ЗВІТ директора ЗДО № 6 "Казка" Павленок Л.В. перед батьками, колективом та громадськістю з питань статутної діяльності закладу у 2023-2024 навчальному році

Даний звіт складено на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 28 січня 2005р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178, відповідно до якого директор закладу освіти має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.

МЕТА ЗВІТУВАННЯ:

Подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності керівника.

Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:

1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління навчальним закладом.

2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління навчальним закладом.

У звіті розкриті такі питання:

  • Заходи щодо охоплення суспільним дошкільним навчанням дітей п'ятирічного віку.
  • Забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами та доцільність їх розстановки.
  • Створення умов для варіативності дошкільної освіти та вжиті заходи щодо впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес;
  • Соціальний захист, збереження та зміцнення здоров'я вихованців та працівників.
  • Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи:
  • залучення додаткових джерел фінансування садочка, їх раціональне використання;
  • залучення педагогічної та батьківської громадськості до управління його діяльністю, співпраця з громадськими організаціями.

Заклад дошкільної освіти (ясла – садок) № 6 «Казка» Сарненської міської ради розташований:

м. Сарни, вул. Березнева, 3.

Електронна пошта:dnz6-kazka@ukr.net

Телефон: 03655 – 7-34-85

Засновником закладу освіти є Сарненська міська територіальна громада в особі Сарненської міської ради. Уповноваженим органом засновника з питань освіти є управління освіти Сарненської міської ради, який здійснює загальне управління та забезпечення освітньої діяльності.

ЗДО № 6 «Казка» є закладом загального розвитку, в якому забезпечується фізичний, розумовий і психологічний розвиток дітей, навчання та виховання дітей з особливими освітніми потребами (далі ООП), оздоровлення дітей віком від двох до шести (7) років.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

  • збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей,
  • формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів,
  • забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Освітня діяльність Закладу дошкільної освіти (ясла – садок) № 6 «Казка» Сарненської міської ради регламентується нормативно-правовими та нормативно-організаційними документами:

- Конституція України, Конвенція ООН «Про права дитини»

- Закони України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про охорону

дитинства»

- Концепція Нової української школи

- Базовий компонент дошкільної освіти

- Положення про ЗДО

- Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді

- Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів

- лист МОН України від 27.07.2022 № 1/8504-22 «Про окремі питання діяльності освіти у 2022-2023н.р.»,

- інструктивно - методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України від 19.04.2018 № 1/9-249 «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти»

- Статут ЗДО № 6 «Казка», правила внутрішнього розпорядку та річний план роботи закладу.

З метою забезпечення надання якісної освіти, забезпечення прозорості та інформаційної відкритості в закладі були розроблені: Програма розвитку на 2023 - 2025 р. р., Освітня програма, Положення про академічну доброчесність, Положення про систему внутрішнього забезпечення якості освіти, в яких визначені основні тенденції розвитку закладу дошкільної освіти, розкриті організаційно-змістові характеристики оновлення дошкільної освіти на сучасному етапі, наявні проблеми та шляхи їх розв'язання.

Зміст освітнього процесу в Закладі дошкільної освіти № 6 «Казка» визначався Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні та Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», «Розвиваємо, навчаємо, виховуємо дитину 3 р. життя» за ред. Т.І. Паніманської, парціальними програмами.

Зараховування дітей до закладу дошкільної освіти «Казка» здійснюється на підставі заяв батьків, упродовж календарного року. До заяви додаються: копія свідоцтва про народження дитини, медичні довідки про стан здоров'я дитини, про епідеміологічне оточення, копії документів, що підтверджують статус пільгової категорії сім'ї, копії висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років або копія посвідчення особи, яка одержує соціальну допомогу, висновку Інклюзивно - ресурсного центру про комплексну психолого – педагогічну оцінку розвитку дитини, копії індивідуальної програми реабілітації дитини з інвалідністю.

Мережа груп ЗДО № 6 «Казка» станом на 01.06.2024 р. становить: Кількість груп усього 11

- з них інклюзивні  5

Кількість вихованців  189

Проектна потужність 210

Кількість працівників 57

педагогічний персонал 28

фахівці 4

обслуговуючий персонал 25

Навчальний рік у закладі дошкільної освіти № 6 «Казка» розпочався з 01 вересня 2023 р. і закінчився 31 травня 2024 року.

З метою пропагування дошкільної освіти та більш глибокого ознайомлення з роботою закладу створено сайт ЗДО № 6 «Казка» https://doshkilnij-navchalnij-zaklad-yasla-sadok-6-kazka-m-sarni5.webnode.com.ua/, де висвітлюється вся інформація відповідно до Закону України «Про освіту» Стаття 30. Прозорість та інформаційна відкритість закладу освіти.

Упродовж навчального року інформація про роботу закладу та життя вихованців, цікаві моменти життя садочка опубліковувались в соціальній мережі «Фейсбук», за допомогою сторінки ЗДО № 6 «Казка» https://www.facebook.com/%D0%97%D0%94%D0%9E-N6-%D0%9A%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D0%B0-108194020863742

Плановий контингент за 2023-2024 навчальний рік складає: 36630 днів, відвідування 19088 днів – 52,1 %, відсутність 17542 днів – 47,9 % ( по хворобі 1764 днів, що складає 4,82 %, з інших причин становить 15778 дні, складає – 43,7 % в середньому.

Відвідування дітьми закладу є показником не тільки стану здоров'я дітей. Причинами тривалих пропусків є: неплатоспроможність батьків, перебування матерів у відпустці по догляду за дитиною, яка вже відвідує ЗДО, безробіття, введення воєнного стану в Україні.

· Заходи щодо охоплення суспільним дошкільним навчанням дітей п'ятирічного віку.

На виконання Закону України "Про дошкільну освіту", листа МОН України від 21.08.2023 р.№ 1/12490-23 «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023 - 2024 н. р.» в закладі на протязі 2023 - 2024 навчального року функціонувало 4 старші групи для дітей 6-го року життя, дві з яких інклюзивні групи для дітей з особливими освітніми потребами, всього 70 дітей. Відповідно до наказів по ЗДО № 6 «Казка» від 01.09.2023 р. № 46-о/д, наказу № 22 - о/д від 01.05.2024 р. «Про організацію та проведення моніторингового дослідження за кваліметричною моделлю» у період з 02.10.2023 р. по 06.10.2023 р. та у період з 13.05.2024 р. по 17.05.2024р. було проведено моніторинг дослідження дітей старшого дошкільного віку за кваліметричною моделлю. Результати опитування дітей, заняття, співбесіди з малюками, перегляд поточних і контрольних занять, режимних моментів свідчать, що в колективі працюють творчі, ініціативні педагоги, які використовують в своїй роботі найефективніші методи та прийоми для розвитку і виховання розумних, всебічно розвинутих дітей. Вихователі в своїй роботі використовують диференційований і індивідуальний підходи, показують вміння керувати колективом, володіють інноваційними технологіями навчання дошкільників.

Педагоги створили сприятливі умови для гармонійного поєднання інтелектуального розвитку дитини з її фізичним, соціальним, емоційно-вольовим, морально-духовним, креативним, естетичним розвитком і в практичній роботі з дітьми використовували різноманітні шляхи розвитку пізнавальних здібностей.

На виконання статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 р. № 684 (зі змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 806 від 19.09.2018р., № 681 від 17.07.2019 р.) «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів», з метою забезпечення організації та проведення обліку дітей дошкільного віку, дотримання конституційних вимог щодо охоплення їх навчанням в закладах дошкільної освіти, створення належних умов для здобуття громадянами дошкільної освіти у ЗДО № 6 «Казка», створено робочу групу для організації обліку дітей від народження до шести років, які проживають на території, яка закріплена за ЗДО № 6 «Казка». Педагогічним колективом закладу було проведено моніторинг результативності охоплення дошкільної освітою дітей цієї категорії, який показав, що майже 100% дітей, яким виповнилося 5 років, відвідують заклад.

З метою залучення дітей до дошкільної освіти, які не відвідували заклад очно або не охоплені дошкільною освітою, виконання вимог державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти), підтримки батьків з питань розвитку дітей, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського інституту розвитку освіти реалізувала з квітня 20243 р. по жовтень 2023 р. Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні». Наш заклад ввійшов до переліку закладів дошкільної освіти, які організовували роботу з дітьми у рамках проєкту. Заклад в рамках Проєкту отримав ігрове та спортивне обладнання, канцтовари, гігієнічні засоби.

· Забезпечення закладу кваліфікованими педагогічними кадрами

та доцільність їх розстановки.

Формування сприятливого психологічного мікроклімату у педагогічному колективі є одним із головних завдань закладу. Це пояснюється його впливом як на професійну діяльність педагогів, так і на ефективність освітнього процесу в цілому.

Важливим для колективу є рівень його інтегрованості, згуртованості членів колективу, задоволення їхніх потреб та інтересів у трудовій діяльності, фізичному, психічному і моральному розвитку. Психологічний клімат відображає рівень комфортності особистості в спільній діяльності.

Комплектування закладу дошкільної освіти № 6 «Казка» педагогічними кадрами регламентується законодавчими та нормативно-правовими актами.

Педагогічними працівниками, медичним та обслуговуючим персоналом заклад дошкільної освіти забезпечено повністю.

Колектив закладу складається з 57 працівників. З них: педагогів — 28; помічників вихователя — 11; старша сестра медична, сестра медична з дієтичного харчування – 1, комірник, завгосп – 1, головний бухгалтер - 1, провідний бухгалтер – 1, обслуговуючого персоналу - 14 .

ЗДО № 6 «Казка» повністю укомплектований педагогічними кадрами:

1 директор, 1 вихователь-методист, 19 вихователів, 3 асистента вихователя інклюзивних груп, 2 музичних керівника, 1 практичний психолог, 1 фізінструктор. Повну вищу освіту мають 19 педагогів, базову вищу - 4 педагога (з них 3 педагога здобувають повну вищу освіту), неповну вищу освіту - 5 педагогів.

Педагогічне звання "вихователь – методист" мають 3 педагога (вихователі Чорнобай Н.Р., Теремок О.Г., Шапірко О.В., фізінструктор Добринська Н.Ю.); «практичний психолог – методист» - 1 (практичний психолог Павлюк А.В.)., «старший вихователь» - 1 педагог (вихователь – методист Мельник Т.І.)

Вищу категорію мають 7 педагогів; спеціаліст І категорії – 10 педагогів; спеціаліст ІІ категорії – 2 педагога; спеціаліст – 4 педагога, 16 т/р – 1 директор, 10 т/р – 4 педагога.

З метою активізації та розвитку професійної діяльності, цілеспрямованого неперервного підвищення професійного рівня педагогічних працівників, визначення відповідності займаній посаді, рівню кваліфікації, встановлення кваліфікаційних категорій в закладі проводиться атестація педагогічних працівників та медичного персоналу.

За вагомий внесок у справу виховання та навчання підростаючого покоління працівники закладу отримують моральні - офіційне та прилюдне визнання досягнень, нагородження подяками та грамотами різного рівня, присвоєння почесних звань, різні заохочення. Стабільність колективу та високий освітній рівень педагогів надає можливість у досягненні високих показників у освітній роботі.

Заклад дошкільної освіти впроваджує політику академічної доброчесності. Положення про академічну доброчесність у ЗДО ( ясла – садок) № 6 «Казка» схвалено педагогічною радо (Протокол № 3 від 25.02.2021 р.) та затверджено наказом по закладу № 21-о/д від 26.02.2021 р. Педагогічні працівники дотримуються академічної доброчесності, загальновизнаних норм етики, моралі, поважають гідність осіб, які працюють в ЗДО, підтримують систему демократичних відносин між працівниками, сприяють підвищенню морально-психологічного клімату в колективі, спрямовують свої дії на зміцнення іміджу ЗДО.

Протягом 2023– 2024 н. р. підвищили свій професійний рівень:

  • Вихователь Шапірко О.В. - підтверджено «вища категорія» та присвоєно звання «вихователь – методист»
  • Вихователь Кошмак Н.А. - встановлено кваліфікаційну категорію «вища категорія».
  • Вихователь Теремок О.Г. - підтверджено «вища категорія» та присвоєно звання «вихователь – методист»
  • Фізінструктор Добринська Н.Ю. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» та підтверджено звання «вихователь – методист»
  • Вихователь Вакуліна О.В. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»
  • Вихователь Чорнобай Н.Р. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» та підтверджено звання «вихователь – методист»
  • Вихователь Стельмах Т.С. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»
  • Вихователь Митлош Ю.П. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»
  • Вихователь Гриневич Т.М. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»
  • Керівник музичний Огризкова О.М. - встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії»

З метою забезпечення систематичного підвищення професійної компетентності педагогічних працівників, вихователем-методистом велась постійна робота щодо проходження курсової перепідготовки. Усі педагоги проходять КПК один раз на 5 років.

Удосконалення рівня професійної компетентності – один з основних напрямків реформування системи освіти. Педагогічні працівники зобов'язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. (Закон України «Про освіту»).

Виходячи з цього, головними завданнями методичної служби є стимулювання самоосвіти і саморозвитку педагогічних кадрів та надання своєчасної методичної допомоги у даному напрямку.

Педагоги закладу впродовж року удосконалювали рівень своєї професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності, та відвідування тренінгових занять, інтенсивів, спрямованих на вдосконалення своєї фахової компетенції.

Кваліфікаційний рівень педагогів підтверджується участю їх у міських, обласних, всеукраїнських тренінгових навчаннях, практичних семінарах, вебінарах.

Педагоги постійно підвищували свій професійний рівень, що засвідчує набутий практичний досвід та отримані свідоцтва та сертифікати у період 2023 – 2024 н. р.

3. Створення умов для варіативності дошкільної освіти та заходи щодо впровадження інноваційних технологій в освітній процес.

Головною метою роботи ЗДО (ясла-садок) № 6 «Казка» Сарненської міської ради є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.

Забезпеченню цілеспрямованості і послідовності роботи, практичному здійсненню педагогічних заходів допомогло чітке планування та визначення пріоритетних напрямків роботи на 2023 – 2024 навчальному році, а саме:

1. Створити максимально безпечні умови для вихованців в умовах воєнного стану. Удосконалити партнерську взаємодію між закладом освіти та місцевими органами управління освітою та органами виконавчої влади, представниками Державної служби України з надзвичайних ситуацій і Національної поліції.

2. Активізувати роботу з формування соціально-економічної компетентність дітей, елементарних економічних та логіко-математичних уявлення дошкільників як складової у підготовці до успішного навчання в умовах Нової української школи.

3. Формувати повноцінну життєтворчу особистість дитини, яка поєднує в собі духовне мовленнєве багатство, патріотизм, соціально - моральну чистоту, шляхом формування культури українського мовлення засобами української народної казки та поетичних творів сучасних авторів.

4. Формувати в дітей відчуття приналежності до своєї країни, завдяки їхній участі в діяльності громадянсько – патріотичного змісту.

5. Продовжити поглиблену роботу з педагогами щодо оволодіння засобами новітніх комп`ютерних технологій, алгоритмом та інструментами їх використання в освітньому процесі ЗДО.

При визначенні завдань на поточний рік були враховані їх сучасність, актуальність, результати діагностування педагогів, наслідки роботи в минулому навчальному році, реальні можливості колективу.

ЗДО в пошуках нових ефективних шляхів формування соціально-громадянської компетентності дошкільників. Актуальним напрямом у цьому контексті виступає національно-патріотичне виховання.

Виховання патріотичних почуттів є базою для формування світогляду та розвитку загальнолюдських цінностей дитини. І вплітати його в життєдіяльність дітей слід не одноразово, а систематично, послідовно й постійно. Щоб наші вихованці могли гордо сказати, що ми-українці, і пишаємся цим.

19 грудня 2023 року вихователь Наталія КРУГЛИК стала організатором проведення педагогічної майстерні "Громадянсько - патріотичне виховання в дитячому садку: від теорії до практики". З метою: ознайомити педагогів з особливостями патріотичного виховання дошкільників; актуалізувати знання педагогів про нормативно-правові документи, що регламентують громадянсько-патріотичне виховання дошкільників; охарактеризувати основні напрями освітньої роботи з дітьми в різних вікових групах. Для усвідомлення значення патріотичного виховання вихователь Надія ШОЛОТА, підготувала методичні рекомендації для педагогів.

Для того щоб упроваджувати основи STREAM-освіти в роботу з дітьми, потрібна творча команда педагогів, які прагнуть розвиватися й пізнавати нове. Адже людина, яка не бажає і не вміє творити, навряд чи зможе пробуджувати таланти й розвивати творчий потенціал дітей. Саме тому 26 жовтня 2023 року вихователь Олена ТЕРЕМОК провела з педагогами ЗДО (ясла-садок) № 6 "Казка" практикум "Фрактали-красива математика". Мета заходу: розвиток спостережливості, вміння придумувати, фантазувати, досліджувати, бачити незвичайну гармонію в математиці, її зв'язок з іншими науками та у повсякденному житті через вивчення фракталів.

Нині вкрай важливо, щоб усі члени сім'ї розуміли цінність грошей, тому формувати фінансову грамотність у дошкільників-необхідно. 21 листопада 2023 року вихователь Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ провела семінар-практикум "Маленькі фінансисти". Семінар проведено в декілька етапів:

- "Цікава економіка, або як формувати фінансову грамотність у дошкільників" (Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ);

- "Економіст з дитинства. Формуємо соціальну грамотність дошкільника" (Тетяна ГРИНЕВИЧ);

- "Грошове питання. Крокуємо сходинками соціального зростання"

(Наталія КОШМАК).

Практична частина заходу спрямована на вдосконалення професійних навичок за допомогою імітаційних ігор, вправ, творчих завдань, ребусів, а саме: "Серце бажань", "Піраміда цінностей", "Як правільно заохочувати свою дитину?".

Щоб формувати в дітей логіко-математичні компетенції, педагог має не лише знати основи математики, а й уміти про них розповісти, зацікавити дитину, запропонувати результативні форми роботи.

17 листопада 2023 року вихователь Ніна ЧОРНОБАЙ, для системної роботи з педагогами провели класичний семінар-практикум "Числова вежа, або Навчаємо дітей розв'язувати арифметичні задачі". Цей захід дав змогу:

- активізувати теоретико-методичні знання педагогів про особливості формування в дітей математичних понять;

- ознайомити педагогічний колектив з інноваційними технологіями, методами та прийомами логіко-математичного розвитку дошкільників;

- створити цілісну систему освітньої роботи логіко-математичного змісту;

- спонукати педагогів широко використовувати дидактичні ігри та виготовляти авторські посібники.

Семінар проведено в два етапи:

- Педагогічні аспекти розвитку логічного мислення та математичних уявлень дітей дошкільного віку (Ніна ЧОРНОБАЙ);

- Сучасні напрями розвитку математичної логіки та сучасні ігрові технології з логіко математичного розвитку (Тетяна ГРИНЕВИЧ).

Практична частина заходу спрямована на вдосконалення професійних навичок за допомогою імітаційних ігор, вправ, творчих завдань.

Питання партнерської взаємодії з батьками дітей у період воєнного стану заслуговує особливої уваги.

У рамках проведення заходів до Всесвітнього дня дитини, у ЗДО №6 (ясла-садок) "Казка" 20 листопада 2023 року практичним психологом Аллою Павлюк було організовано та проведено тренінгове заняття "Психологічна підтримка дітей та батьків в умовах воєнного стану".

Діти – це квіти нашого життя! І це не просто гарна фраза. Діти – це найголовніший скарб нашого суспільства. І від того, як ми їх виховуємо, які зерна добра, справедливості, підтримки, мужності ми в них закладемо, залежатиме наше майбутнє. В атмосфері безпеки та довіри сьогодні були обговорені важливі теми сьогодення "Як підтримати дитину", "Про захисні фактори та керування власними ресурсами". Практично опрацьовані різноманітні вправи та арт-техніки, які можна використовувати у роботі з дітьми та дорослими, адже це активізація творчого потенціалу, зниження рівня тривожності, ідентифікація своїх сильних сторін та захисних навичок. На завершення зустрічі виконали арт-терапевтичну вправу "Рибка бажань", озвучували та проговорювали свої мрії, мрій у кожного багато.

Систематично працював консультативний пункт для батьків "Батьківський всеобуч". Консультування включало таку тематику:

- "Які уміння та навички допоможуть дитині швидко адаптуватися до дитячого садка" (05.09.2023р., практичний психолог Павлюк А.В.);

- Поради для дорослих та ігри для малят "Адаптація до дитячого садка" (03.10.2023р., вихователь Лук'яновець Н.П.);

- "Розвиток креативного мислення: від побуту до мистецтва" (07.11.2023р., вихователь Гриневич Т.М.);

- "Читання без зітхань" (05.12.2023р., вихователь Попович І.П.);

- " Розвиваємо емоційний інтелект дошкільниця" – (02.01.2024 р., вихователь Шашук В.Ю.);

- "Гаджети: заборонити не можна дозволити" – (06.02.2024р., Смолева К.О.);

- "Щоб дитина не загубилася в школі: поради турботливим батькам" – (05.03.2024р., практичний-психолог Павлюк А.В.);

- "Як вибрати комп'ютерну гру для дитини"- (02.04.2024р., вихователь Мороз О.М.);

- Шукаємо причини-знаходимо рішення "Проблеми в поведінці дитини" – (07.05.2024р., вихователь Кошмак Н.А.);

- "Як налагодити взаємодію з батьками щодо літнього оздоровлення дошкільників" – (04.06.2024р., вихователь Шапірко О.В.);

- "Ігри з крейдою надворі" – (02.07.2024р., вихователь Карповець Л.М.);

- "Зберегти дітей-гуманітарна місія сьогодення"- (06.08.2024р., Митлош Ю.П.).

Проведені загальнібатьківські збори «Основні напрями роботи ЗДО у 2023/ 2024 н. р.». (Лариса Павленок, директор); Здоров'язберігаючі технології дошкільника (інформація Наталія Добринська, інструктор з фізкультури); Формування зв'язного мовлення. (Тетяна Іваницька, вчитель-логопед); Організація профілактичної роботи з дітьми. (Ст. медична сестра Олена Опанасевич); Розвиток творчих здібностей. Організація гурткової роботи. (Тетяна Мельник, вихователь-методист); Вибори батьківського комітету. (Лариса Павленок, директор); Ознайомлення з нормативно - правовими документами, що регламентують діяльність ЗДО та діяльність батьківського комітету. (Лариса Павленок, директор).

Організовані та проведені групові батьківські збори:

Групи раннього віку

1. «Соціальна адаптація дітей раннього віку до умов нової групи»- (вересень, 2023р.);

2. «Дитина пізнає світ» - (травень, 2024р.).

Молодший дошкільний вік (4рік)

1. «Зростаємо здоровими» - (вересень, 2023р.);

2. «У нашої дитини, що не слово – то перлина» (чинники та фактори, що впливають на належний розвиток мовлення дитини) - (травень, 2024р.).

Середній дошкільний вік (5 рік)

1. «Стежинка до щасливої родини» (інтерактивне спілкування «У кожній родині – свої традиції», стилі сімейних взаємин та емоцій на благополуччя дитини) - (вересень, 2023р.);

2. «Допитливість – шлях до пізнання» - (травень, 2024р.).

Старший дошкільний вік

1 «Чистота – запорука здоров'я» - (вересень, 2023р.);

2. «Ми подорослішали на рік» (виховуємо майбутнього школяра: труднощі в опануванні знань – причини та шляхи подолання) - (травень, 2024р.).

13 грудня 2023 року педагоги ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" були активними учасниками семінару-практикуму "Інклюзія у закладі дошкільної освіти. Навчаємо та виховуємо разом", організований практичним психологом Аллою ПАВЛЮК.

Впродовж семінару педагоги ознайомилися з рекомендаціями, досвідом роботи учасників команд психолого-педагогічного супроводу, а саме фізінструктор, Наталія ДОБРИНСЬКА, ознайомила педагогів: "Фізично-моторний розвиток дітей з ООП та шляхи його корекції"; асистент-вихователя, Руслана КУЛИК, презентувала досвід роботи з використання розвиткових ігор у роботі з дітками з ООП, практичний психолог Алла ПАВЛЮК, ознайомила педагогів з формуванням базових навчальних навичок у дітей з ООП, поділилася досвідом корекційно-розвиткової роботи, саме з розвитку когнітивної та емоційно-вольової сфери та підтримки дітей з ООП у освітньому процесі.

Одна з важливих умов впровадження інклюзивного навчання у закладі освіти – організація професійного співробітництва, результатом якого має стати освітнє середовище, максимально сприятливе для різнобічного розвитку. Пам'ятаймо, що заради отримання результату потрібно плідно співпрацювати педагогам, корекційним спеціалістам та батькам.

В умовах воєнного стану важливо забезпечити дітям з особливими освітніми потребами продовження здобуття дошкільної освіти за місцем тимчасового перебування.

Командна взаємодія з іншими членами команди психолого-педагогічного супроводу - це вагома умова ефективності інклюзивного навчання та професійної діяльності вихователя.

Відповідно до Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП, 28 вересня 2023 року; 12 січня 2024 року; 27 травня 2024 року у ЗДО (ясла - садок) №6 "Казка" відбулися засідання команд супроводу за участі фахівців ІРЦ для визначення динаміки та ефективності реалізації ІПР.

Впроваджуючи інноваційні технології в практику роботи з дітьми педагоги проводять тематичні, комплексні, комбіновані, інтегровані, домінантні, сюжетно – динамічні заняття в залежності від освітніх ліній, обраного напрямку, що забезпечує високу продуктивність діяльності дітей. Під час таких занять діти розкуті, емоційні, сприймають і вирішують різноманітні пізнавальні та проблемні завдання, дають відповіді на запитання, самостійно роблять висновки та узагальнення, висловлюють судження.

Для того, щоб упроваджувати основи STREAM-освіти у роботі з дітьми, 15 грудня 2023 р. вихователем Наталією КОШМАК, було проведено інтегроване заняття з елементами STREAM-освіти на тему: "Як Краплинка шукала маму Хмаринку". Під час якого діти змогли ознайомитись з властивостями води, шляхом експериментування залучились до проведення дослідів, з'ясували здатність предметів "плавати і тонути". Розвивали допитливість мовлення ,мислення, комунікативність. Виховували повагу один до одного, стимулювали інтерес до експериментально-дослідницької діяльності. Заняття було цікаве, діти із захопленням виконували завдання поставлені вихователем.

Математика - зовсім не нудна наука. Переконатися в цьому вашим вихованцям допоможуть захопливі ігри, у яких математичні завдання поєднуються з руховою активністю, практичними діями з предметними та творчими вправами.

27 жовтня 2023 року вихователь Юлія МИТЛОШ провела з дітьми старшого дошкільного віку інтегроване заняття з математики й розвитку мовлення "У пошуках втрачених цифр". З метою: сприяння вміння дітей рахувати предмети в межах 10; закріплення знань про порядкову та кількісну лічбу; формування вміння називати "сусідів" чисел; розв'язання прикладів і задач-загадок.

Сприяння розвитку мови, пам'яті, уваги, зосередженості, логічного мислення, використання знань в іграх, художньому слові, нестандартних завданнях.

Сприяти активізації старанності, уважності, ввічливості, доброти, інтересу до логічних завдань, радості пізнання.

Заняття було незвичайне, дошкільники подорожували потягом та зупинялись на станціях "Лісова", "Весела лічба", "Казкова". Подорож була цікава та повчальна. Молодці, малята, ми вами дуже пишаємось!

Як застосовувати інтегрований підхід до вивчення геометричних фігур? Як поєднувати дослідницьку, конструктивну, ігрову, творчу діяльність дітей і навіть розглядання картин? А також створити особливе розвивальне середовище, що мотивуватиме та надихатиме і малят, і вас? Усі ці завдання реалізуються під час освітньої ситуації, що розгортається в незвичайній групі "Яблучко".

25 жовтня 2023 року вихователь Тетяна ГРИНЕВИЧ провела заняття з дітьми старшого дошкільного віку "Цеглинки-чарівниці". З метою: закріпити знання дітей про порядкову та кількісну лічбу, уміння співвідносити предмети за кольорами. Навчити знаходити довжину за допомогою умовної міри. Удосконалювати навички орієнтування в просторі за допомогою карти-схеми. Продовжувати вчити виконувати самомасаж рук. Розвивати математичні здібності, асоціативне та логічне мислення, спритність, увагу, координацію рухів, здатність сприймати на слух інструкцію. Виховувати товариськість, ініціативність.

14 травня 2024 року вихователь молодшої групи №1 "Казочка" Надія ШОЛОТА провела заняття з освітнього напряму "Дитина в соціумі" на тему: "Цирк запрошує у гості".

Програмовий зміст: дати загальне уявлення про працю артистів цирку; розвивати акторську майстерність, уміння створити образ, змінити погляд, міміку і ледь помітні рухи тіла таким чином, щоб створився єдиний образ; вчити дітей розпізнавати предмети за суттєвими ознаками, правильно їх називати, виокремлювати характерні ознаки, якості та властивості предметів, відповідати на запитання "який"; вчити виразно читати вірші; вправляти в утворенні пестливих іменників-назв дітлахів тварин; виховувати інтерес до навчальних ігор, закріплювати навички доброзичливих стосунків.

Сьогодні для всіх педагогів дошкілля очевидно: знання про світ, здобуті малятами в ході самостійних досліджень за участі різних аналізаторів, засвоюються міцно і глибоко. Можливість навчати дітей саме в такий спосіб впровадження технології лего - конструювання в роботу з дошкільнятами.

14 лютого 2024 року вихователь вищої категорії Ольга ШАПІРКО провела заняття з дітьми раннього віку "Сніжинчині сюрпризи". Мета: навчати дітей спостерігати за снігопадом і милуватися ним; розрізняти об'єкти природного довкілля: сніжинки, сніг; уважно розглядати окремі сніжинки, помічати їхню красу і неповторність. Залучати малят до самостійного "дослідження" властивостей снігу: сніжинка — маленька, легенька, схожа на зірочку, на теплій долоньці тане; сніжинки кружляють, летять, падають, сиплються зі снігової хмари, утворюють великі й малі снігові кучугури; сніг — білий, холодний, мокрий, ліпиться, розсипається, непрозорий, падає, летить, лежить на землі, деревах, будинках, рипить під ногами. Учити розрізняти кількість і величину предметів: одна хмаринка і багато сніжинок, хмара велика — сніжинки маленькі. Розвивати сенсорні вміння — здатність за допомогою зорових та дотикових способів обстеження визначати подібні й відмінні риси справжнього і штучного снігу, іграшкової й справжньої сніжинок, вправляти в порівнянні. Заохочувати до участі в руховій діяльності разом із дорослим та однолітками. Спонукати запам'ятовувати слова з теми, відповідати на запитання виховательки. Формувати позитивне ставлення до пізнання. Стимулювати інтерес до експериментально‐дослідницької діяльності.

Дошкільнята провели цікаво час та виконали ряд вправ "Упізнай на дотик", "Який сніг?", "Викласти сніжинку" . Діти весело гралися зі справжнім і несправжнім снігом.

7 лютого 2024 року в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради вихователь Людмила КАРПОВЕЦЬ провела заняття-брейн-ринг на тему «Знавець казок» з елементами театралізованої діяльності з дітьми середнього дошкільного віку. Програмові завдання: систематизувати знання казок та вміння впізнавати їх за описом; вчити добирати протилежні за значенням слова (ледачий – працьовитий, добрий – злий, великий – малий); формувати вміння відповідати повним реченням на запитання вихователя та слухати один одного, не перебиваючи; оцінювати позитивні й негативні вчинки героїв; розігрувати знайомі казки за ролями з опорою на мнемотаблиці; формувати діалогічне мовлення дітей засобами театралізованої діяльності. Розвивати логічне мислення, пам'ять, вміння взаємодіяти у команді. Виховувати наполегливість, посидючість, вміння співпереживати.

Сьогодні команди "Казкарі" та "Чаклуни", які змагалися між собою та показали свою вправність у вирішенні всіх попередніх завдань. Дошкільнята знають дуже багато казок. Також справилися із роллю маленьких акторів і показали нам казку "Рукавичка".

Діти, дякуємо вам за цікаву гру. А оскільки перемогла дружба, за це дружно отримали гарні і смачненькі подарунки.

Одна посмішка - це добре, а коли їх багато, це вже простір радості! Саме арт- простір радості вдалося сьогодні створити під час творчої гри з використанням арт-терапевтичних практик для заспокоєння та задоволення, з вихованцями старшої групи №1 "Яблучко", проведення якого організувала практичний психолог Алла Павлюк. Під час заняття були використанні різні арт-методи:

- Пісочна анімація.

- Елементи казкотерапії (терапевтична казка "Подорож Сонечка").

- Ізотерапія (ресурсна техніка "Сонечко", арт-техніка "Літачки мрій".

- Ігрова терапія.

- Елементи психогімнастики "Я маленьке сонечко", "Сонячний зайчик". Арт-терапевтичні заняття з практичним психологом - це один з найефективніших методів роботи з дітьми, адже заняття корисні, як для особистісного розвитку та пізнання себе, своїх можливостей, так і для розвитку самооцінки, вміння виражати свій емоційний стан. Адже усі діти різні і кожна дитина унікальна. Завдання педагогів - допомогти розвинути ці унікальні риси та зробити їх перевагами дитини.

Нехай дитинство наших дітей буде наповнене любов'ю, світлом та яскравими фарбами.

9 лютого 2024 року вихованці ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" побували в піцерії "Pizza". Педагоги та діти відзначили Міжнародний день піци. Вони були активними, що кожного роль також важлива, як у приготуванні, так і в подачі. Відшукали "золоту серединку", аби всім смакувало-не переперчити, не пересолити і не насолодити... Всім смачного.

До Міжнародного дня рідної мови вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради Катерина СМОЛЕВА провела з дітьми середнього дошкільного віку інтегроване заняття "Яка чудова-наша рідна мова!". Програмовий зміст: продовжувати вчити дітей спілкуватись українською мовою; формувати уявлення про багатство рідної мови; розвивати навички декламування віршів, сприйняття співучості, мелодійності, багатства української мови, розвивати мовне дихання, силу голосу, уяву, пам'ять. Виховувати бажання спілкуватись українською мовою, інтерес та глибоке почуття поваги до своїх рідних, до України та української мови.

Зазвичай ми починаємо мріяти про весну задовго до її календарного приходу, коли за вікнами тріщать морози і віють хуртовини. Але просто мріяти нецікаво! Завдяки "чарівним" ідеям своїх креативних педагогів вихованці закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради втілюють весняні мрії в життя просто зараз.

Такий вид роботи сприяє розвитку в дітей допитливості й спостережливості, допомагає краще пізнати життя рослин, розширити уявлення про рослини як живі організми, про умови, необхідні для їх росту, формує естетичні почуття, уміння тішитися красою вирощуваних рослин та радіти результатам своєї праці.

До Міжнародного дня птахів. Вихователі01 квітня 2024 р. Тетяна СТЕЛЬМАХ, Тетяна ГРИНЕВИЧ, Тетяна МЕХ, Юлія МИТЛОШ, Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ, вихователі ЗДО (ясла-садок) №6,, Казка,, Сарненської міської ради, провели майстер - клас з дітьми старшого дошкільного віку «Смаколик для птахів». Мета: розширити уявлення дітей про спосіб життя птахів; закріпити знання дітей про важливість пташок в природі; розвивати мислення, увагу, допитливість; прививати любов і бережливе ставлення до оточуючого середовища.

До Міжнародний день дитячої книги. 02 квітня 2024 року в ЗДО 6 Казка (ясла-садок) Сарненської міської ради вихователі старшої групи №2 "Ягідка" Юлія МИТЛОШ, Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ з дітьми старшого дошкільного віку виготовили книжку незвичайного формату-віммельбух: розглядаємо, фантазуємо і створюємо самі.

Книжка-блукалка має великий формат, дуже зручна для використання в роботі з дітьми дошкільного віку (зокрема й малятами з особливими освітніми потребами). Гортаючи сторінки віммельбуха, діти концентрують увагу на пошук певних персонажів чи предметів або ж заданої кількості однакових предметів, фантазують про події, що відбуваються на сторінках книжки.

Віммельбухи в ігровій форматі тренують пям'ять, уважність, розширюють словниковий запас та кругозір, розвивають зорове сприйняття, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв'язки.

02 квітня 2024 року відбувся Міжнародний день дитячої книги. В закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської рада вихователі прищеплюють своїм вихованцям любов до книги, беруть до уваги особливості сучасних малят, а також найновіші тенденції у книжковій сфері.

12 квітня –веселі заняття до Всесвітнього дня авіації та космонавтики.

Якщо колись космос був чимось недосяжним, то через якісь десятки років туди зможе відправитися будь-який бажаючий. Може, це будуть наші діти? А сьогодні про свої мрії та бажання діти з великим задоволенням складали розповіді, спілкувалися, грали в сюжетно-рольові ігри.

Вихователі знайомили дошкільників з професією космонавта, розглядали ілюстрації різних космічних об'єктів та тіл, проводили бесіди про планети та зірки під час екскурсії до кімнати космосу, переглядали медіа-фільми про Сонячну систему, та мультфільми про цікаві літаючі об'єкти. Дітлахи з радістю закріплювали вивчений матеріал через творчість – ліпили з пластиліну планети, вирізали деталі і моделювали методом аплікації ракети, малювали елементи Сонячної системи тощо.

20 квітня 2024 року Всесвітній день цирку. Педагоги ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради створити відповідне ігрове середовище, дружню та творчу атмосферу та провели Всесвітній день цирку. Тож дозвольте дітям грати, навчатися та фантазувати!

Педагоги закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради, провели заняття з освітнього напряму "Дитина у світі мистецтва" з дітьми дошкільного віку на тему: "Великодня писанка". Програмовий зміст: дати дітям та закріпити початкові уявлення, знання про давнє, величне християнське свято Великдень і народні традиції його святкування. Познайомити дітей з писанкою, як твором декоративно – прикладного мистецтва та її символікою (знаки сонця, води, землі, дерева). Розвивати інтерес до народознавства, до символів і атрибутів писанки, крашанки, їх різновиду (дряпанка, крапанка, мальованка). Вправляти у вмінні описувати предмет. Збагачувати словник епітетами. Розвивати емоційно-чуттєву сферу дітей. Виховувати любов до свого народу, повагу до його традицій, минулого і сучасного, бажання пізнавати свята, звичаї, святкування. Закріплювати вміння малювати символи життя, навички зображувальної діяльності (малювати прямі і хвилясті лінії, кола, крапки, мазки). Вправляти у вмінні орієнтуватися на аркуші паперу, акуратно, самостійно, творчо, активно виконувати роботу. Розвивати почуття прекрасного.

До Дня Вишиванки. 16 травня 2024 року в закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради, вихователі провели заняття за освітнім напрямом "Дитина у світі мистецтва" за темами: аплікація "Українці ми маленькі. Вишиванка-вишиваночка"; "Чарівна вишиванка"; "Сорочка-вишиванка".

Малювання «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі». Програмовий зміст: Закріпити знання дітей про Україну; продовжити знайомити їх з вишиванням як одним із видів українського декоративно-прикладного мистецтва, орнаментами вишиванок, елементами українського національного одягу.

З 20 травня 2024 року по 27 травня 2024 року в ЗДО N6 "Казка" Сарненська міська рада, Управління Освіти розпочався "STREAM-технологія та Інженерний тиждень".

Тема: Весна — чарівниця в гості прийшла-ігри, дослідження нам принесла ...

Мета STREAM тижня:

• Заохочення дітей до пошуково-дослідницької діяльності, спостережень, порівнянь, описів, передбачень, класифікації та вимірювань.

• Навчання, робити певні висновки, тобто початкові припущення з їх підтвердженням або спостереженням.

• Розвиток інженерного мислення.

Завдання STREAM тижня:

• Адаптувати освітній процес до завершення весняного часу.

• Популяризувати специфічні принципи STREAM- освіти в ЗДО та в умовах навчання.

• Впроваджувати ефективні освітні інструменти та доступні освітні рішення для пізнання світу дітьми в умовах очної форми організації освітнього процесу.

- Напрями освітньої роботи: Engineering. Комахи. День бджілки. (Дослідження комашок. Виготовлення рухомої іграшки "Бджілка"); Technology. Невидиме і загадкове, або Вітряно, вітряно, вся земля повітряна. (Досліди з повітрям. Виготовлення вітрячка); Reading. Пташки в нашому дворі, з весною прощаються вони. (Виготовлення мобіле "Пташка"); Science. Про велику силу маленької насінини, або Звідки беруться рослини. (Досліди на підвіконні, клумба); Art. Таємниці весняних квітів. Квіткові портрети (Дослідження, як роспускаються квіти. Виготовлення об'ємних квітів); Mathematic. Весняні рахівники. (Виготовлення поробки "Швидкий" на весняну тему).

Граємо з цифрообразами: мнемотехніка для математичного розвитку. 22 травня 2024 року вихователь Юлія МИТЛОШ з дітьми старшої групи №2 "Ягідка" використовує в роботі дидактичні ігри з прийомами мнемотехніки. З метою:

- ознайомити дітей із цифровими образами;

- навчати знаходити певну закономірність між образом та відповідною цифрою;

- розвивати асоціативне мислення, увагу, пам'ять, мовлення.

Мнемотехніка не замінює, а доповнює традиційні прийоми навчання, допомагає дошкільникам набувати початкові знання, уміння та навички для роботи з інформацією, яку необхідно засвоїти. Діти менше хвилюються під час навчання, легко, зацікавлено та без напруження опановують весь необхідний матеріал відповідно до їхнього віку.

Організаційна культура та соціально-психологічний клімат визначають успіх та ефективність діяльності педагогічного колективу, а отже, і результати освітньої роботи з дітьми. Саме в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" вихователь-методист Тетяна МЕЛЬНИК формує сприятливі умови для спільної діяльності та впливає на міжособистісні взаємини в колективі. Щоб ознайомити працівників з основною інформацією про ці поняття та дати рекомендації, як слід формувати сприятливий психологічний клімат у дитячому садку, вихователь Ольга ШАПІРКО 19 жовтня 2023 року провела семінар-практикум "Підвищуємо організаційну культуру в педагогічному колективі". З метою: ознайомити з поняттям "організаційна культура освітньої установи" та "соціально-психологічний клімат педагогічного колективу"; створити проєкти й моделі поліпшення соціально-психологічного клімату в педагогічному колективі; проаналізувати помилки педагогічного колективу під час розв'язання конфліктних ситуацій.

В теоретичній частині семінару Ольга ШАПІРКО ознайомила педагогів із поняттями "організаційна культура" й "соціально-психологічний клімат".

Учасники семінару-практикуму об'єдналися у групи та виконали ряд вправ: - "Соціальні ролі", вправа-модель "Колектив, у якому панує сприятливий соціально-психологічний клімат".

Ознайомила учасників із чинниками групової згуртованості та роздала пам'ятки "Як поліпшити психологічний клімат у педколективі".

Відбувся семінар для педагогічних працівників ЗДО ( ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради. Відповідно до плану роботи ЗДО №6 "Казка" 12 квітня 2024 р. вихователь-методист Тетяна МЕЛЬНИК провела з педагогами закладу науково-практичний семінар «Соціально-емоційний розвиток і навчання через гру дітей дошкільного віку» . Захід проходив з метою забезпечення неперервного професійного розвитку педагогів закладу дошкільної освіти з питань соціально-емоційного розвитку дітей дошкільного віку.

Під час семінару були розглянуті такі теми:

• соціально-емоційний розвиток дітей дошкільного віку в умовах сучасних викликів;

• соціально-емоційний розвиток дітей дошкільного віку за програмою «Peppy Pals» («Веселі друзі»);

• принципи та умови успішної реалізації програми «Peppy Pals» («Веселі друзі») у закладі дошкільної освіти.

Семінар пройшов у позитивній робочій атмосфері. Наприкінці заходу слухачі подякували за набуті знання, матеріали та роз'яснення, які стануть у пригоді під час навчання дітей дошкільного віку.

«Чи готова моя дитина до школи? А чи не зарано ми її віддаємо? Чи не буде їй складно? Чи знайде спільну мову з новими друзями?» — це лише кілька найпоширеніших запитань, які турбують батьків старших дошкільників. Виявляється, тата і мами тривожаться з приводу майбутнього шкільного навчання своїх чад аж ніяк не менше, ніж діти. А подекуди й більше.

14 березня 2024 року в закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради проведено семінар-практикум з елементами тренінгу "Дитина йде до школи: готуємо батьків". Мета: допомогти батькам підготуватися до початку навчання дитини в школі; знизити тривожність, пов'язану із переходом дитини з дитячого садка в початкову школу.

Тетяна Мельник, вихователь-методист ознайомила учасників зустрічі "Готовність дитини до школи: важливі аспекти"; Алла Павлюк, практичний психолог "Формуємо психологічну готовність дитини до школи. Аспекти та критерії діагностики готовності"; Тетяна Іваницька, вчитель-логопед Сарненського ліцею №2 Сарненської міської ради "Дитина йде до школи: мовленнєвий аспект"; Вероніка Свирид, Ольга Токарчук, вчителі початкових класів Сарненського ліцею №1 ім. Т.Г. Шевченка ознайомили присутніх візитка школи "Наш заклад-простір освітніх можливостей. Пропонуємо творити його разом"; Тетяна Мех, вихователь старшої групи №1 "Яблучко" "Модель випускника ЗДО №6 "Казка".

Учасникам тренінгу заповнити анкети «Чи готова моя дитина до навчання в школі», та надали поради для батьків майбутніх першокласників.

Тож головне завдання батьків-підтримувати інтерес дитини до знань, допомагати їй самостійно пізнавати нове.

Одним із пріоритетних завдань, визначених чинними нормативно-правовими документами в галузі дошкільної освіти, є збереження та зміцнення фізичного здоров'я дитини.

19 лютого 2024 року фізінструктор ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради Наталія ДОБРИНСЬКА провела відмінний семінар-практикум для педагогів закладу "Інноваційні підходи до формування у дошкільників здоров'язбережувальної компетентності".

Мета семінару-практикуму: підвищити рівень проінформованості педагогів про здоровий способів життя, можливості особистого впливу на формування позитивної мотивації у дітей щодо збереження і зміцнення здоров'я. Стимулювати зусилля для успішного розв'язання оздоровчих завдань. Удосконалювати фахову майстерність педагогів, активізувати їхній творчий потенціал, розвивати креативне мислення. Розширити професійну майстерність педагогів-учасників семінару-практикуму в процесі активного педагогічного спілкування з освоєння досвіду роботи застосування інноваційних технологій і форм роботи з дошкільниками.

Досвідом роботи щодо впровадження інноваційної технології О. П. Аксьонової «Школа розумного руху»та провела майстер-клас для вихователів закладу "Метод рухових задачок у Школі розумного руху". Слід зазначити, що такі вправи розвивають ритмічність, орієнтування в просторі, уважність, координацію рухів, сприяють згуртуванню дітей в команді, де кожен – лідер, але з індивідуальною відповідальністю за свої дії і рухи, що позитивно впливає на виховання моральних якостей.

Також педагог поділилася досвідом використання конструктора LEGO на заняттях з фізичної культури, під час ранкової гімнастики, на розвагах і спортивних святах, як орієнтири під час основних рухів та естафет.

Підсумовуючи роботу семінару, учасники відмітили професійну та змістовну підготовку Наталії Юріївни та побажали один одному здоров'я, сили, натхнення та невичерпного творчого потенціалу.

Часто педагоги помічають, що хтось із вихованців починає поводитися інакше. Утім, достукатися до дитини та з'ясувати все не можуть. Бо дитина замикається або просто не вміє описати, що її турбує, що вона відчуває. Тут у пригоді стають казки.

Аби ознайомити колег із можливостями казки та способами її використання в освітньому процесі, вихователь Наталія КОШМАК з практичним психологом Аллою ПАВЛЮК 15 лютого 2024 року провели семінар-практикум "Як розвивати емоційну сферу дошкільників за допомогою казок". Практичний психолог Алла ПАВЛЮК, підготувала для учасників методичного заходу інформаційне повідомлення "Емоційний інтелект"; виконали вправу "Скринька емоцій". В основній частині семінару Наталія КОШМАК ознайомила з мінілекцією "Казкотерапія", та провела ряд вправ на позитивну атмосферу "Як допомогти дітям зрозуміти емоції"; "Чарівне перетворення"; "Які казки обирають діти"; "Бліцопитування". Робота в групах "Розтлумач поняття", "Вигадай кінцівку".

Сподіваємся, уся та інформація, яку ми сьогодні опрацювали, стане вам у пригоді під час роботи з вихованцями.

Педагогами ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради спільно з батьками створено сучасне розвивально-ігрове, оздоровче середовище для гри, творчості і навчання через використання технології «Стіни, стеля та підлога, які говорять», про яку розповіла вихователь Тетяна ГРИНЕВИЧ провівши ділову гру для педагогів ЗДО 13 лютого 2024 року. Технологія «Стіни, стеля та підлога, які говорять» - це система візуалізації інформації в інтер'єрі дитсадка та на його території; процес занурення дошкільників і дорослих в освітній простір.

Дитина, отримуючи необхідну інформацію, може сама планувати свою діяльність. І стіни, і підлога «говорять» зрозумілою дитині мовою, їй цікава сама форма вираження. Стіни вчать малюка, коли він грає, пробігає повз них, розглядає, тобто поза спеціально організованою діяльністю. За допомогою наліпок на стінах і підлозі, різних малюнків, діти концентрують увагу, вивчають кольори, вчаться орієнтуватися в просторі та координувати свої дії.

Ця технологія також допомагає дитині збагачувати свій руховий досвід, самоудосконалювати свої фізичні якості, розвивати творчу рухову уяву.

Виховання патріотизму-завдання надзвичайно складне й потребує систематизованого підходу. У роботі з дошкільниками варто віддавати перевагу методам і засобам, які дають змогу зацікавити дітей традиціями та культурою українського народу, спонукають їх виявляти патріотизм і громадянськість відповідно до вікових особливостей. На чому ж саме слід сконцентруватися під час роботи з дошкільниками?

12 лютого 2024 року вихователь Тетяна ТИШКОВА провела дидактичну гру з педагогами ЗДО "Щоб країна пишалася нами".

Мета: активізувати знання педагогів з питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення; з'ясувати ступінь підготовленості педагогів до реалізації завдань щодо організації патріотичного виховання дошкільників; сприяти підвищенню рівня професійної компетентності педагогів щодо завдань і шляхів формування патріотичного світогляду в дошкільнят; майстерності педагогів; спонукати педагогів до творчого самовираження та самовдосконалення.

На методичному заході педагоги виконали ряд вправ, а саме: "Знайомтеся, я українка!", "Очікування", "Асоціативний ряд", "Закінчи речення", "Мудра торбинка-для педагогів родзинка", "Склади з частин прислів'я чи приказку", "Інтелектуальна розминка".

Медіаграмотність - одна з якостей сучасної особистості. І формувати її потрібно не лише в дітей, а й у педагогів закладу дошкільної освіти. 8 лютого 2024 року вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради Віталіна ШАШУК провела семінар з педагогами "Медіапедагогіка в дитячому садку: як формувати основи медіаграмотності в дітей і дорослих". Мета: активізувати творчу діяльність педагогічних працівників; поповнювати знання педагогів про інтеграцію інформаційно-комунікаційних технологій в освітній простір дитячого садка; заохочувати педагогів обмінюватися практичним досвідом з упровадження ідей медіаосвіти.

Великдень - чудове свято, тісно пов'язане із любов'ю й родинністю.. І напередодні 19 квітня 2024 року в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненська міська рада, Управління Освіти, доречно запрацювала "Художня студія". Вихователь Олена МОРОЗ провела з педагогами майстер-клас "Виготовлення виробів в техниці декупаж". З метою: ознайомити з мистецтвом оздоблення предметів шляхом наклеювання елементів з паперу з малюнком - декупаж; з видами декупажу та основними прийомами виготовлення; дізнатися історію декупажу; викликати інтерес до сучасних видів декоративно-прикладної творчості.

Саморобні вироби несуть в собі багато позитивних емоцій, адже кожна з них пам'ятає дотик руки майстра.

З метою підвищення фахового рівня педагогів в закладі дошкільної освіти проводились змістовні колективні та індивідуальні консультації:

- "Як організувати безстресовий освітній процес" (08.09.2023р., директор Павленок Л.В.);

- "Сучасний підхід до національно-патріотичного виховання дошкільників" (12.10.2023р., вихователь Круглик Н.В.);

- "Формуємо і дітей поняття про добро і зло за допомогою творів В.Сухомлинського" (09.11.2023 р., вихователь Кошмак Н.В.);

- "Як пережити війну і не втратити здорового глузду" (14.11.2023р., вихователь-методист Мельник Т.І.);

- " Підтримуємо колег, які пережили психотравмівні події" (11.01.2024р., практичний психолог Павлюк А.В.);

- "Навчаємо дітей позбавлятися фізичного та емоційного напруження" (08.02.2024р., інструктор з фізкультури Добринська Н.Ю.);

- "Розвиваємо емоційний інтелект за допомогою літературних текстів"- (14.03.2024 р., вихователь Шолота Н.М.);

- "Як спонукати дітей бігати на заняття наввипередки"- (11.04.2024р., вихователь Шапірко О.В.);

- "Вивчаємо з дітьми універсальні якості й властивості ліхтаря як джерело світла" – (09.05.2024р., вихователь Чорнобай Н.Р.);

- "Формуємо в дитини вміння правильно виражати свій гнів" – (13.06.2024р., практичний психолог Павлюк А.В.);

- "Як захистити особисті кордони: практичні поради"- (11.07.2024р., вихователь-методист Мельник Т.І.);

- "Як протистояти маніпуляціям під час ділового спілкування"- (08.08.2024 р., вихователь Карповець Л.М.).

Конкурс проходив під час святкових заходів Національного банку України до Тижня заощаджень. Діти самостійно підготувати малюнок на тему «Майбутній мільйонер».

Одна з форм методичної роботиз педагогічними кадрами — це педагогічні ради. Педрада визначає основні стратегічні напрями діяльності дитячого садка, розвязує проблеми, що виникають, керує всім педагогічним процесом у закладі дошкільної освіти. Кожне засідання педагогічної ради у 2023-2024 навчальному році було ефективним, до них педагоги закладу ґрунтовно готувалися.

Цикл роботи педради формуються з чотирьох засідань:

  • установче: консиліум "Про завдання діяльності колективу на 2023-2024 навчальний рік в умовах воєнного стану та пріоритетні напрямки створення іміджу сучасного закладу дошкільної освіти" (31.08.2023р.);
  • тематичні: круглий стіл "Про формування соціально-економічної компетентності дітей, елементарних економічних та логіко-математичних уявлень дітей дошкільного віку як складової у підготовці до успішного навчання в умовах Нової української школи" (23.11.2023р.); консиліум "Щодо формування повноцінно життєтворчої особистості дитини, яка поєднує в собі духовне мовленнєве багатство, патріотизм, соціально - моральну чистоту, шляхом формування культури українського мовлення засобами української народної казки та поетичних творів сучасних авторів" (22.02.2024р.);
  • підсумкове: "Підсумки діяльності педагогічного колективу, виконання річного плану роботи за 2023-2024 навчальний рік. Досягнення та проблеми" (23.05.2024).

ЗДО спрямував роботу педради так, що дало змогу поповнити методичний багаж педагогів новими освітніми технологіями, поширити авторські розробки. Систематизували результати освітньої діяльності педагогів, зокрема: рівень розвитку компетентностей вихованців; психологічний комфорт і стан здоров'я дітей; ступінь ефективності взаємодії педагогів і батьків.

До кожного засідання педагогічної ради були організовані виставки новинок науково — методичної літератури, узагальнені матеріали передового педагогічного досвіту працівників закладу.

Внутрішня система оцінювання якості діяльності (контрольна функція управління) З метою вивчення стану життєдіяльності дітей та рівня педагогічної підготовленості педагогічних працівників на протязі навчального року були проведені попереджувальні перевірки контролю: "Стан ведення документації відповідно до Примірної інструкції з діловодства у ЗДО" (жовтень 2023р.);

- тематичні перевірки: "Вивчити стан адаптації дітей раннього віку та молодшого дошкільного віку до умов закладу дошкільної освіти" (жовтень 2023р.); "Вивчити стан логіко-математичного розвитку дітей дошкільного віку" (листопад 2023р.); "Вивчити рівень мовленнєвого розвитку дитини" (лютий 2024р.);

- комплексніперевірки контролю: "Вивчення стану життєдіяльності дітей молодшого дошкільного віку" (квітень 2024р.);

- підсумкові перевірки контролю: "Показники компетентності випускника закладу дошкільної освіти" (травень, 2024р.), які показали, що навчально — виховний процес з даних напрямів ведеться на належному рівня.

25 жовтня відбулось засідання гуртка «Педагогічна майстерність майбутнього вихователя» в якому взяли участь вихователь-методист ЗДО (ясла-садок) №6 «Казка» Мельник Тетяна Іванівна та вихователь Шапірко Ольга Василівна. В ході майстер-класу студенти-четвертокурсники мали змогу ознайомитись досвідом використання LEGO-технологій та з іншими інноваційними технологіями, які використовують педагоги, щоб бути творчими та сучасними вихователями.

ІІ етап Школи менторінгу, організатор Тетяна НАУМЧУК, старший викладач кафедри психології та інклюзивної освіти Рівненського ОІППО. Популяризація інноваційного практичного досвіду ЗДО Рівненщини у рамках регіонального проєкту "Забезпечення якості фахової діяльності педагогічних працівників ЗДО в умовах особистісно-орієнтованого навчання". Колектив педагогів ЗДО (ясла-садок) 6 "Казка" Сарненської міської ради, досвід представили педагоги Теремок О.Г., (Впровадження ідей STREAM освіти в освітню діяльність з дошкільниками. "Інженерія": проектування, наочне моделювання, конструювання); Добринська Н.Ю., (Ігровий стретчинг як сучасний засіб зміцнення здоров'я дітей дошкільного віку); Шапірко О.В., (Використання потенціалу гри з Lego шість цеглинок у роботі з дітьми дошкільного віку); Кулик Р.П. (Формування сенсорного інтелекту у дітей з особливими освітніми потребами засобами Lego-технологій).

Освітній процес, як і вся діяльність педагога - це щоденна творчість. Педагоги постійно підвищують свою професійну компетентність, опановуючи нові педагогічні технології. Працівники закладу постійно приймають участь у заходах та вебінарах організованих КУ «Сарненський центр професійного розвитку педагогічних працівників», у конкурсах педагогічної майстерності.

- Смолева Катерина Олександрівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Тренінг для педагогічних працівників ЗДО "Інформаційна безпека: як уберегтися від загрози. Організація міжвідомчої взаємодії").

- Лук'яновець Наталія Павлівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" інклюзивної групи (Нетрадиційна техніка малювання для педагогічних працівників ЗДО "Мистецтво створювати настрій. Креативні ідеї).

-- Дехтярчук Лідія Василівна, керівник музичний ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Стимулювання музичного керівника до здійснення інноваційної освітньої діяльності, творчості").

- Митлош Юлія Петрівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" інклюзивної групи (Тренінгові заняття для педагогічних працівників ЗДО "Програма соціально-емоційного розвитку і навчання "Peppy Pals" (Веселі друзі).

- Теремок Олена Григорівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Педагогічний батл для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти: прокачуємо професійну майстерність).

- Кошмак Наталія Анатоліївна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" інклюзивної групи (Педагогічний батл для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти: прокачуємо професійну майстерність).

- Шапірко Ольга Василівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Педагогічний батл для педагогічних працівників закладів дошкільної освіти: прокачуємо професійну майстерність).

- Грицюк Марія Василівна, асистент вихователя ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" інклюзивної групи (Методичний хаб для асистентів вихователів, логопедів, корекційних педагогів, практичних психологів закладів дошкільної освіти «Корекційно-розвивальні технології навчання дітей з особливими освітніми потребами»).

- Павлюк Алла Вікторівна, практичний психолог ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Семінар-тренінг для практичних психологів та педагогічних працівників закладів дошкільної освіти «Як слухати, щоб діти з нами говорили. Як говорити, щоб діти нас слухали»).

- Мех Тетяна Василівна, вихователь ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Семінар-практикум для педагогів закладів дошкільної освіти «Парціальні програми як основа для організації діяльності закладів дошкільної освіти за певним пріоритетним напрямом»).

- Мельник Тетяна Іванівна, вихователь-методист ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Презентаційна зустріч з Марією Добровінською "Тактильні розвиваючі дерев'яні кубики "Крок за кроком").

- Павленок Лариса Віталіївна, директор ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Презентаційна зустріч з Марією Добровінською "Тактильні розвиваючі дерев'яні кубики "Крок за кроком").

- Павленок Лариса Віталіївна, директор ЗДО (ясла – садок) №6 "Казка" (Тренінгові заняття керівників та методистів закладів дошкільної освіти "Інституційний аудит: самооцінювання управлінської діяльності").

Працівниками благодійного фонду «Рокада» тренінгове заняття для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти «Формування розуміння різноманітностей видів гендернозумовленого насильства, з увагою до домашнього насильства та сексуального насильства, пов'язаного із війною» (09.11.2023р.).

ЗДО (ясла-садок) №6 «Казка» Сарненської міської ради відбувся творчий звіт педагогів, які атестуються 2023/2024 н.р.

Заключним акордом атестації 21 березня 2024 року став творчий звіт педагогів, який пройшов нетрадиційно - у формі засідання «круглого столу».

Педагоги, які атестувались прозвітувались про свою роботу, поділились власним досвідом, продемонстрували свої педагогічні знахідки: дидактичні посібники та ігри, цікаві розробки конспектів занять, матеріали з участі на педагогічних радах та методичних заходах.

Свої творчі здобутки за останні 5 років презентували педагоги ЗДО №6 "Казка" з пріоритетних напрямків педагогічної діяльності:

  • Добринська Наталія Юріївна, інструктор з фізінструктури (Інноваційні методи фізичного виховання дітей дошкільного віку);
  • Огризкова Олена Миколаївна, керівник музичний (Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку у музичній діяльності через емоційне сприймання музики);
  • Кошмак Наталія Анатоліївна, вихователь закладу дошкільної освіти (Розвиток морально-етичних здібностей за творами В.О. Сухомлинського);
  • Шапірко Ольга Василівна, вихователь закладу дошкільної освіти (Використання потенціалу гри Lego шість цеглинок у роботі з дітьми дошкільного віку);
  • Теремок Олена Григорівна, вихователь закладу дошкільної освіти (Вповадження ідей STREAM-освіти в освітню діяльність з дошкільниками. "Інженерія": проєктування, наочне моделювання, конструювання);
  • Чорнобай Ніна Романівна, вихователь закладу дошкільної освіти ("Використання інноваційних методик на заняттях з логіко-математичного розвитку");
  • Стельмах Тетяна Степанівна, вихователь закладу дошкільної освіти (Мнемотехніка, як засіб ефективного засвоєння інформації);
  • Вакуліна Ольга Володимирівна, вихователь закладу дошкільної освіти (Виховання здорового способу життя дітей засобами валеоологічного виховання);
  • Гриневич Тетяна Миколаївна, вихователь закладу дошкільної освіти (Логіко-математичний розвиток дітей дошкільного віку);
  • Митлош Юлія Петрівна, вихователь закладу дошкільної освіти (Формування морально-етичних цінностей за творами Василя Сухомлинського).

Отже, в такій невимушеній обстановці, відбулася атестація професійної діяльності педагогів. Педагоги нашого закладу не тільки гідно представили свою роботу, а й продемонстрували творчий підхід та компетентність у підготовці.

Підвищили свою кваліфікацію при РОІППО з 04 вересня 2023р. по 21 березня 2024 року вихователі:

- Кошмак Н.А. - (СПК № 021397651938223 від 21.12.2023р.);

- Митлош Ю.П. - (СПК № 021397651938423 від 21.12.2023р.);

- Шапірко О.В. - (СПК № 021397651938323 від 21.12.2023р.);

- Шашук В.Ю. - (СПК № 021397651938523 від 21.12.2023р.);

- КарповецьЛ.М. - (СПК № 02139765491024 від 21.03.2024р.);

- Вакуліна О.В.- (СПК № 02139765389824 від 07.03.2024 р.)

13 учасників подали свої роботи від ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради.

На малюнках майбутні мільйонери зображували, ким вони хочуть стати, малювали банки, гаманці, свинки-скарбнички, багато банкнот і монет гривні, а також грошей різних країн світу.

Учасниками конкурсу малюнків «Майбутній мільйонер» для дошкільнят стали:

1. Парахненко Яна, 5 років. Старша група №1 "Яблучко".

2. Матвійчук Артем, 5 років. Старша група №2 "Ягідка".

3. Момот Роман, 5 років. Старша група №1 "Яблучко".

4. Шкодич Костянтин, 5 років. Старша група №2 "Ягідка".

5. Хомич Мартин, 4 роки. Середня група №2 "Веселка".

6. Бойко Артем, 5 років. Старша група №1 "Яблучко".

7. Гриневич Ангеліна, 4 роки. Середня група №2 "Веселка".

8. Круглик Зоряна, 4 роки. Середня група №2 "Веселка".

9. Гіголаєв Нікіта, 5 років. Старша група №3 "Метелик".

10. Якимович Денис, 5 років. Старша група №3 "Метелик".

11. Гончарук Варвара, 5 років. Старша група №3 "Метелик".

12. Сергійчук Матвій, 5 років. Старша група №3 "Метелик".

13. Якимчук Софія, 4 роки. Середня група №1 "Теремок".

Учасники нагороджені Сертифікатами про участь у конкурсі малюнків «Майбутній мільйонер» для дошкільнят у межах відзначення Тижня заощаджень (Київ, листопад 2023 року). Заходи, організовані НБУ в межах Тижня заощаджень, проходять за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

В зимову пору року вихованці ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради взяли участь у творчому конкурсі "Новорічне віконце своїми руками", та посіли місця:

1. Лохвич Давид - І місце

2. Пупко Богдан - І місце

3. Сівук Матвій - І місце

4. Ткачук Макар - І місце

5. Резчиков Нікіта - І місце

6. Лохвич Софія - І місце

7. Кривко Уляна - І місце

8. Васильєва Соломія - І місце

9. Бєлотєл Тимур - І місце

10. Супрунюк Тарас - ІІ місце

11. Тверда Ольга - ІІ місце

12. Данильчик Анна - ІІ місце

13. Ковальчук Злата - ІІІ місце

14. Федорчук Дарія - ІІІ місце

15. Ревич Віталіна - ІІІ місце

16. Миланець Маргарита - ІІІ місце

Це чудові досягнення і ми впевнені, що наші творчі здібності будуть продовжувати розквітати. Ви показали свою талановитість, так тримати!

Продовжуйте рухатися вперед, не зупиняйте і надалі розвивайте свої таланти й навички. Вітаємо вас і бажаємо подальших успіхів у вашому творчому розвитку.

Всі дошкільнята, які брали участь у конкурсі, отримали іменні Дипломи.

Дякуємо керівникам, батькам, що залучаєте дітей до творчих ідей.

14 учасників подали свої роботи від ЗДО N6 "Казка" Сарненська міська рада, Управління Освіти на І Всеукраїнський конкурс малюнку-розмальовки "Моя квіткова галявина", "Алаба" alaba.op.ua:

Дошкільники поділились своїми квітучими, різнокольоровими роботами, та посіли перші місця:

1. Ревич Віталіна, 4 роки, молодша група №2 "Сонечко";

2. Якимчук Софія, 5 років, середня група №1 "Теремок";

3. Бігун Захар, 4 роки, молодша група №3 "Колобок";

4. Мигаль Софія, 4 роки, молодша група №1 "Казочка";

5. Харкевич Захар, 5 років, середня група №2 "Веселка".

посіли другі місця:

6. Гриневич Ангеліна, 5 років, середня група №2 "Веселка";

7. Білотіл Ілля, 4 роки, молодша група №3 "Колобок";

8. Хижнюк Ангеліна, 6 років, старша група №2 "Ягідка";

9. Ковальчук Даниїл, 4 роки, молодша група №1 "Казочка";

10. Дембовська Єва, 4 роки, молодша група №1 "Казочка";

11. Пранжу Єва, 3 роки, група раннього віку №2 "Соняшник";

12. Боровець Дмитро, 3 роки, група раннього віку №1 "Дзвіночок";

13. Матвійчук Артем, 6 років, старша група №2 "Ягідка";

14. Круглик Давид, 6 років, старша група №3 "Ромашка".

Дякуємо команді alaba.op.ua та щиро вдячні усім юним талантам за їх участь у конкурсі, а батькам, вихователям - за вклад у розвиток молодого покоління і невпинну підтримку дітей.

Учасник конкурсу "Алаба" alaba.op.ua:

Вихованець молодшої групи №3 "Колобок" Артем КРИВКО, який посів перше місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Мій весняний дивограй''.

Дошкільник, поділився своїм баченням, як пробуджується природа після зимового сну. Дякуємо команді "Алаба" alaba.op.ua: та творчому Артемку за участь у конкурсі, а батькам та вихователю Наталії КРУГЛИК - за вклад у розвиток молодого покоління і невпинну підтримку дітей.

Вітаємо учасників Noosphere Space Art Challenge!

- Вихованка молодшої групи №1 "Казочка" Мія РАГІМОВА, учасниця всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку ''Космічна подорож'' Noosphere Space Art Challenge!

- Вихованець молодшої групи №1 "Казочка" Олександр ЯРОЦЬКИЙ, учасник всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку ''Космічна подорож'' Noosphere Space Art Challenge!

- Вихованець молодшої групи №3 "Сонечко" Тимофій ОЛЕНІЧ, учасник всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку '' Космічна подорож'' Noosphere Space Art Challenge!

- Вихованець старшої групи №2 "Ягідка" Давид ГЕРГЕЛЬ, учасник всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку '' Космічна подорож'' Noosphere Space Art Challenge!

Друже, дякуємо, що були з нами в цій космічній подорожі. І окремо дякуємо, що поділилася з нами своїми найзаповітнішими мріями. Бажаємо, аби кожна з них якнайшвидше втілилася у життя!

ЗДО (ясла-садок) N6 "Казка"Сарненської міської ради нагороджений Дипломом за участь у всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків '' Космічна подорож'' Noosphere Space Art Challenge! За внесок у розвиток творчого і креативного бачення серед дітей України! (Засновник ГО "Асоціація Ноосфера", травень 2024).

Підсумки дитячого конкурсу «Власна монета», який відбувався в межах Global Money Week 2024 (Всесвітнього тижня грошей).

Вихованці ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради, мали змогу взяти участь у конкурсі з виготовлення власної монети, а саме:

1. Сівук Матвій, старша група №3 "Метелик", 6 років ;

2. Круглик Давид, старша група №3 "Метелик", 5 років;

3. Тверда Ольга, старша група №3 "Метелик", 5 років;

4. Багній Ангеліна, старша група №3 "Метелик", 5 років;

5. Рагімов Нікіта,старша група №3 "Метелик", 5 років;

6. Пупко Богдан, старша група №3 "Метелик", 5 років;

7. Супрунюк Артур, старша група №3 "Метелик", 5 років;

8. Сергійчук Матвій, старша група №3 "Метелик", 6 років;

9. Стафеєва Катерина, старша група №2 "Ягідка", 5 років;

10. Матвійчук Артем, старша група №2 '' Ягідка'', 5 років;

11. Шкодич Костянтин, старша група №2 '' Ягідка'', 5 років;

12. Руднєв Матвій, старша група №2 '' Ягідка'', 5 років;

13. Ткач Вікторія, старша група №2 ''Ягідка'' 5 років;

14. Велігдан Артем, старша група №2 ''Ягідка'', 6 років;

15. Бєлотєл Тимур, старша група №2 ''Ягідка'', 5 років;

16. Ковальчук Анастасія, старша група №2 ''Ягідка'', 5 років;

17. Гриневич Ангеліна, середня група №2 ''Веселка'', 5 років;

18. Лохвич Давид, середня група №2 ''Веселка'', 5 років.

Дякуємо вихователям і батькам, що залучили дітей до створення власних монеток. Усі учасники отримали електронні сертифікати.

Заходи, організовані Національним банком у межах Global Money Week, відбуваються за підтримки Проєкту USAID "Інвестиції для стійкості бізнесуˮ.

Привітали вихованця ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненська міська рада, Управління Освіти, поціновувача грошей ШАШУКА Андрія, з отриманням сертифікату за участь у створенні відео за мотивами казок з платіжної безпеки в конкурсі "Платіжні історії з ШІ", який відбувся в межах заходів до Global Money Week 2024. З повагою Центр фінансових знань "ТАЛАН''.

- ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради, отримав Сертифікат учасника конкурсу найактивніших закладів освіти - учасників Global Money Week 2024.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради прийняв участь у святкуванні Global Money Week 2024 в Україні, присвячено Всесвітньому тижню грошей, який проходив з 18-24 березня 2024 в Україні.

МОН, фахівці Нацбанку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб і Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку визначили перелік фінансових компетентностей, які мають опанувати діти й молодь у віці від 5 до 18 років. Знання, уміння, навички й особливості ставлення до управління особистими фінансами та споживання фінансових послуг.

Освітню роботу з фінансової компетентності проведено за темами дня, а саме: Гроші та валюти; Платежі та покупки; Ціни; Заощадження; Складання бюджету.

Global Money Week-це весело, корисно та пізнавально. Заходи, організовані НБУ в межах Всесвітнього тижня грошей в Україні, відбуваються за підтримки Проєкту USAID "Інвестиції для стійкості бізнесуˮ.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №6 Казка" Сарненської міської ради долучились до проведення "ІІІ Міжнародного заняття доброти" та флешмобу ,,Щасливі лапки" присвячені саме котам та собакам з 26 лютого -1 березня 2024 року.

– Фізінструктор Наталія ДОБРИНСЬКА провела з дітьми старшого дошкільного віку рухливу гру "Кошенята і щенята";

- Вихователі Віталіна ШАШУК, Тетяна ГРИНЕВИЧ, щоб наочно показати дітям старших груп № 1 "Яблучко", №4 "Ромашка" гуманне та відповідальне ставлення до тварин (собак та котів), використали мультимедійні презентації:

"Домашні улюбленці; "Догляд дома"; "Зоомагазин";

- Вихователь Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ з дітьми старшої групи №2 "Ягідка" провела заняття з освітнього напряму "Дитина у світі мистецтва" з теми: "Цуценя в будиночку";

- Вихователь Катерина СМОЛЕВА з дітьми середньої групи №1 "Теремок" провела інтегроване заняття з використанням нетрадиційних технік аплікації з освітнього напряму "Дитина у світі мистецтва" з теми: "Кольорові кошенята";

- Вихователь Людмила КАРПОВЕЦЬ з дітьми середньої групи №2 "Веселка" провела заняття з конструювання з освітнього напряму "Дитина у світі мистецтва" з теми: "Веселі цуценята";

- Вихователь Тетяна СТЕЛЬМАХ провела гру-квест для ознайомлення дітей старшої групи №3 "Метелик" з теми: "Домашні улюбленці" з використанням мультимедійної презентації.

Підсумки ІІІ Міжнародного заняття доброти. БФ "Щаслива лапа" нагороджені Сертифікатами учасник рекорду України "Найбільша кількість занять доброти" педагоги Наталія ДОБРИНСЬКА, Віталіна ШАШУК, Тетяна ГРИНЕВИЧ, Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ, Катерина СМОЛЕВА, Тетяна СТЕЛЬМАХ закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради із долученням до встановленого Національного рекорду України.

Вихованка середньої групи №2 «Веселка» Гриневич Ангеліну, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «ВСЕзнайлики», спрямованому на зацікавлення дітлахів захопливим процесом здобутку нових знань, допомогу малечі всебічно розвиватися і комфортно почуватися у світі дорослих, навчання використовувати набуті вміння, знання та навички в особистому і суспільному житті.

ELIIS дякує Вам за участь у Різдвяному FB конкурсі, почесно нагородили Подякою заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради.

Ми раді, що Ви долучились та подарували Вашим маленьким вихованцям Різдвяну казку попри все! Дякуємо Вам, Вашим співробітникам та Вашій групі підтримки! Вашим діточкам пощастило, що у них є Ви! Ті, хто створює дива, ті, хто дарують нові навички та розвивають таланти! Ми раді познайомитись з Вами та із задоволенням познайомимо Вас з Eliis.

Учасники конкурсу "Перлина Мистецтва":

  • вихованць старшої групи №3 "Метелик" Матвія СІВУКA, який посів І місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Образотворче мистецтво) "Пряниковий будиночок";
  • вихованка старшої групи №3 "Метелик" Варвару ГОНЧАРУК, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Образотворче мистецтво) "Різдвяні імбирні пряники";
  • вихованка старшої групи №3 "Метелик" Ангеліну БАГНІЙ, яка посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Образотворче мистецтво) "Веселі коляди";
  • вихованець старшої групи №3 "Метелик" Давида КРУГЛИК, який посів ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Образотворче мистецтво) "Різдяна подорож";
  • вихованць групи раннього віку №2 "Соняшник" Мар'яна ПОЛАТАЙКО, який посів І місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Декоративно-ужиткове мистецтво) "Казкова ялинка";
  • вихованка молодшої групи №2 "Сонечко" Віталіну РЕВИЧ, яка посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Образотворче мистецтво) "Різдвяна дощечка";
  • вихованець молодшої групи №2 "Сонечко" Тимофія ОЛЕНІЧ, який посів І місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Декоративно-ужиткове мистецтво) "Різдвяна тарілка";
  • вихованка молодшої групи №3 "Колобок" Вероніку ФЕСЯНОВУ, яка посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Вокал) "Добрий вечір тобі, пане господарю";
  • вихователь ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Юлію МИТЛОШ, яка посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі "Новорічні Дива" в номінації (Декоративно-ужиткове мистецтво) "Місячне сяйво". Щиро дякуємо "Перлина Мистецтва" за організацію конкурсів та можливість творчо розвиватися.

Учасники конкурсу "Алаба" alaba.op.ua:

  • Вихованець старшої групи №3 "Метелик" Матвій СІВУК, який посів І місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят "Різдвяна мрія";
  • Вихованка групи раннього віку №2 "Соняшник" Софія ЛОХВИЧ, яка посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят "Різдвяна мрія";
  • Вихованка групи раннього віку №2 "Соняшник" Уляна КРИВКО, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят "Різдвяна мрія";
  • Вихованка групи раннього віку №2 "Соняшник" Софія ЛОХВИЧ, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят "Різдвяна мрія";
  • Вихованка групи раннього віку №1 "Дзвіночок" Соломія ВАСИЛЬЄВА, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят "Різдвяна мрія";
  • Вихованець ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Єгор ВІВЧАРУК, який посів ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят "Різдвяна мрія";
  • Вихованка середньої групи №2 "Веселка" Ангеліна ГРИНЕВИЧ, яка посіла І місце у Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості "Листи майбутній Україні".

До Всесвітнього дня лісів вихованцізакладу прийняли участь в конкурсі "Алаба" alaba.op.ua:

  • Вихованка середньої групи №1 "Теремок" Софія ЯКИМЧУК, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс";
  • Вихованець старшої групи №4 "Ромашка" Андрій ШАШУК, який посів І місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс";
  • Вихованці середньої групи №1 "Теремок" Софія ЯКИМЧУК, Вікторія ШКОДИЧ, Єва ЛАЗАРЕЦЬ, Олександра МОСІЙЧУК, які посіли І місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс";
  • Вихованці середньої групи №2 "Веселка" Ярослав ПАРАХНЕНКО, Ангеліна ГРИНЕВИЧ, Захар ХАРКЕВИЧ, які посіли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс";
  • Вихованці старшої групи №3 "Метелик" Варвара ГОНЧАРУК, Матвій СІВУК, Оля ТВЕРДА, Анна ІВАШИНА які посіли І місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс";
  • Вихованці старшої групи №1 "Яблучко" Яна ПАРАХНЕНКО, Еліна ІВАНОВА які посіли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс";
  • Вихованці старшої групи №2 "Ягідка" Давид ГЕРГЕЛЬ, Артем ВЕЛІГДАН, Артем МАТВІЙЧУК, Катерина СТАФЕЄВА, Кирил ЧЕРЕМХА які посіли ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі малюнку-розмальовки "Мій дивовижний ліс".

Учасники зобразили природню екосистему лісів України та дослідили важливість питання збереження та охорони лісів України.

Дякуємо команді "Алаба" alaba.op.ua: та усім юним талантам за їх участь у конкурсі, а батькам та вихователям - за вклад у розвиток молодого покоління і невпинну підтримку дітей.

10 лютого 2024 року прийняла участь сім'я Ляшенко, команда від ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради у ІІ етапі ІІ туру обласної спортивної гри "Сімейні перегони. Разом до перемоги".

"Сімейні перегони" - це гарна ідея для змістовного та активного сімейного дозвілля. Нові враження, адреналін, знайомства, спілкування...!

Та найголовніше – проведення часу з власними дітьми, пізнання своїх можливостей та згуртування у командній грі.

З 04 по 25 жовтня 2023 року педагоги та батьки закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради долучились до VIII Всеукраїнської благодійної акції "Happy Гав для Сірка". Наші чотирилапі друзі не ходять в дитячі садки та школи, але дуже радіють коли діти та педагоги дарують їм часточку своєї уваги та турботи. Нагороджені Подякою за вашу участь у VII Всеукраїнській благодійній акції «Нарру Гав для Сірка»! (Голова правління БО "БФ "Щаслива лапа" О.М. СПЕКТОР).

Вихованці ЗДО №6 "Казка" Сарненської міської ради долучилися до проведення обласного спортивно-масового заходу "Здорова дитина-здорова країна" з нагоди Всесвітнього дня дитини в Рівненській області . Нагороджені Подякою за активну участь у обласному спортивно-масовому заході «Здорова дитина - здорова країна» з нагоди Всесвітнього дня дитини у Рівненській області (Оргкомітет 20 листопада 2023 року).

Проводитьсяз дітьми дошкільного навчально-виховна робота, спрямована на формування достатнього та необхідного рівня знань і умінь дитини для безпечного перебування в навколишньому середовищі, елементарних норм поведінки у надзвичайних ситуаціях і запобігання пожежам від дитячих пустощів з вогнем.

В ЗДО (ясла — садок) №6 "Казка" проходив "Тижня безпеки дитини" з 06 листопада 2023 р. по 10 листопада 2023 р. Освітню роботу з формування навичок безпечної поведінки в життєвому середовищі проводимо системно. За тематичними днями, можна виокремити такі її напрями:

- Понеділок (06.11.2023 р.) "Безпека вдома";

- Вівторок (07.11.2023 р.) "Безпека на майданчику";

- Середа (08.11.2023 р.) "Безпека на дорозі";

- Четвер (09.11.2023р.) "Пожежна безпека";

- П'ятниця (10.11.2023р.) "Мінна безпека".

8 листопада 2023 року Інспектори відділу зв'язків із громадськістю Марія ІВАШИНА, Оксана РАБОШ та Патрончик завітали до ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" провели урок з безпеки дорожнього руху "Безпечна дорога додому".

Інспектори ознайомили дошкільників з актуальними темами:

- елементарні знання про облаштування проїжджої частини вулиці;

- різні види переходів. "Зебра";

- про що сповіщають світлофор і дорожні знаки?;

- елементарні правила поведінки на дорозі, у транспорті;

- правила катання на велосипедах, самокатах, скейтах;

- правила поведінки у громадському транспорті та поряд із ним.

Усі ми віримо, що війна обов'язково закінчиться нашою перемогою, але коли-цього ми не можемо знати. Тож наше завдання-учитися жити в заданих умовах, тут і зараз. Насамперед це означає дбати про захист та безпеку і привчати до цього малечу. А ще, попри всі небезпеки і негаразди, учити наших дітей дослухатися до своїх відчуттів та емоцій, помічати красу світу навколо і радіти життю.

Який із заходів безпеки найефективніший у довгостроковій перспективі? Звісно ж, формування в дітей здатності розпізнавати небезпеки та адекватно на них реагувати. Деякими практичними порадами щодо роботи з дошкільниками в цьому напрямі працюють фахівці ДСНС, проінформували дітей та працівників про правила мінної безпеки. Сьогодні важливо знати правила поводження з вибухонебезпечними предметами. У бесідах із дітьми використано наочні матеріали, яких нині розроблено чимало.

8 листопада 2023 року фахівці ДСНС провели організаційні і практичні заходи, спрямовані на запобігання пожежам; створення умов для успішного гасіння пожеж; зниження можливих майнових втрат і зменшення негативних екологічних наслідків у разі їх виникнення та проведення тренінгових вправ для відпрацювання дій під час евакуації та на прийняття правильних рішень в екстремальних ситуаціях.

Педагоги ЗДО провели з дошкільниками цікаві заняття, бесіди, дидактичні і сюжетні ігри, читання художньої літератури та казок, спрямованих на формування безпечної поведінки дітей у життєвому просторі.

Заняття про правила безпечної поведінки малята отримують щодня, як від батьків, так і від педагогів. Для розширення, поглиблення та систематизації цих знань у ЗДО N6 "Казка" Сарненської міської ради з 08- 12 квітня 2024 року проведено Тиждень безпеки.

Освітній напрям проведено за тематикою блоків упродовж тижня безпеки, а саме:

  • пожежна безпека;
  • правила дорожнього руху;
  • безпека в побуті;
  • безпека в природньому довкіллі;
  • безпека під час ігор;
  • безпечна поведінка з незнайомцями;
  • здоров'я, хвороби, емоції та конфлікти.

Реалії сьогодення доповнили цей перелік темами мінної безпеки та безпеки під час повітряної тривоги. Тож працювати педагогам є над чим.

7 лютого 2024 року педагоги ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради провели цікаві заходи до Дня вогнегасника: повчальні бесіди "Вогнегасник", "Пожежа", "Професія-пожежник"; провели заняття з освітнього напряму "Дитина у світі мистецтва" за програмою,, Українське дошкілля"; у роботі з дошкільниками використовували такі твори: "Де працює вогонь" Михайла Кривича, "Історія Сірника" Тетяни Нуждиної, «Як Вогонь Воду заміж узяв» Євгена Пермяка. Щоб наочно показати дітям події та явища реального життя, використали мультимедійні презентації:

• «Смішарики. Абетка безпеки»;

• «Уроки безпеки від тітоньки Сови»;

• «Правила поведінки дітей»;

• «Уроки безпеки з Кроко»;

• «Фокс і Трот поспішають на допомогу».

Разом з дітьми ми створили цикл дитячих малюнків на теми: «Пожежна безпека».

Спілкування дітей під час ігор, промовляння правил поведінки, імітація дій із потенційно небезпечними побутовими предметами дають змогу збагатити досвід безпечної поведінки в побуті.

Збереження ментального здоров'я у дітей на етапі дошкільного дитинства є вкрай важливим для формування основ психічного благополуччя, яке може впливати на всю подальшу життєву траєкторію. Навички, які формуються в дошкільному дитинстві, мають потенціал визначати психічне здоров'я дитини у подальшому

З 22-26.01.2023 року в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради проведено Тиждень підтримки ментального здоров'я «Гратися і не боятися», який спрямований на забезпечення дітей навичками та уміннями для підтримки ментального здоров'я в ЗДО. Організований та проведений за тематичними днями: День різниці та прийняття; День емоцій; День руху та спокою; День колориту та творчості; День дружби та підтримки.

Сподіваємось, що Тиждень підтримки ментального здоров'я «Гратися і не боятися» забезпечить дітей важливими навичками та уміннями для підтримки ментального здоров'я, а також дозволить отримати ціннісний досвід педагогам і батькам щодо піклування про психічне благополуччя дошкільнят.

За що діти люблять зиму? За свята, яких так багато в грудні,- з подарунками, яскравими традиціями, обрядами та піснями. А ще, звісно ж, за сніг! Адже він казково-чарівно перетворює навколишню природу і дарує безліч веселих розваг, яких не буває в інші пори року. Тож не дивно, що педагоги ЗДО №6 (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради долучились до РІЗДВЯНОГО ТИЖНЯ, який тривав з 18 грудня -22 грудня 2023р.

Тематика блоків упродовж Різдвяного тижня в ЗДО була різною, а саме: "Подорож у Різдвяне диво", "Святкова ялинка", "Намисто Різдвяних традицій", "Різдвяні смаколики", "Чарівне різдво".

Вихователі розповідали про нові дати наших улюблених грудневих свят. Читайтали вірші про традиції святкування Миколая, Святвечора, Різдва, Щедрого вечора, та Маланки, і Нового року та розв'язували з дітьми завдання за їх змістом.

З 31 жовтня 2023 року по 03.11.2023 року організовані та проведені осінні ранки: "Осінь з Попелюшкою", "Осіннє шоу" для дітей старшого дошкільного віку; "Кікімора в гостях в Осені" для дітей середнього дошкільного віку; "Осінь!" Гайда в ліс за чудесами" для дітей молодшого дошкільною віку (керівники музичні Олена Огризкова, Лідія Дехтярчук).

В ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради 17 січня 2024 року до Міжнародного дня Сніговика фізінструктор Наталія ДОБРИНСЬКА та вихователі Наталія ЛУК'ЯНОВЕЦЬ, Тетяна ГРИНЕВИЧ провели з дітьми старшого дошкільного віку розвагу " Сніговик в гості завітав". Мета: удосконалювати вміння дітей елементам спортивних вправ; вправи з різними предметами, різної форми, розвивати у дітей сміливість, впевненість, формувати фантазію, уяву, виховувати хороші стосунки між друзями, за допомогою цікавого сюжету, та героя Сніговика викликати у дітей емоційний, бадьорий настрій. Навчати дітей співчуттю, взаємодопомозі.

1 лютого 2024 року в ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради було проведено фізінструктором Добринською Н.Ю., музкерівником Дехтярчук Л.В. з дітьми старшого дошкільного віку спортивно-музичне свято "Стрітення".

Прийшла весна, а разом з нею прекрасне свято -День матері. 08 травня 2024 року керівник музичний Олена ОГРИЗКОВА, вихователі груп раннього віку №1 "Дзвіночок", №2 "Соняшник" Ольга ВАКУЛІНА, Ольга ШАПІРКО, Олена ТЕРЕМОК організували та провели з вихованцями до Дня матері свято "Нам сонечко ласкаве принесло свято мами", "Добре, коли з нами завжди наші мами".

16 лютого 2024 року День єднання! В ЗДО (ясла-садок) №6 "Казка" Сарненської міської ради вихователі Віталіна ШАШУК, Тетяна МЕХ, керівник музичний Лідія ДЕХТЯРЧУК організували та провели з дітьми старшого дошкільного віку "Подорож-квест рідною Україною". Виховування любові та поваги до рідної мови, націлення вихованців на ефективне спілкуватися нею у повсякденному житті, формування інтересу до оволодіння надбанням української культури в її етнічному різноманітті – ось голвні завдання, які поставили перед собою педагоги.

Спираючись на вищезазначене, можемо зробити висновок що адміністрацією закладу та методичною службою постійно та систематично вживаються заходи щодо підвищення професійної компетентності педагогів, мотивація до підвищення кваліфікаційного рівня шляхом проходження атестації, курсів, самоосвіти.

· Забезпечення організації харчування та

медичного обслуговування дітей і педагогічних працівників.

Повноцінне та якісне харчування є невід'ємною складовою зміцнення здоров'я дітей. Питання організації харчування дітей у закладі було і залишається одним із актуальних. Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами для підвищення захисту дитячого організму до захворювань, нормального росту та розвитку дітей, які тут виховуються.

Організація харчування дітей в ЗДО № 6 «Казка» здійснюється відповідно до п. 35 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», Положенням про заклад дошкільної освіти, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України в редакції від 27.01.2021 № 86, постановами Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24.03.2016 № 234, на виконання», відповідно до п. 2.5 Наказу Міністерства освіти та науки України «Про порядок встановлення плати для батьків за перебування дітей в державних і комунальних дошкільних закладах» від 21.11.2002 р. № 667 ( зі змінами).

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сарненської Міської ради № 398 від 10.11.2022 р. «Про організацію та встановлення розміру вартості харчування дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти» з 01 січня 2023 р. вартість сировини та продуктів харчування однієї дитини в день у ЗДО № 6 «Казка» становила 45,00 грн. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у ЗДО № 6 «Казка» у розмірі, що становить 60 % від вартості сировини та продуктів харчування на день, а саме в розмірі 27,00 грн. на день.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Сарненської Міської ради № 574 від 11.12.2023 р. «Про організацію та встановлення розміру вартості харчування дітей у закладах загальної середньої та дошкільної освіти» з 01 січня 2024 р. вартість сировини та продуктів харчування однієї дитини в день у ЗДО № 6 «Казка» становила для дітей віком від одного до чотирьох років – у розмірі 55 гривень; для дітей віком від чотирьох до шести (семи) років – у розмірі 60 гривень.

Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у закладі дошкільної освіти на території Сарненської міської територіальної громади у розмірі, що становить 60 відсотків від вартості сировини та продуктів харчування на день, а саме: для батьків дітей віком від одного до чотирьох років – у розмірі 33 грн.; для батьків дітей віком від чотирьох до шести (семи) років – у розмірі 36 грн.

За рахунок коштів бюджету Сарненської міської територіальної громади безоплатне гаряче харчування в закладі дошкільної освіти для:

1. Дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітей з інвалідністю;

.2. Дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (які навчаються в закладах дошкільної освіти).

3. Дітей у сім'ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти, відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту».

4. Дітей з числа внутрішньо переміщених осіб чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів згідно із Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

5. Дітей із числа членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, обоє з батьків яких загинули або пропали безвісти; утриманців загиблого (померлого), яким у зв'язку з цим виплачується пенсія, визначених у статтях 10, 10-1 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідно до рішень виконавчого комітету Сарненської міської ради, Інструкції з організації харчування дітей в дошкільних закладах, з метою організації раціонального харчування дітей дошкільного віку у ЗДО № 6 «Казка» було затверджено триразовий режим харчування для дітей всіх вікових категорій.

Основними принципами організації харчування в закладі є:

- забезпечення санітарно-гігієнічних норм;

- дотримання всіх санітарних вимог до транспортування продуктів харчування;

- роздача готової їжі;

- забезпечення миючими засобами для обробки посуду;

- наявність відповідної кількості посуду, спецодягу;

- формування у дітей культурно-гігієнічних навичок;

- дотримання режиму харчування;

- наявність чотиритижневого меню-розкладів, яке вміщує розклад для дітей віком до 4 років та дітей віком від 4 до 7 років відповідно до затверджених норм харчування;

- дотримання принципів та вимог системи НАССР

В закладі створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп, відповідно до вимог системи НАССР. Харчоблок має необхідне приміщення, забезпечений проточною гарячою та холодною водою, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані.

- електроплитами (2 шт.),

- електропательнею (2 шт.),

- електром'ясорубкою ( 3 шт.),

- шафою жарочною (2 шт.),

- електропривод ( 1 шт.),

- водонагрівачем (1шт.),

- електрокип'ятильник (1 шт.)

- холодильниками ( 3 шт.)

- холодильними шафами ( 2 шт.)

- морозильною камерою ( 1 шт.)

Крім того, в ньому встановлено 5 промаркованих металевих столів, дві металеві ванни для миття та обробки сирої продукції, стіл – мийка, раковина для миття рук з нержавіючої сталі.

Харчоблок забезпечено достатньою кількістю кухонного посуду, розділочного та дрібного інвентарю, який промарковано та використовується за призначенням. Посуд виготовлений з нержавіючої сталі та з алюмінію, у відповідності до санітарних норм, та зберігається на стелажах. Все холодильне обладнання промарковане, використовується за призначенням, оснащено термометрами для контролю температурного режиму при зберіганні продуктів харчування.

Комора оснащена: електронними вагами, для зважування продуктів при видачі на харчоблок; стелажами, на яких зберігаються в ємностях крупи, олія, печиво, чай, консерви, тощо; трапиками, на яких розміщено мішки з борошном та цукром. В коморі дотримується товарне сусідство продуктів харчування. Проведено капітальний ремонт комори для зберігання продуктів, та комори для видачі продуктів.

Всі інженерні системи харчоблоку - каналізаційна, вентиляційна, електрична та система водопостачання в робочому стані.

Створені умови на групах: всі груп мають сучасні кухонні меблі, оснащенні водонагрівачами проточної води, в шести групах кухня підключена до бойлерів, поновлений посуд. Є необхідна кількість миючих, дезінфікуючих засобів.

Одним із повноважень закладу дошкільної освіти є створення безпечних умов для перебування дітей в закладі, що передбачає: належний рівень охорони (закриті паркани-огорожі, пожежної сигналізації, належного освітлення території); дотримання санітарно- гігієнічних норм і правил, карантинних вимог. І перш за все – це якісне, безпечне харчування. Здоров'я дітей не в останню чергу залежить від їх харчування, тому забезпечуємо належне харчування відповідно до законодавства. В березні 2021 р. Уряд затвердив нові норми та порядок організації харчування у закладах освіти з метою врегулювання організації харчування дітей відповідно до принципів здорового харчування.

Харчування дітей є найважливішою дієвою ланкою роботи закладу та підлягає системному щоденному контролю та спостереженню. За організацію харчування дітей в ЗДО № 6 «Казка» відповідає директор Лариса Павленок та сестра медична з дієтичного харчування Олена Опанасевич. А важливим інструментом для контролю безпеки харчування в закладах освіти стала система НАССР - система управління безпечністю харчових продуктів.ЗДО № 6 «Казка» розпочав розроблення та запровадження системи НАССР з травня 2019 р.

Дитячий садок – це не тільки заклад дошкільної освіти, це суб'єкт господарювання, зареєстрований Державному реєстрі потужностей операторів ринку, щоб мати можливість простежувати інших операторів ринку, які постачають нам харчові продукти. Головним завданням робочої групи НАСРР, до складу якої входять фахівці закладу є проведення аналізу та виявлення небезпечних факторів, проведення контролю над усіма етапами приготування страв, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви. Група НАССР виявила небезпечні фактори, встановила заходи контролю, які складаються з програм-передумов, розробила критерії повного опису харчового продукту, блок-схеми, в яких відображено процес контролю за функціонуванням харчоблоку, описано етапи технологічного процесу. І головне, визначили критичні точки контролю (КТК), розглянувши кожен етап, через який проходить група продуктів.

НАССР – це організація процесів так, щоб обладнання працювало правильно, а приміщення не становило загрози безпечності харчових продуктів. Не достатньо тільки розробити документацію, потрібно було створити умови, придбати необхідне обладнання, прилади, кухонний інвентар, меблі – шафи для роздільного зберігання спецодягу, налагодити процеси таким чином, щоб їх описати і надати докази того, що ці процеси дозволяють готувати безпечну продукцію.

Поточність виробничих процесів організували так, щоб забезпечити їх фізичне розділення або розділення в часі для уникнення перехресного забруднення харчових продуктів хімічними, біологічними чи фізичними небезпечними факторами через повітря, воду, людей, інші харчові продукти, допоміжні матеріали для переробки, предмети та матеріали, що контактують з харчовими продуктами.

Щоб система працювала систематично ведемо моніторинг та контролюємо:

  • стан приміщень, обладнання, калібрування;
  • стан комунікацій;
  • процедури прибирання, миття і дезінфекції виробничих, допоміжних та побутових приміщень та інших поверхонь;
  • здоров'я та гігієну працівників;
  • захист від шкідниками;
  • специфікації до сировини та контроль за постачальниками;
  • зберігання сировини;
  • утримання відходів;
  • навчання працівників

Комплекс цих заходів допомагає захистити дитину від різних захворювань, включаючи харчові та алергічні отруєння.

Дотримання основних принципів НАССР в закладі призвело до цілого ряду позитивних моментів:

• Унеможливлення потрапляння неякісного продукту, адже ще на етапі приймання від постачальника можна в документальній формі відстежити методи контролю, які пройшла сировина перед тим, як потрапити до харчоблоку;

• Своєчасна утилізація або повернення постачальнику продуктів неналежної якості;

• Уникнення перехресного забруднення продукції шляхом дотримання правил зберігання харчових продуктів, враховуючи товарне сусідство (згідно вимог НАССР, сирі і готові продукти повинні зберігатися окремо).

В закладі впроваджено чотирьох тижневе сезонне меню (зима, осінь, літо, весна). В ньому зроблено акцент на корисну та смачну їжу, враховані наші національні вподобання, обмежене споживання продукції з високим вмістом солі й цукру, натомість додано більше злакових, овочів, фруктів, ягід, молочних та м'ясних продуктів.

Їжа видається дітям у суворо визначений час згідно з графіком та режимом дня. Графіки видачі їжі знаходяться у куточках кожної вікової групи.

В ЗДО № 6 «Казка» створені всі належні умови для харчування дітей різних вікових груп. Кожна дитина приймає їжу за окремим столом. Кожне приміщення забезпечено достатньою кількістю столів та стільців. Весь посуд та інвентар для роздачі їжі промаркований та використовується за призначенням. Відповідальні за миття дитячого посуду - помічники вихователів, у яких в наявності є папки з правилами (миття та обробки посуду, поверхонь тощо), згідно Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів від 24.03.2016 № 234. Кожен помічник вихователя дотримується вимог щодо зовнішнього вигляду під час роздачі їжі згідно санітарного регламенту та протиепідемічних заходів щодо запобігання коронавірусної хвороби під час карантину.

Впродовж року, щодня сестрою медичною з дієтичного харчування проводився постійний контроль за фактичними відходами продуктів та правилами їх зберігання. Постійно дотримується питний режим, діти забезпечені кип'яченою водою в достатній кількості, яка зберігається в групах у спеціальному посуді; діти вживають воду за потребою.

Виконання вимог програми щодо виховання культурно-гігієнічних навичок, питання раціонального харчування дітей вносяться у тематику батьківських зборів, виробничих нарад, а також розглядаються на засіданнях Ради з харчування, засіданнях педагогічної ради.

Слід зазначити, що впродовж 2023-2024 н. р. у закладі не було зафіксовано жодного випадку харчових отруєнь, що свідчить про належний стан організації харчування, так як контроль за організацією харчування проводиться на постійній основі. Впродовж 2023-2024 н. р. пройшло 2 засідання Ради з харчування, яка опікується покращенням дитячого харчування та контролем за організацією харчування.

Керівник, бухгалтерія та вихователі постійно тримають на контролі оплату за харчування. Борги по батьківській оплаті за харчування - відсутні.

В закладі забезпечуються безоплатним харчуванням наступні пільгові категорії дітей:

  • діти з інвалідністю - 2 особи;
  • діти з особливими освітніми потребами- 11 осіб;
  • діти-сироти – 1 особа;
  • діти із сімей учасників АТО - 11осіб, з них діти з ООП – 1 особа;
  • діти із сімей, які отримують допомогу, як малозабезпечені - 15 осіб;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб-7 осіб.

З метою впровадження науково-обґрунтованих раціонів харчування дітей в закладі розроблена картотека страв. Грошові норми виконуються на сто відсотків. Натуральні норми по життєво необхідних для росту і розвитку дитячого організму продуктам виконувалися не в повному обсязі, а саме на ≈ 76 %. Це пов'язане з ростом цін на продукти харчування.

МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Медичне обслуговування дітей в закладі дошкільної освіти здійснюється у відповідності до Закону України «Про дошкільну освіту», Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2002 р. № 826, наказу МОЗ України та МОН України «Про вдосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі» від 30.08.2005р. № 432/496.

Пріоритетними напрямками щодо медичного обслуговування дітей у закладі дошкільної освіти № 6 «Казка» визначено такі:

  • збереження і зміцнення здоров'я дітей;
  • забезпечення ефективного фізичного розвитку дітей;
  • формування у дітей свідомого ставлення до власного здоров'я і здоров'я оточуючих як до найвищої індивідуальної і суспільної цінності.

Медичні послуги для вихованців закладу здійснюється сестрою медичною старшою Оленою Опанасевич. У своїй роботі сестра медична старша:

  • керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров'я, освіти та науки;
  • здійснює постійний контроль за станом здоров'я дітей, проведенням обов'язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України;
  • надає невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми;
  • здійснює контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму освітньої діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму;
  • проводить санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу;
  • веде звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Для роботи сестри медичної старшої, організації медичного обслуговування дошкільників у дитячому садку створені всі необхідні умови. В закладі є медичний кабінет, ізолятор. Медичний кабінет оснащено відповідно до «Положення про медичний кабінет дошкільного навчального закладу». Вся обов'язкова медична документація велась своєчасно, за встановленою формою. Наявність медикаментів відповідає переліку надання першої медичної допомоги. В 2023-2024 н. р. було придбано в достатній кількості медикаментів та дезінфікуючих засобів за рахунок бюджетних коштів. Медичний кабінет має у наявності пакет для надання невідкладної допомоги, жарознижуючі препарати, пакет препаратів та засобів для надання допомоги при травмах.

Пріоритетними були і залишаються здоров'язберігаючі аспекти. Удосконаленню системи фізичного виховання в закладі сприяє чіткий та систематичний медико-педагогічний контроль за станом здоров'я, фізичним розвитком та руховою активністю вихованців.

Протягом навчального року медичними працівниками та адміністрацією на заняттях з фізичної культури проводились заміри моторної щільності та тренуючого ефекту. Результати замірів свідчать про те, що моторна щільність занять в усіх вікових групах коливається у межах норми від 63% до 88 %. Упродовж навчального року педагогами враховувався стан здоров'я дітей під час проведення занять з фізичної культури, організації рухового режиму упродовж дня, підбору рухливих ігор, ігор – естафет.

У кожній віковій групі, за результатами обстеження дітей спеціалістами та антропометричними вимірюваннями, наявний листок здоров'я вихованців, згідно з яким проводиться маркування меблів, здійснюється індивідуальний підхід під час фізкультурно-оздоровчої роботи.

Керуючись санітарним регламентом для закладів дошкільної освіти було проведено аналіз захворюваності дітей за період з вересня 2023 р. по травень 2024 р. Більшу частину захворюваності становлять гострі респіраторні захворювання. Всього 198 випадків захворювань: 164 - ГРВІ; 3 - пневмонії; 19 - бронхіт; 2 – шкіряні; 2 – травми та 8 - випадки інших захворювань.

Питання стану здоров'я дітей, створення оптимальних умов для зниження захворюваності та оздоровлення дошкільнят постійно розглядалися на нараді при директорі. У закладі проводиться роз`яснювальна робота серед вихованців та батьківською громадськістю щодо проведення профілактичних заходів по запобіганню захворюваності та ефективності вакцинації. Інформація з приводу санітарно-просвітницької роботи висвітлюється на сайті закладу, куточках для батьків у вільному доступі та у групах «Viber».

Для безпечного перебування вихованців всі працівники закладу двічі на рік проходять обов'язковий медичний огляд згідно Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України від 21.05.2007р. № 246 та наказу Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 №432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі».

Для зниження захворюваності дітей, колективом ведеться клопітка робота: організація роз'яснювальної роботи з дітьми та батьками профілактики захворювань; контроль за систематичним щепленням дітей; дотримання вимог санітарії; здійснення загартування вихованців; впровадження здоров'язберігаючих інноваційних технологій: нетрадиційні методики оздоровлення, фітбол – гімнастика, хатха – йога, стретчинг для дітей. Одне із основних завдань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту» - збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини. Тому оздоровчо - профілактична робота ведеться в зазначених напрямках і здійснюється в процесі роботи з дітьми, батьками та педагогами. Медико - профілактичні заходи здійснює сестра медична старша: веде спостереження і облік фізіологічного розвитку дітей всіх вікових груп, раз на квартал проводить антропометричні вимірювання дітей старшого віку, та щомісяця – молодшого віку, огляд дітей на педикульоз та коросту, веде контроль за проведенням профілактичних щеплень. Проводяться загартовуючі процедури: ранкова гімнастика та прогулянки на свіжому повітрі, гігієнічна гімнастика після сну у поєднання з коригуючими вправами.

Затверджено заходи на період карантину. Проводиться роз'яснювальна робота з персоналом щодо дотримання протиепідемічного режиму; ранкове приймання дітей проводиться вихователями та медичними працівниками на території закладу; дезінфекція поверхонь проводиться згідно графіку; проводиться кварцування приміщень за відсутності дітей; ведеться контроль запасу дезінфекційних засобів.

Відповідно до вимог та рекомендацій МОЗУ, за кошти місцевого бюджету ведеться закупівля необхідного для роботи закладу: дезінфікуючі засоби для рук; дезінфікуючі засоби для миття поверхонь; індивідуальні засоби захисту.

Ведеться контроль за приходом дітей, які перенесли кишкові інфекції, прийом таких дітей тільки за наявності довідки; щоденний моніторинг відсутніх дітей по групах; контроль за санітарним станом приміщень та ігрових майданчиків; контроль за своєчасною зміною спецодягу та постільної білизни; контроль за питним режимом, за миттям іграшок, посуду; контроль за наявності супровідних документів під час завезення продуктів харчування, товарного сусідства, за термінами реалізації.

У закладі дошкільної освіти проводиться санітарно-просвітницька робота з усіма учасниками освітнього процесу з питань здорового способу життя, загартування, раціонального харчування.

Санітарно - просвітницька робота допомагає вирішувати спільні завдання виховання, сприяє розвитку волі, дисциплінованості та інших позитивних рис характеру. Робота закладу спрямована таким чином, що забезпечує перш за все охорону та зміцнення здоров'я дітей. Постійно здійснюється медичний контроль за виконанням санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму; систематично проводиться санітарно-просвітницька робота серед дітей, батьків та працівників закладу. Проводиться інформаційна робота для батьків через інформаційні куточки, проведення бесід, консультацій на теми: профілактика кишкових інфекцій, повітряно-крапельних інфекцій, значення профілактичних щеплень в житті дитини, дитячий травматизм, харчові токсикоінфекції, режим харчування дитини в закладі та дома.

· Дотримання вимог охорони дитинства, техніки безпеки,

санітарно-гігієнічних та протипожежних норм

Головним завданням роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки є збереження життя і здоров'я вихованців, створення і забезпечення здорових і безпечних умов праці.

Діяльність колективу закладу спрямована на виховання в учасників освітньо – виховного процесу якостей свідомого і обов'язкового виконання правил і норм безпечної поведінки в повсякденній діяльності і в умовах надзвичайної ситуації; формування навиків безпечної поведінки у різних нестандартних ситуаціях, формування знань про правила самозбереження, дорожнього руху, з протипожежної безпеки.

В закладі дошкільної освіти створено систему контролю за виконанням вимог техніки безпеки та охорони праці. Адміністрація закладу вжила заходів щодо обмеження доступу сторонніх осіб до закладу.

Педагогами закладу проводиться агітаційна робота через пропаганду здорового способу життя та виховання у дітей відповідального ставлення до збереження власного життя на заняттях, в бесідах, при організації сюжетно-рольових, дидактичних та рухливих ігор, а також через батьківські групи вайбер. В результаті цілеспрямованої діяльності адміністрації та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти було проведено ряд заходів щодо вдосконалення роботи з даного питання.

Повторні та позапланові інструктажі з охорони праці, з охорони життя і здоров'я дітей в закладі, пожежної безпеки, надання першої медичної допомоги – все це в купі дає вагомий результат щодо організації безпеки життєдіяльності всіх здобувачів освіти та працівників закладу. .

Двічі на рік проводяться Тижні безпеки дитини із залученням фахівців підрозділів та установ системи ДСНС України для відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та надання домедичної допомоги травмованим та потерпілим.

В ЗДО № 6 "Казка" функціонує система автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу. Відповідно до норм заклад оснащено засобами пожежогасіння. Щорічно проводяться заміри опору ізоляції, діагностика вогнегасників, випробування внутрішніх пожежних кранів та гідрантів.

У закладі дошкільної освіти систематично, відповідно до нормативних вимог, проводяться навчання, інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

З метою профілактики дитячого травматизму проведено такі організаційно-технічні заходи:

- підготовка та прийом ЗДО до нового навчального року;

- перевірка стану спортивного залу, групових приміщень з метою виявлення та усунення чинників, небезпечних для життя та здоров'я дітей;

- випробування спортивного обладнання та інвентарю.

У зв'язку з введенням воєнного стану заклад працює відповідно до нормативно-правових документів: Закону України від 24.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Протоколів позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

На виконання вимог статті 13 та 17 Закону України «Про охорону праці», пункту 1 розділу ІV Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, Розпорядження міського голови Сарненської міської ради від 16.06.2022 р. № 113 «Про поліпшення утримання захисних споруд», Рішення сесії Сарненської міської ради від 14.07.2022 р. № 925 «Про створення фонду захисних споруд цивільного захисту Сарненської міської територіальної громади», підвальне приміщення закладу із залученням бюджетних коштів було облаштовано як найпростіше укриття відповідно до рекомендацій щодо організації укриття в об'єктах фонду захисних споруд цивільного захисту персоналу та дітей закладів освіти, загальною площею 118,2 м². Укриття забезпечено електроживленням, штучним освітленням, системами водопроводу та каналізації, санвузлом, природньою та притяжно — витяжною вентиляційною системою, двома евакуаційними виходами, запасами питної води, аптечкою першої меддопомоги, первинними засоби пожежогасіння, телефонним зв'язком, Wi-Fi. Приміщення розділено на зони для кожної групи, де розміщено столи, стільці та ліжка, іграшки, книжки, контсруктори; куточки фізінструктора, керівника музичного та практичного психолога, куточок усамітнення.

Практика показує, що затишне укриття діти сприймають за «чарівну» кімнату, кінотеатр чи ігрову, де можна цікаво провести час. Цього ми і намагаємось досягти. Бо піклуючись про безпеку дитини, потрібно також подбати про збереження її психіки. І це найважливіше завдання для працівників закладів дошкільної освіти під час воєнного стану в Україні.

· Зміцнення та модернізація матеріально-технічної бази установи.

Одним з завдань Стратегії розвитку ЗДО № 6 «Казка» по формуванню позитивного іміджу дошкільного закладу є модернізація матеріально-технічної бази, відповідно сучасних вимог до організації життєвого простору для дітей.

Адміністрацією та педагогічним колективом створюються комфортні, безпечні, доступні та нешкідливі умови для всебічного повноцінного розвитку, виховання та навчання дітей та праці, комфортного перебування вихованців в закладі дошкільної освіти.

Територія закладу упорядкована надвірними спорудами, які мають естетичний вигляд. Озеленення території постійно оновлюється, висаджуються нові дерева. Так, за сприяння Сарненської міської ради, управління освіти Сарненської міської ради навесні 2023 року висаджено 12 туй. Кожна група має окремий ізольований майданчик із зеленими насадженнями, тіньовий навіс, який розмальовано відповідно до назви групи, пісочниці, гойдалки, спортивні знаряддя. Фізкультурний майданчик облаштовано сучасним ігровим спортивним комплексом, нестандартним обладнанням. Щороку здійснюється частковий ремонт і фарбування малих архітектурних форм, батьківський колектив допомагає облаштовувати нестандартним дитячим ігровим обладнанням майданчики.

Будівлю закладу облаштовано пандусом, що є одним із заходів, спрямованих на забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до приміщення закладу.

У закладі дошкільної освіти забезпечується комфортний повітряно - тепловий режим. Температура повітря в приміщеннях становить 18 — 22 °С., яка контролюється за допомогою кімнатних термометрів. На вході до закла­ду розміщено термометр для кон­тролю за температурою повітря на вулиці. Приміщення обладнані системами опалення та вентиляції, що забезпечують сприятливі мікрокліматичні умови внутрішнього середовища.

Чистота повітря у закладі забезпечується регулярністю вологого прибирання, використанням всіх видів провітрювання (наскрізне, кутове, однобічне). Заклад має автономну систему опалення — газову котельню, яка спроможна забезпечити оптимальні показники мікроклімату. Лабораторний контроль показників мікрокліма­ту у закладі проводився два рази на рік.

В закладі належне освітлення. Усі групові кімнати закладу мають природне освітлення. Світло на робочі місця падає ліворуч. Розташування меблів і обладнання, декоративних рослин сприяє максимальному використанню денного світла і рівномірному освітленню приміщень. З вересня по травень у приміщеннях рівень освітлення підвищується за допомогою штучного освітлення. Проводяться лабораторні дослідження. Територія закладу освітлена.

В ЗДО централізовані мережі водопостачання та водовідведення. Холодною проточною водою забезпечені всі групові осередки, медичні приміщення, пральня, харчоблок, туалетні кімнати. Всі 11 груп, харчоблок, пральня забезпечені гарячою водою від бойлерів (13 шт.)

Санітарне очищення території закладу здійснюється згідно з вимогами Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць. Приміщення закладу утримуються в порядку й чистоті відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів.

В умовах ускладнення епідемічної ситуації з метою попередження поширення інфекційних хвороб проводяться профілактичні заходи, у тому числі миття підлоги приміщень із застосуванням дозволених до використання дезінфекційних засобів. Всі групи, музична та фізкультурна зали, медблок оснащені бактерицидним лампами, якими проводиться дезінфекція приміщень за відсутності людей відповідно до інструкції.

Заклад дошкільної освіти №6 "Казка" забезпечений приміщеннями з необхідним обладнанням для забезпечення освітнього процесу та життєдіяльності вихованців, створені належні умови для всебічного повноцінного розвитку, комфортного перебування дітей, проведення щоденної освітньо – виховної роботи з дітьми відповідно до чинних програм,розкладу занять, режиму роботи закладу, для організованої та самостійної діяльності дітей, для організації харчування, денного відпочинку дошкільнят, для співпраці з батьками вихованців.

До послуг дітей спортивна та музична зали, кабінет практичного психолога, у яких проводяться заняття відповідно до розкладу занять та плану роботи. Оформлення групових приміщень для дітей, кабінетів, залів, коридорів відповідає естетичним та педагогічним вимогам.

Всі групові приміщення мають спальну, ігрову та туалетну кімнати, роздягальню. У групових кімнатах сприятливі умови для ігрової, природознавчої, дослідницької, самостійної художньої діяльності. Групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку та зросту дітей, відповідають санітарно – гігієнічним, педагогічним, естетичним та відповідним вимогам техніки безпеки.

В групах створені розвивальні середовища відповідно до вікових категорій. Поряд з цим не всі ігрові осередки обладнані в достатній кількості ігровим матеріалом.

Фізкультурний та музичні зали оснащені сучасним обладнанням: шведська стінка, тренажер, батут, магнітофони, 2 фортепіано, цифровий музичний інструмент.

Заклад дошкільної освіти забезпечений м'яким інвентарем, постільною білизною, твердим інвентарем, який відповідає зросту дітей, посудом, інвентарем, який використовується за призначенням. Заміна постелі та рушників проводиться раз в 5 днів та по мірі забруднення. Пральню облаштовано професійним обладнанням: три пральні машини, кошики для брудної білизни, праски, дошка для прасування.

Адміністрацією та вихователями закладу ведеться постійна та планомірна робота по налагодженню співпраці з кожною сім'єю. Саме така співпраця орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків у управлінні закладом. Заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей.

Педагогічний колектив організовує для цього різні активні форми співпраці:

  • батьківські збори;

- індивідуальні консультації різних спеціалістів;

- організація різних видів виставок: малюнки, поробки, пекарські вироби;

- залучення батьків до активної участі у проведенні різноманітних дитячих свят та розваг;

- залучення батьків до спільних трудових відносин, що сприяють покращенню території закладу;

Завдяки благодійній допомозі батьківського колективу постійно покращується матеріальна база закладу. В безоплатне користування на групи батьки купували

1. Соняшник

- канцтовари – 2027,00 грн.

- іграшки – 1195,00 грн.

- засоби гігієни для дітей – 2200,00 грн.

- вішаки для рушників – 4392,00 грн.

- ремонт телевізора – 740,00 грн.

- на газонокосилку – 2200,00 грн.

- фарба – 200,00 грн.

2. Ягідка

- засоби гігієни- 985,00 грн.

- канцелярія - 4815,00 грн.( сюди входять бокси )

- Іграшки - 530, 00 грн.

- Килим (подарунок садочку) – 4134,00 грн.

- Новий рік подарунки – 1387,00 грн.

3. Ромашка

- канцтовари для дітей – 900,00 грн.;

- іграшки – 1359,00 грн. ;

- засоби гігієни – 1238,00 грн.;

- господарчі товари 0 1000,00 грн.;

- новорічні подарунки – 3200,00 грн.

4. Казочка

- канцтовари – 2852,00 грн.

- космет. ремонт – 4462,00 грн.

- засоби гігієни – 2049,00 грн.

- іграшки – 1821,00 грн.

5. Сонечко

- канцтовари – 1695,00 грн.,

- іграшки – 6145,00 грн.,

- засоби гігієни для дітей – 876,00 грн.;

- маски медичні – 250,00 грн.

- господарчі товари – 579,00 грн.

- набір для творчості – 217,00 грн.

- новорічні подарунки – 3354,00 грн.

6. Теремок

- піна монтажна ручна – 350,00 грн.

- іграшки для групи – 1755,00 грн.

- дозатори для мила - 420,00 грн.

- одноразовий посуд, контейнер – 200,00 грн.

7. Веселка

- засоби гігієни – 1088,70 грн.

іграшки - 1840,00 грн.

канцтовари – 841,00 грн.

8. Яблучко

- іграшки – 1164,00 грн.

- канцтовари – 6553,00 грн.

- засоби гігієни для дітей – 2080,00 грн.;

- господарчі товари – 1559,00 грн.

- телевізор – 6685,00 грн.;

- новорічні подарунки – 3350,00 грн.

9. Дзвіночок

- іграшки на групу- 1200,00 грн.

- господарчі товари 1015,00 грн.

- килим - 7200,00 грн.

- фарба для майданчика – 900,00 грн.

- канцтовари – 200,00 грн.

- тривожний рюкзак - 600,00 грн.

- засоби гігієни - індивідуально

10. Метелик

- жалюзі – 11000,00 грн.

- іграшки – 4000,00 грн.

- засоби гігієни – 4000,00 грн.

- канцтовари – 3000,00 грн.

11.Колобок.

- канцтовари – 1000,00 грн.

- контейнери – 450,00 грн.

- миючі засоби – 3000,00 грн.

- килим – 6500,00 грн.

Батьківська громада у випадку надзвичайної ситуації заготовила запас води та печива для тимчасового укриття, приймає участь в благодійній допомозі для ЗСУ та переселенців.

Проведенню модернізації матеріально – технічної бази ЗДО № 6 «Казка», створенню умов для доступності якісної безпечної дошкільної освіти сприяє фінансування бюджетними коштами Сарненської міської раді.

Інформація щодо використаних коштів

за період з вересня 2023 р. по травень 2024 р.

Завдання програми розвитку

Дошк.

освіти

Заходи щодо реалізації програми розвитку дошкільної освіти

1.Створення умов для доступності якісної дошкільної освіти.

Забезпечення проведення модернізації матеріально – технічної бази ДНЗ:

1. Газова котельня:

- котел опалювальний газовий стальний типу "Рівнетерм-96С" – 99500,00 грн.

2. Миючі та дезінфікуючі засоби – 8816,00 грн.

3. Канцтовари – 13318,00 грн.

4.Придбання основних засобів на загальну суму 176078,71 грн.:

- комп.обладнаня БФП ink color A4 Epson EcoTank-1шт.,

--системні блоки ARTLINE Business для пр.бухгалтера та медсестри – 2шт.,

- засіб зв'язку бездротовий роутер Netis – 1 шт.,

- меблі (шафа, перегородки у вбиральні групових кімнат),

- жалюзі вертикальні,

- світильники,

- захищений носій особист.ключів Засіб КЗІ Secure Token-1 шт.,

- лічильник водяний для холодн.води-1шт.

6.Придбання паливо-мастильних матеріалів для генератора – 2475,00 грн.;

7.Придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів – 9750,00 грн.

2.Капітальні ремонти будівель ЗДО, котелень, дахів, споруд, комунікацій обладнання.

Забезпечення проведення капітальних ремонтів будівель, котелень, дахів, споруд, комунікацій:

1. Матеріали для ремонту водомереж - 25566,95 грн.;

2. Матеріали для ремонту тепломереж (встановлення газ.котла) - 14990,50 грн.;

3. Матеріали для ремонту електро мереж - 14833,00 грн.;

4. Буд.матеріали для проведення ремонтних робіт - 18788,26 грн.;

5. Поточний ремонт водостічної системи покрівлі - 19995,00 грн

6.Технічне обслуговування внутрішніх мереж водовідведення - 42093,00 грн.

7. Встановлення засобу обліку холодн. води (лічильник) - 2539,00 грн.;

8. Технічне обслуговування внутрішніх мереж теплопостачання- 32000,00 грн

Послуги по обслуговуванню:

- послуги з програмного забезпечення бухгалтерії - 8035,00 грн.;

- послуги по технічному обслуговуванню засобів пожсигналізації - 5100,00 грн.;

-послуги по охороні та спостереженню за системою пожсигналізації - 5740,00 г

- послуги з технічного обслуговування газового обладнання - 9494,49 грн.;

- послуги з повірки засобів вимірювальної техніки - 18418,58 грн.;

- повірка та випробування пожежних гідрантів - 1904,00 грн.;

- перезарядка вогнегасників - 10300,50 грн.;

- послуги телефон.зв'язку - 1194,67 грн.;

- дератизаційні роботи - 9094,44 грн.;

- повірка ваг - 763,56 грн.;

- заправка катриджів - 2545,00 грн.;

- телекомунікаційні послуги інтернет-провайдерів - 5596,00 грн.;

- лабораторні дослідження - 2702,54 грн.;

- медичний огляд працівників - 28792,13 грн.;

- поточний ремонт та обслуговування комп'ютерів, орг.техніки - 7533,00 грн.;

3. Науково – методичне, кадрове забезпечення.

· Проходження навчання у сфері здійснення публ.закупівель - 3720,00 грн.

· Проходження навчання з електро-, техн.експлуатації е/установок та пожежної безпеки - 6420,00 грн.

ВСЬОГО: 511784,62 грн.

На час воєнного стану в Україні, заклад дошкільної освіти «Казка» перетворився на сучасний ХАБ з допомоги Збройним силам України, вимушеним переселенцям з зони тимчасово окупованих територій України. Для організації гуманітарної допомоги активну підтримку надає Сарненська міська рада, управління освіти Сарненської міської ради, волонтери, працівники та батьки ЗДО № 6 «Казка», мешканці територіально розташованих поблизу будинків.

Доброта і милосердя - невід'ємна складова поняття "Людина". Колектив ЗДО (ясла – садок) № 6 «Казка» щодня та щохвилини від початку воєнного стану разом зі своїми близькими та родинами вихованців закладу долучається до волонтерської та благодійної діяльності. Постійно надаємо адресну фінансову допомогу на придбання необхідного нашим воїнам – захисникам. Сидушка-каремат, підсумок для магазину, для гранати, для турнікету та аптечки - це далеко не увесь перелік амунуніції для військовослужбовців, яку щоденно третій рік поспіль відшивають наші швеї-волонтерки Ніна Болкуневич та Наталія Круглик. Колектив наш великий, тому випікаємо булочки та тістечка, в'яжемо теплі шкарпетки, маскувальні сітки, коврики на сидіння для танків та БТР, варили смачні сніданки для військовослужбовців.

Колектив, батьки та вихованці прийняли участь у благодійному Ярмарку до свята Великодня. І дорослим і малечі прийшлись до смаку випічка та солодощі. На згадку купували цікаві сувеніри. Зібрані кошти від малечі та мешканців міста передали для батальйону "Поліськи вовки".

Підтримуємо воїнів, волонтерів, мирних жителів на духовному фронті молитвами за здоров'я, мир, перемогу, незалежність і процвітання вільної України.

ПІДСУМКИ

Підводячи підсумки минулого навчального року можна стверджувати, що робота з дітьми велась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно вимог Базової програми. У 2024– 2025 н. р. освітній процес буде спрямовано на:

- удосконалення роботи педагогічного колективу з оптимізації шляхів взаємодії з родинами вихованців та громадськістю,

- впровадження інноваційних здоров'язберігаючих технологій;

- підвищення позитивного іміджу закладу, використовуючи нові форми залучення батьків до співпраці;

- виховання у дошкільнят патріотичної самосвідомості, поваги до батьків, свого родоводу, гуманності, шанобливого ставлення до культури, традицій та звичаїв України;

- духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку на християнських цінностях.

Адже проблема духовно-морального виховання особистості на християнських цінностях є надзвичайно актуальною як для батьків і педагогів, так і для суспільства в цілому, оскільки в процесі засвоєння християнських моральних цінностей діти навчаються добра, милосердя, доброчинності, відповідальності, співчуття, турботливості. Саме на християнських моральних цінностях ґрунтується європейська цивілізація.

Це допоможе педагогам забезпечувати умови для росту життєвої компетенції дитини у відповідності з вимогами Державних Програми виховання і навчання дітей.

Не дивлячись на важкі часи нашої країни, введення воєнного стану в Україні, перераховуючи досягнення колективу в успішній організації освітньо – вихованої роботі, інклюзивної освіти, зміцненні матеріально – технічної бази закладу, участь колективу в конкурсах, марафонах, конференціях, вебінарах, семінарах, - можливо зробити висновок про кваліфіковану організацію роботи ЗДО № 6 «Казка», про успішнішу роботу педагогів, про достатній рівень сформованості умінь та навичок вихованців. Це дає змогу впевнено затвердити що заклад дошкільної освіти (ясла- садок) №6 «Казка» Сарненської міської ради - є сучасним, європейським дитячим садком, який має власний імідж.

Велика подяка міській владі, міському голові, управлінню освіти Сарненської міської ради, начальнику управління Сарненської міської ради, які сприяють та допомагають нам у створення затишку та комфортних умов для дітей в групах.

Від імені всього нашого колективу хочу подякувати батькам, які небайдужі до життя нашого дитячого садка та завжди приймають активну участь у різноманітних заходах, щодо його покращення, а також хочу завірити, що й надалі в закладі буде проводитись робота щодо забезпечення належних умов життя і виховання дошкільників, для підтримання належного іміджу та збільшення потенційних можливостей.





© 2016
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати