й реалізації потенційних можливостей дітей. Корекційно-розвиткові заняття сприяли системному командному підходу щодо досягнення певних показників відповідно індивідуальному маршруту дитини з ООП.

Підсумок. Таким чином роботу щодо реалізації завдань з інклюзивної освіти можна вважати такою як на достатньому рівні. Членами КС вирішено й надалі забезпечувати психолого-педагогічний супровід дітей з ООП в умовах воєнного стану та надавати відповідні рекомендації батькам щодо підтримки дітей з ООП.

УЗабезпечення організації харчування та  медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників.

Повноцінне та якісне харчування є невід'ємною складовою зміцнення здоров'я дітей. Питання організації харчування дітей у закладі було і залишається одним із актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей, які тут виховуються.

Організація харчування дітей в ЗДО № 6 «Казка» здійснюється відповідно до п. 35 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», Положенням про заклад дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 27.01.2021 № 86, постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234, на виконання», відповідно до п. 2.5 Наказу Міністерства освіти та науки України «Про порядок встановлення плати для батьків за перебування дітей в державних і комунальних дошкільних закладах» від 21.11.2002 р. № 667 ( зі змінами).

На виконання рішення виконкому Сарненської Міської ради № 701 від 23.12.2021 р. «Про встановлення розміру вартості харчування дітей для закладів дошкільної освіти та батьківської плати за харчування дітей», з метою забезпечення соціально – правових гарантій щодо організації харчування дітей різних категорій, з 01 січня 2022 р. вартість харчування однієї дитини в день у ЗДО № 6 «Казка» становила 37,00 грн.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сарненської Міської ради № 398 від 10.11.2022 р. «Про організацію та встановлення розміру вартості харчування дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти» з 01 січня 2023 р. вартість сировини та продуктів харчування однієї дитини в день у ЗДО № 6 «Казка» становить 45,00 грн. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у ЗДО № 6 «Казка» у розмірі, що становить 60 % від вартості сировини та продуктів харчування на день, а саме в розмірі 27,00 грн. на день.

За рахунок коштів бюджету Сарненської міської територіальної громади організовано безоплатне гаряче харчування в ЗДО № 6 «Казка» з повним перебуванням дітей для:

  • дітей – сиріт;
  • дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у інклюзивних групах;
  • дітей з інвалідністю;
  • дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
  • дітей у сім'ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних та комунальних закладах дошкільної освіти, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту»;
  • дітей, батьки або особи, які їх замінюють, є учасниками АТО / ООС чи загинули під час виконання бойових дій в зоні АТО / ООС;
  • дітей, батьки або особи, які їх замінюють є учасниками бойових дій на території інших держав;
  • дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів згідно Закону України від 20.10.2014 р. № 1706 «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»;
  • дітей із числа членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померли) Захисників і Захисниць України, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти; утриманців загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія, визначених у ст. 10,10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно рішень виконавчого комітету Сарненської міської ради, Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних закладах, з метою організації раціонального харчування дітей дошкільного віку у ЗДО № 6 «Казка» було затверджено одноразовий режим харчування дітей раннього та дошкільного віку з 03.10.2022 р., дворазовий режим харчування дітей раннього та молодшого дошкільного віку з 01.03.2023 р., триразовий режим харчування дітей середнього та старшого дошкільного віку з 01.03.2023 р., триразовий режим харчування для дітей всіх вікових категорій з 01.06.2023 р.

Основними принципами організації харчування в закладі є:

  • - забезпечення санітарно-гігієнічних норм;
  • - дотримання всіх санітарних вимог до транспортування продуктів харчування;
  • - роздача готової їжі;
  • - забезпечення миючими засобами для обробки посуду;
  • - наявність відповідної кількості посуду, спецодягу;
  • - формування у дітей культурно-гігієнічних навичок;
  • - дотримання режиму харчування;
  • - наявність чотиритижневого меню-розкладів, яке вміщує розклад для дітей віком до 4 років та дітей віком від 4 до 7 років відповідно до затверджених норм харчування;
  • - дотримання принципів та вимог системи НАССР

В закладі створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп, відповідно до вимог системи НАССР. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані.

  • - електроплитами (2 шт.),
  • - електропательнею (2 шт.),
  • - електром'ясорубкою ( 3 шт.),
  • - шафою жарочною (2 шт.),
  • - електропривод ( 1 шт.),
  • - водонагрівачем (1шт.),
  • - електрокип'ятильник (1 шт.)
  • - холодильниками ( 3 шт.)
  • - холодильними шафами ( 2 шт.)
  • - морозильною камерою ( 1 шт.)

Крім того, в ньому встановлено 5 промаркованих металевих столів, дві металеві ванни для миття та обробки сирої продукції, стіл – мийка, раковина для миття рук з нержавіючої сталі.

Харчоблок забезпечено достатньою кількістю кухонного посуду, розділочного та дрібного інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений з нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм, та зберігається на стелажах. Все холодильне обладнання промарковане, використовується за призначенням, оснащено термометрами для контролю температурного режиму при зберіганні продуктів харчування.

Комора оснащена: електронними вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях крупи, олія, печиво, чай, консерви, тощо; трапиками, на яких розміщено мішки з борошном та цукром. В коморі дотримується товарне сусідство продуктів харчування. Проведено капітальний ремонт комори для зберігання продуктів, та комори для видачі продуктів.

Всі інженерні системи харчоблоку - каналізаційна, вентиляційна, електрична та система водопостачання в робочому стані.

Створені умови на групах: всі груп мають сучасні кухонні меблі, оснащенні водонагрівачами проточної води, в шести групах кухня підключена до бойлерів, поновлений посуд. Є необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів.

Одним із повноважень закладу дошкільної освіти є створення безпечних умов для перебування дітей в закладі, що передбачає: належний рівень охорони (закриті паркани-огорожі, пожежної сигналізації, належного освітлення території); дотримання санітарно- гігієнічних норм і правил, карантинних вимог. І перш за все – це якісне, безпечне харчування. Здоров'я дітей не в останню чергу залежить від їх харчування, тому забезпечуємо належне харчування відповідно до законодавства. В березні 2021 р. Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти з метою врегулювання організації харчування дітей відповідно до принципів здорового харчування.

Харчування дітей є найважливішою дієвою ланкою роботи закладу та підлягає системному щоденному контролю та спостереженню. За організацію харчування дітей в ЗДО № 6 «Казка» відповідає директор Лариса Павленок та сестра медична з дієтичного харчування Олена Опанасевич. А важливим інструментом для контролю безпеки харчування в закладах освіти стала система НАССР - система управління безпечністю харчових продуктів.ЗДО № 6 «Казка» розпочав розроблення та запровадження системи НАССР з травня 2019 р.

Дитячий садок – це не тільки заклад дошкільної освіти, це суб'єкт господарювання, зареєстрований Державному реєстрі потужностей операторів ринку, щоб мати можливість простежувати інших операторів ринку, які постачають нам харчові продукти. Головним завданням робочої групи НАСРР, до складу якої входять фахівці закладу є проведення аналізу та виявлення небезпечних факторів, проведення контролю над усіма етапами приготування страв, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. Група НАССР виявила небезпечні фактори, встановила заходи контролю, які складаються з програм-передумов, розробила критерії повного опису харчового продукту, блок-схеми, в яких відображено процес контролю за функціонуванням харчоблоку, описано етапи технологічного процесу. І головне, визначили критичні точки контролю (КТК), розглянувши кожен етап, через який проходить група продуктів.

НАССР – це організація процесів так, щоб обладнання працювало правильно, а приміщення не становило загрози безпечності харчових продуктів. Не достатньо тільки розробити документацію, потрібно було створити умови, придбати необхідне обладнання, прилади, кухонний інвентар, меблі – шафи для роздільного зберігання спецодягу, налагодити процеси таким чином, щоб їх описати і надати докази того, що ці процеси дозволяють готувати безпечну продукцію.

Поточність виробничих процесів організували так, щоб забезпечити їх фізичне розділення або розділення в часі для уникнення перехресного забруднення харчових продуктів хімічними, біологічними чи фізичними небезпечними факторами через повітря, воду, людей, інші харчові продукти, допоміжні матеріали для переробки, предмети та матеріали, що контактують з харчовими продуктами.

Щоб система працювала систематично ведемо моніторинг та контролюємо:

  • стан приміщень, обладнання, калібрування;
  • стан комунікацій;
  • процедури прибирання, миття і дезінфекції виробничих, допоміжних та побутових приміщень та інших поверхонь;
  • здоров'я та гігієну працівників;
  • захист від шкідниками;
  • специфікації до сировини та контроль за постачальниками;
  • зберігання сировини;
  • утримання відходів;
  • навчання працівників

Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.

Дотримання основних принципів НАССР в закладі призвело до цілого ряду позитивних моментів:

  • Унеможливлення потрапляння неякісного продукту, адже ще на етапі приймання від постачальника можна в документальній формі відстежити методи контролю, які пройшла сировина перед тим, як потрапити до харчоблоку;
  • Своєчасна утилізація або повернення постачальнику продуктів неналежної якості;
  • Уникнення перехресного забруднення продукції шляхом дотримання правил зберігання харчових продуктів, враховуючи товарне сусідство (згідно вимог НАССР, сирі і готові продукти повинні зберігатися окремо).



В закладі впроваджено чотирьох тижневе сезонне меню (зима, осінь, літо, весна). В ньому зроблено акцент на корисну та смачну їжу, враховані наші національні вподобання, обмежене споживання продукції з високим вмістом солі й цукру, натомість додано більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних та м'ясних продуктів.

Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. Графіки видачі їжі знаходяться у куточках кожної вікової групи.

В ЗДО № 6 «Казка» створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп. Кожна дитина приймає їжу за окремим столом. Кожне приміщення забезпечено достатньою кількістю столів та стільців. В умовах карантину, з приводу COVID-19, всі дитячі столи стоять на відстані один від одного, що дозволяє уникнути тісного контакту між дітьми. Весь посуд та інвентар для роздачі їжі промаркований та використовується за призначенням. Відповідальні за миття дитячого посуду - помічники вихователів, у яких в наявності є папки з правилами (миття та обробки посуду, поверхонь тощо), згідно Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів від 24.03.2016 № 234. Кожен помічник вихователя дотримується вимог щодо зовнішнього вигляду під час роздачі їжі згідно санітарного регламенту та протиепідемічних заходів щодо запобігання коронавірусної хвороби під час карантину.

Впродовж року, щодня сестрою медичною з дієтичного харчування проводився постійний контроль за фактичними відходами продуктів та правилами їх зберігання. Постійно дотримується питний режим, діти забезпечені кип'яченою водою в достатній кількості, яка зберігається в групах у спеціальному посуді; діти вживають воду за потребою.

Виконання вимог програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок, питання раціонального харчування дітей вносяться у тематику батьківських зборів, виробничих нарад, а також розглядаються на засіданнях Ради з харчування, засіданнях педагогічної ради.

Слід зазначити, що впродовж 2022-2023 н. р. у закладі не було зафіксовано жодного випадку харчових отруєнь, що свідчить про належний стан організації харчування, так як контроль за організацією харчування проводиться на постійній основі. Впродовж 2021-2022 н. р. пройшло 2 засідання Ради з харчування, яка опікується покращенням дитячого харчування та контролем за організацією харчування.

Керівник, бухгалтерія та вихователі постійно тримають на контролі оплату за харчування. Борги по батьківській оплаті за харчування - відсутні.

В закладі забезпечуються безоплатним харчуванням наступні пільгові категорії дітей:

  • діти з інвалідністю - 4 особи, з них діти з ООП – 3 особи;
  • діти з особливими освітніми потребами- 3 осіб;
  • діти-сироти – 1 особа;
  • діти із сімей учасників АТО - 6 осіб, з них діти з ООП – 1 особа;
  • діти із сімей, які отримують допомогу, як малозабезпечені - 4 особи;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб-7 осіб.

З метою впровадження науково-обґрунтованих раціонів харчування дітей в закладі розроблена картотека страв. Грошові норми виконуються на сто відсотків. Натуральні норми по життєво необхідних для росту і розвитку дитячого організму продуктам виконувалися не в повному обсязі, а саме на ≈ 56 %. Це пов'язане з ростом цін на продукти харчування.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.

Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти № 6 «Казка» визначено такі:

  • збереження і зміцнення здоров'я дітей;
  • забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
  • формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

Медичні послуги для вихованців закладу здійснюється сестрою медичною старшою Ніною Левчак. У своїй роботі сестра медична старша:

  • керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров'я, освіти та науки;
  • здійснює постійний контроль за станом здоров'я дітей, проведенням обов'язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;
  • надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми;
  • здійснює контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;
  • проводить санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;
  • веде звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Для роботи сестри медичної старшої, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови. В закладі є медичний кабінет, ізолятор. Медичний кабінет оснащено відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу». Вся обов'язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги. В 2022-2023 н. р. було придбано в достатній кількості медикаментів та дезінфікуючих засобів за рахунок бюджетних коштів. Медичний кабінет має у наявності пакет для надання невідкладної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах.

Пріоритетними були і залишаються здоров'язберігаючі аспекти. Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.

Протягом навчального року медичними працівниками та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності та тренуючого ефекту. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 72% до 95%. Упродовж навчального року педагогами враховувався стан здоров'я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня, підбору рухливих ігор, ігор – естафет.

У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров'я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Керуючись санітарним регламентом для закладів дошкільної освіти було проведено аналіз захворюваності дітей за період з вересня 2022 р. по травень 2023 р. Більшу частину захворюваності становлять гострі респіраторні захворювання. Всього 87 випадків захворювань: 68 - ГРВІ; 1 - пневмонії; 6 - бронхіт; 2 – COVID; 1 – отит та 9- випадки інших захворювань. Проводились карантинні заходи по захворюванню на COVID – 19.

Питання стану здоров'я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися на нараді при директорі. У закладі проводиться роз`яснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації. Інформація з приводу санітарно-просвітницької роботи висвітлюється на сайті закладу, куточках для батьків у вільному доступі та у групах «Viber».

Для безпечного перебування вихованців всі працівники закладу двічі на рік проходять обов'язковий медичний огляд згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі».

Для зниження захворюваності дітей, колективом ведеться клопітка робота: організація роз'яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань; контроль за систематичним щепленням дітей; дотримання вимог санітарії; здійснення загартування вихованців; впровадження здоров'язберігаючих інноваційних технологій: нетрадиційні методики оздоровлення, фітбол – гімнастика, хатха – йога, стретчинг для дітей. Одне із основних завдань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» - збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини. Тому оздоровчо - профілактична робота ведеться в зазначених напрямках і здійснюється в процесі роботи з дітьми, батьками та педагогами. Медико - профілактичні заходи здійснює сестра медична старша: веде спостереження і облік фізіологічного розвитку дітей всіх вікових груп, раз на квартал проводить антропометричні вимірювання дітей старшого віку, та щомісяця – молодшого віку, огляд дітей на педикульоз та коросту, веде контроль за проведенням профілактичних щеплень. Проводяться загартовуючі процедури: ранкова гімнастика та прогулянки на свіжому повітрі, гігієнічна гімнастика після сну у поєднання з коригуючими вправами.

Затверджено заходи на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19): проведена роз'яснювальна робота з персоналом щодо дотримання протиепідемічного режиму; ранкове приймання дітей проводиться вихователями та медичними працівниками на території закладу; на вході до закладу організовані місця для обробки рук, розміщені в містах недоступних дітям; дезінфекція поверхонь проводиться згідно графіку; проводиться кварцування приміщень за відсутності дітей; ведеться контроль запасу дезінфекційних засобів.

Відповідно до вимог та рекомендацій МОЗУ, за кошти місцевого бюджету ведеться закупівля необхідного для роботи закладу: дезінфікуючі засоби для рук; дезінфікуючі засоби для миття поверхонь; індивідуальні засоби захисту.

Ведеться контроль за приходом дітей, які перенесли кишкові інфекції, прийом таких дітей тільки за наявності довідки; щоденний моніторинг відсутніх дітей по групах; контроль за санітарним станом приміщень та ігрових майданчиків; контроль за своєчасною зміною спецодягу та постільної білизни; контроль за питним режимом, за миттям іграшок, посуду; контроль за наявності супровідних документів під час завезення продуктів харчування, товарного сусідства, за термінами реалізації.

У закладі дошкільної освіти проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування.

Санітарно - просвітницька робота допомагає вирішувати спільні завдання виховання, сприяє розвитку волі, дисциплінованості та інших позитивних рис характеру. Робота закладу спрямована таким чином, що забезпечує перш за все охорону та зміцнення здоров'я дітей. Постійно здійснюється медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму; систематично проводиться санітарно-просвітницька робота серед дітей, батьків та працівників закладу. Проводиться інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, проведення бесід, консультацій на теми: профілактика кишкових інфекцій, повітряно-крапельних інфекцій, значення профілактичних щеплень в житті дитини, дитячий травматизм, харчові токсикоінфекції, режим харчування дитини в закладі та дома.

УІ. Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки, 

санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

Головним завданням роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки є збереження життя і здоров'я вихованців, створення і забезпечення здорових і безпечних умов праці.

Діяльність колективу закладу спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу якостей свідомого і обов'язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці. Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу.

Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетно-рольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські групи вайбер. В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти було проведено ряд заходів щодо вдосконалення роботи з даного питання.

Повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров'я дітей в закладі, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги – все це в купі дає вагомий результат щодо організації безпеки життєдіяльності всіх здобувачів освіти та працівників закладу. .

Двічі на рік проводяться Тижні безпеки дитини із залученням фахівців підрозділів та установ системи ДСНС України для відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання домедичної допомоги травмованим та потерпілим.

В ЗДО № 6 "Казка" функціонує система автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу. Відповідно до норм заклад оснащено засобами пожежогасіння. Щорічно проводяться заміри опору ізоляції, діагностика вогнегасників, випробування внутрішніх пожежних кранів та гідрантів.

У закладі дошкільної освіти систематично, відповідно до нормативних вимог, проводяться навчання, інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

З метою профілактики дитячого травматизму проведено такі організаційно-технічні заходи:

- підготовка та прийом ЗДО до нового навчального року;

- перевірка стану спортивного залу, групових приміщень з метою виявлення та усунення чинників, небезпечних для життя та здоров'я дітей;

- випробування спортивного обладнання та інвентарю.

У зв'язку з введенням воєнного стану заклад працює відповідно до нормативно-правових документів: Закону України від 24.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Протоколів позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

На виконання вимог статті 13 та 17 Закону України «Про охорону праці», пункту 1 розділу ІV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, Розпорядження міського голови Сарненської міської ради від 16.06.2022 р. № 113 «Про поліпшення утримання захисних споруд», Рішення сесії Сарненської міської ради від 14.07.2022 р. № 925 «Про створення фонду захисних споруд цивільного захисту Сарненської міської територіальної громади», підвальне приміщення закладу із залученням бюджетних коштів було облаштовано як найпростіше укриття відповідно до рекомендацій щодо організації укриття в об'єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей закладів освіти.

Спільними зусиллями підрядної організації, колективу, батьківської громади закладу, підвальне приміщення перетворилось на затишне, безпечне укриття, загальною площею 118,2 м², яке забезпечено електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації, санвузлом, природньою та притяжно — витяжною вентиляційною системою, двома евакуаційними виходами, запасами питної води, аптечкою першої меддопомоги, первинними засоби пожежегасіння, телефонним зв'язком, Wi-Fi. Приміщення розділено на зони для кожної групи, де розміщено столи, стільці та ліжка, іграшки, книжки, контсруктори; куточки фізінструктора, керівника музичного та практичного психолога, куточок усамітнення.

Практика показує, що затишне укриття діти сприймають за «чарівну» кімнату, кінотеатр чи ігрову, де можна цікаво провести час. Цього ми і намагаємось досягти. Бо піклуючись про безпеку дитини, потрібно також подбати про збереження її психіки. І це найважливіше завдання для працівників закладів дошкільної освіти під час воєнного стану в Україні.

· Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи.

Одним з завдань Стратегії розвитку ЗДО № 6 «Казка» по формуванню позитивного іміджу дошкільного закладу є модернізація матеріально-технічної бази, відповідно сучасних вимог до організації життєвого простору для дітей.

Адміністрацією та педагогічним колективом створюються комфортні, безпечні, доступні та нешкідливі умови для всебічного повноцінного розвитку, виховання та навчання дітей та праці, комфортного перебування вихованців в закладі дошкільної освіти.

Територія закладу упорядкована надвірними спорудами, які мають естетичний вигляд. Озеленення території постійно оновлюється, висаджуються нові дерева. Так, за сприяння Сарненської міської ради, управління освіти Сарненської міської ради навесні 2023 року висаджено 12 туй. Кожна група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, тіньовий навіс, який розмальовано відповідно до назви групи, пісочниці, гойдалки, спортивні знаряддя. Фізкультурний майданчик облаштовано сучасним ігровим спортивним комплексом, нестандартним обладнанням. Щороку здійснюється частковий ремонт і фарбування малих архітектурних форм, батьківський колектив допомагає облаштовувати нестандартним дитячим ігровим обладнанням майданчики.

Будівлю закладу облаштовано пандусом, що є одним із заходів, спрямованих на забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до приміщення закладу.

У закладі дошкільної освіти забезпечується комфортний повітряно - тепловий режим. Температура повітря в приміщеннях становить 18 — 22 °С., яка контролюється за допомогою кімнатних термометрів. На вході до закла­ду розміщено термометр для кон­тролю за температурою повітря на вулиці. Приміщення обладнані системами опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища.

Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне). Заклад має автономну систему опалення — газову котельню, яка спроможна забезпечити оптимальні показники мікроклімату. Лабораторний контроль показників мікрокліма­ту у закладі проводився два рази на рік.

В закладі належне освітлення. Усі групові кімнати закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. Проводяться лабораторні дослідження. Територія закладу освітлена.

В ЗДО централізовані мережі водопостачання та водовідведення. Холодною проточною водою забезпечені всі групові осередки, медичні приміщення, пральня, харчоблок, туалетні кімнати. Всі 11 груп, харчоблок, пральня забезпечені гарячою водою від бойлерів (13 шт.)

Санітарне очищення території закладу здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць. Приміщення закладу утримуються в порядку й чистоті відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.

В умовах ускладнення епідемічної ситуації з метою попередження поширення інфекційних хвороб проводяться профілактичні заходи, у тому числі миття підлоги приміщень із застосуванням дозволених до використання дезінфекційних засобів. Всі групи, музична та фізкультурна зали, медблок оснащені бактерицидним лампами, якими проводиться дезінфекція приміщень за відсутності людей відповідно до інструкції.

Заклад дошкільної освіти №6 "Казка" забезпечений приміщеннями з необхідним обладнанням для забезпечення освітнього процесу та життєдіяльності вихованців, створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей, проведення щоденної освітньо – виховної роботи з дітьми відповідно до чинних програм,розкладу занять, режиму роботи закладу, для організованої та самостійної діяльності дітей, для організації харчування, денного відпочинку дошкільнят, для співпраці з батьками вихованців.

До послуг дітей спортивна та музична зали, кабінет практичного психолога, у яких проводяться заняття відповідно до розкладу занять та плану роботи. Оформлення групових приміщень для дітей, кабінетів, залів, коридорів відповідає естетичним та педагогічним вимогам.

Всі групові приміщення мають спальну, ігрову та туалетну кімнати, роздягальню. У групових кімнатах сприятливі умови для ігрової, природознавчої, дослідницької, самостійної художньої діяльності. Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку та зросту дітей, відповідають санітарно – гігієнічним, педагогічним, естетичним та відповідним вимогам техніки безпеки.

В групах створені розвивальні середовища відповідно до вікових категорій. Поряд з цим не всі ігрові осередки обладнані в достатній кількості ігровим матеріалом.

Фізкультурний та музичні зали оснащені сучасним обладнанням: шведська стінка, тренажер, батут, магнітофони, 2 фортепіано, цифровий музичний інструмент.

Заклад дошкільної освіти забезпечений м'яким інвентарем, постільною білизною, твердим інвентарем, який відповідає зросту дітей, посудом, інвентарем, який використовується за призначенням. Заміна постелі та рушників проводиться раз в 5 днів та по мірі забруднення. Пральню облаштовано професійним обладнанням: три пральні машини, кошики для брудної білизни, праски, дошка для прасування.

Адміністрацією та вихователями закладу ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім'єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей. Педагогічний колектив організовує для цього різні активні форми співпраці:

  • батьківські збори;
  • індивідуальні консультації різних спеціалістів;
  • організація різних видів виставок: малюнки, поробки, пекарські вироби;
  • залучення батьків до активної участі у проведенні різноманітних дитячих свят та розваг;
  • залучення батьків до спільних трудових відносин, що сприяють покращенню території закладу;

Завдяки благодійній допомозі батьківського колективу постійно покращується матеріальна база закладу. В безоплатне користування на групи батьки купували:

1. Соняшник

-канцтовари, настільні ігри, засоби гігієни для дітей

- подарунки до свята Миколая та на Новий рік

2. Ягідка

- канцтовари, іграшки, засоби гігієни для дітей;

- подарунки на Новий рік

- фарба для майданчика

3.Метелик

- канцтовари для дітей;

- іграшки;

- засоби гігієни;

- контейнери евакуаційні;

- лотки для іграшок

4. Казочка

- розвивальні іграшки

- корзини для зберігання іграшок

- пісочниця

- канцтовари

- засоби гігієни

5. Сонечко

- канцтовари, конструктори, засоби гігієни для дітей;

- новорічні подарунки

6. Теремок

- набір іграшок для ігор з піском;

- канцтовари, засоби гігієни для дітей;

- новорічні подарунки

7. Веселка

- засоби гігієни, іграшки, господарчі товари;

- обігрівач;

- новорічні подарунки

8. Яблучко

- іграшки, канцтовари, засоби гігієни для дітей;

- матеріали для пісочниці;

- евакуаційний наплічник;

- новорічні подарунки.

9. Дзвіночок

- канцтовари, господарчі товари

- матеріали до зображувальної діяльності

- іграшки дитячі, спортивний інвентар;

- конвектор;

- Новорічні подарунки;

- дитячі меблі – диванчик

Батьківська громада у випадку надзвичайної ситуації заготовила запас води та печива для тимчасового укриття, приймає участь в благодійній допомозі для ЗСУ та переселенців.

За звітний період покращились умови для доступності якісної дошкільної освіти та забезпечення Сприяло

Проведенню модернізації матеріально – технічної бази ЗДО № 6 «Казка», створенню умов для доступності якісної безпечної дошкільної освіти сприяє фінансування бюджетними коштами Сарненської міської раді.

Інформація щодо використаних коштів  за період з вересня 2022 р. по травень 2023 р.

Заходи щодо  реалізації програми розвитку дошкільної освіти

Створення умов для доступності якісної дошкільної освіти.

Забезпечення проведення модернізації матеріально – технічної бази ДНЗ:

1. Харчоблок:

- генератор – передано безкоштовно Сарненською міською радою

2. Газова котельня:

- генератор – 30000,00 грн.

3. Миючі засоби – 12709,21 грн.

4. Канцтовари – 27239,45 грн.

5. Санітарно – гігієнічні засоби – 634,80 грн.

6. Придбання допоміжних засобів для навчання (спеціальних засобів корекції

психофізичного розвитку) осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються в закладах освіти – 18438,00 грн.

7.Придбання паливо-мастильних матеріалів для генератора – 4000,00 грн.;

8.Придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів – 9750,00 грн.

9. Обладнання по проекту ГОВЕРЛА – вогнегасник 1 шт., обігрівачі – 2 шт.

Всього: 102771,46 грн

2.Капітальні ремонти будівель ДНЗ, котелень, дахів, споруд, комунікацій обладнання.

Забезпечення проведення капітальних ремонтів будівель, котелень, дахів, споруд, комунікацій:

· Ремонт підвального приміщення, облаштування укриття – 285547,74 грн.

· Встановлення вентиляції – 54530,00 грн.

· Будматеріали для проведення ремонтних робіт – 56411,98 грн.

Всього: 396489,72 грн.

Послуги по обслуговуванню:

  • програмного забезпечення бухгалтерії
  • засобів ПС
  • охороні об'єкту
  • газопроводів та обладнання
  • засобів вимірювальної техніки
  • повірка та випробування пожежних гідрантів
  • вогнегасників
  • заземлення та опір ізоляції
  • телефонного зв'язку
  • повірка та калібрування ваг
  • дератизаційних робіт
  • заправка картриджів
  • інтернет послуг
  • технічне обслуговування вентиляційних систем
  • лабораторні дослідження
  • медичний огляд працівників
  • дезінфекція приміщення
  • обслуговування комп'ютерної техніки

Всього: 161200,73 грн.

3. Науково – методичне, кадрове забезпечення

Забезпечення видання і поповнення наукової та навчально – методичної літератури:

· Проходження навчання, курсової перепідготовки: - 1950,00 грн.

ВСЬОГО: 662411,91 грн.

На час воєнного стану в Україні, заклад дошкільної освіти «Казка» перетворився на сучасний ХАБ з допомоги Збройним силам України, вимушеним переселенцям з зони тимчасово окупованих територій України. Для організації гуманітарної допомоги активну підтримку надає Сарненська міська рада, управління освіти Сарненської міської ради, волонтери, працівники та батьки ЗДО № 6 «Казка», мешканці територіально розташованих поблизу будинків.

Доброта і милосердя - невід'ємна складова поняття "Людина". Колектив ЗДО (ясла – садок) № 6 «Казка» щодня та щохвилини від початку воєнного стану разом зі своїми близькими та родинами вихованців закладу долучається до волонтерської та благодійної діяльності. Почали зі збору та передачі волонтерським центрам в місті овочів, продуктів харчування, посуду, речей, предметів особистої гігієни для військових; з підтримки ВПО, а саме, передачі постільної білизни та ковдр, одягу та іграшок, навчального приладдя для дітей переселенців. Постійно надаємо адресну фінансову допомогу на придбання необхідного нашим воїнам – захисникам: автомобіль, тепловізор, печі – буржуйки, бензин, ліки для наших земляків із Сарненщини. Пораненим воїнам в госпіталь м. Чернігова з власної пасіки фізінструктора передали мед. Колеги, будучі за кордоном, готували страви для переселенців, передавали засоби захисту (джгути), тактичне взуття, допомагали з евакуацією. Сидушка-каремат, підсумок для магазину, для гранати, для турнікету та аптечки - це далеко не увесь перелік амунуніції для військовослужбовців, яку щоденно другий рік поспіль відшивають наші швеї-волонтерки Ніна Болкуневич та Наталія Круглик. Практичний психолог, керівник музичний на волонтерських засадах працювали з дітьми зі статусом ВПО, з використанням методики при подоланні деструктивних проявів війни «РаДіти знову», з логопедичними порушеннями. Педагоги закладу провели акцію «Подаруй радість» для дітей ВПО. Колектив наш великий, тому змогли ліпити вареники, випікати булочки та тістечка для військових територіальної оборони, в'язати теплі шкарпетки, маскувальні сітки, коврики на сидіння для танків та БТР, варити смачні обіди для переселенців, облаштовувати фортифікаційні споруди.

Колектив, батьки та вихованці прийняли участь 5 червня у Ярмарку Дошкілля до дня міста. І дорослим і малечі прийшлись до смаку випічка та солодощі. На згадку купували цікаві сувеніри. Зібрані кошти від малечі та мешканців міста передали для батальйону "Поліськи вовки".

У книзі «Україна. Науковці і освітяни: незламні у війні», 2023 представлено управління освіти Сарненської міської ради та мережа закладів освіти Сарненської територіальної громади, де є і ЗДО № 6 «Казка», який прийняв участь у волонтерстві за вибором совісті. Підтримуємо воїнів, волонтерів, мирних жителів на духовному фронті молитвами за здоров'я, мир, перемогу, незалежність і процвітання вільної України.

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно вимог Базової програми.

У 2023– 2024 н. р. освітній процес буде спрямована на:

- індивідуалізацію освітнього процесу;

- соціалізацію дошкільників;

- удосконалення роботи педагогічного колективу з оптимізації шляхів взаємодії з родинами вихованців та громадськістю,

- впровадження інноваційних здоров'язберігаючих технологій;

- підвищення позитивного іміджу закладу, використовуючи нові форми залучення батьків до співпраці;

- виховання у дошкільнят патріотичної самосвідомості, поваги до батьків, свого родоводу, гуманності, шанобливого ставлення до культури, традицій та звичаїв України.

Це допоможе педагогам забезпечувати умови для росту життєвої компетенції дитини у відповідності з вимогами Державних Програми виховання і навчання дітей.

Проте існує ряд проблем, що потребують вирішення:

- ремонт асфальтного покриття на території закладу

Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – вихованої роботі, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в конкурсах, марафонах, конференціях, вебінарах, семінарах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО № 6 «Казка», про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців. Це дає змогу впевнено затвердити що заклад дошкільної освіти (ясла- садок) №6 «Казка» Сарненської міської ради - є сучасним, європейським дитячим садком, який має власний імідж.

Велика подяка міській владі, міському голові, управлінню освіти Сарненської міської ради, начальнику управління Сарненської міської ради, які сприяють та допомагають нам у створення затишку та комфортних умов для дітей в групах.

Від імені всього нашого колективу хочу подякувати батькам, які небайдужі до життя нашого дитячого садка та завжди приймають активну участь у різноманітних заходах, щодо його покращення, а також хочу завірити, що й надалі в закладі буде проводитись робота щодо забезпечення належних умов життя і виховання дошкільників, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.





© 2016
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати